Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Propozycja zapoznawcza.

Awatar użytkownika
adamigo

Propozycja zapoznawcza.

Post autor: adamigo » 05 wrz 2019, 23:52

Co dwa miesiące wpada w moją skrzynkę na listy periodyk klubowy Gambalunga. Naprawdę ciekawym posunięciem było zaproszenie czytelników do naszkicowania swojego motocyklowego CV - stąd też tytuł cyklu: "Highway to Here". Fajnie się to czyta zwłaszcza że średnia wieku w klubie tak koneserskim (rozumiecie - trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby jeździć tą technologiczną miernotą...) jest niemała, i wspominki zaczynają sie czasem w latach dobrze zaprzeszłych. Stąd takie złote myśli: "W późnych latach sześćdziesiątych nikt nie chciał jeździć angielskimi motocyklami, więc kupiłem mojego pierwszego Ariela za jedyne 17 i pół funta".

To co? Może znajdą tu chętni wywlec swoje dawne traumy nabywane na motorynce czy emzecie 150...?:)

Jeszcze jeden cytat: "Zmieniłem Brevę na Hondę Deauville. Pamiętam Janka mówiącego >Pożałujesz tego. Wszystko będzie z nią w porządku, ale szybko się nią znudzisz, bo brak jej charakteru< . Miał rację. Moc OK, prowadzenie też, świetna owiewka i kufry, łatwa do czyszczenia, ale jak Janek rzekł, nie był to motocykl który byś wyciągnął z garażu na przejażdżkę dla czystej przyjemności".

Nadmienię, że w którymś momencie, obaj z prezesem Tadziem poszliśmy tą samą drogą - zapolowaliśmy na ten sam motur, a jak nam obu uciekł, na otarcie łez obaj zakupiliśmy ten sam ersatz - ale on odtąd już ugrzązł w marce, a ja jednak dopiąłem swego i rzeczony motur nabyłem... no ale o tym w swoim czasie. Teraz czekam na odzew sali. Tylko się nie pchać - i kwieciście pisać, bo lubię czytać ładne zdania:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750.

ODPOWIEDZ