Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Warsaw Motorcycle Show 2019

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: adamigo » 03 mar 2019, 22:51

Marcin pisze:
03 mar 2019, 21:19
Rozczarował mnie również praktycznie brak narzędzi, części itp
A czego kolega oczekuje po społeczeństwie idącym stadnie w kierunku pełnego zidiocenia:) Dziś liczy się portfel, jak jest gruby to po co komu narzędzia, przeca serwis to ogarnie, a jak na serwis nie stać to nie wychylaj się człowieku poza poziom Jawy - to oczywiście nie do Ciebie wycieczka.
Jeżdżę dziesięć lat do pracy motocyklem, w tym czasie miałem okazję holować/oferować holowanie paru przygodnym(linka zamocowana do zadu u mnie na stałe). Są odważni, co się zdecydują, choć nigdy tego nie widzieli na żywo - są tacy, co grzecznie podziękują, bo jazda na lince ich przerasta. A co dopiero mówić o tajemniej wiedzy tyczącej wymiany oleju czy regulacji zaworów. Tu już jest level guru, i dlatego jeśli jadę na zlot, jest to zlot maszyn bloku wschodniego, bo ci Angole co ujeżdżają emzety i urale robią to dalej tylko dlatego, że WIEDZĄ co zrobić w chwili potrzeby:) Stąd możemy sobie darować te marne rozmowy "ile kosztowało, ile pójdzie", i zacząć konwersację z zupełnie innego punktu:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

DDBreva
Posty: 196
Rejestracja: 07 lut 2018, 22:15
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: DDBreva » 04 mar 2019, 08:37

Marcin
Patrząc na te banany na twarzach to jednak wyjazd należy zaliczyć do udanych.
Ja na pewno kiedyś jeszcze pojadę.
Zawsze można zrobić powtórkę lub skonfrontować to z wystawą, jaka jest planowana w tym roku pod koniec marca w Poznaniu.
;)

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: Marcin » 04 mar 2019, 09:03

generalnie wyjazd był jak najbardziej udany rad6
co do Poznaniu jeszcze pomyślę, być może że się wybiorę. W ubiegłym roku planowaliśmy ze szwagrem jechać na motocyklach ale trochę było jednak za zimno. Szkoda, że targi nie są w maju jak to było w poprzednich latach a raczej dekadach. Pierwszy raz w Poznaniu byłem w 83 lub 84 roku i później jeździliśmy z ojcem co roku chyba do 2001 lub 2002. Może czas odnowić rodzinne tradycje rad13
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

markali
Posty: 304
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: markali » 16 mar 2019, 21:53

W Poznaniu jest co oglądać ale tłumy ogromne.
Dzisiaj byłem na motocyklowych targach we Wrocławiu i ludzi mniej. Były 3 MG: California, V7 i V85. Nie było Triumpha i Kawasaki. Za to było stoisko z narzędziami Makita :lol:

Awatar użytkownika
banan
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:18
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: banan » 16 mar 2019, 22:16

markali pisze:
16 mar 2019, 21:53
W Poznaniu jest co oglądać ale tłumy ogromne.
Dzisiaj byłem na motocyklowych targach we Wrocławiu i ludzi mniej. Były 3 MG: California, V7 i V85. Nie było Triumpha i Kawasaki. Za to było stoisko z narzędziami Makita :lol:
We Wrocławiu co roku jest to samo. Poza stoiskiem Triumpha właściwie na żadnym motocyklu nie można usiąść. Nie polecam, już lepiej pochodzić po salonach.
śmierć wrogom włoszczyzny

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: adamigo » 17 mar 2019, 01:02

No co nam tu kolega o Makicie, skoro wreszcie ktoś polskojęzyczny widział V85? No i jak? Bo Makitę to i ja już kiedyś widziałem:>
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: Marcin » 17 mar 2019, 17:41

mi osobiście 85-tka spodobała się, siedząc na niej pomyślałem, że jest zrobiona jak dla mnie,wszystko jest tam gdzie powinno, odległości , pozycja OK. Jakość wykonania, spasowania na wysokim poziomie, fajne detale np światła ze znaczkiem MG, wyświetlacz. Choć np. wahacz z przeniesieniem napędu wygląda na "tani" w porównaniu do brevy. Zastanawiam się z jakimi moto 85-tka ma konkurować, czy bardziej z dużymi turystycznymi enduro - BMW 1250GS, VFR1200X, V-Strom 1000 , czy jednak mniejszymi np Suzuki V-Strom 650 , GS850, czy Yamaha tenere 700. Cenowo 85-tka plasuje się raczej wśród tych większych maszyn a patrząc na moc należy ją pozycjonować między mniejszymi sprzętami i wtedy stwierdzimy, że MG to dość drogi sprzęt. W ostatnim czasie byłem w salonie BMW i można kupić dużego GS-a z 2018 roku za nie całe 60 tyś do tego ubezpieczenie jest bezpłatne więc tak naprawdę BMW kosztuje około 56 tyś.
Wydaje mi się, że większość osób które nabędzie 85-tkę będzie ją wykorzystywało w znacznej przewadze do jazdy szosowej- to taki odpowiednik SUV-a, raczej turystyka a może tylko czasami nieutwardzone drogi. Do takiego wykorzystania wg mnie powinien być trochę większy silnik, co najmniej 1000 i nie mniej niż 100 koni. Na targach zapisałem się na jazdę testową, Pani która zbierała zapisy mówiła, że pod koniec marca będzie informacja kiedy odbędą się jazdy.
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

markali
Posty: 304
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Warsaw Motorcycle Show 2019

Post autor: markali » 17 mar 2019, 18:19

Motocykl robi fajne wrażenie. Wykonanie ok - jak chyba wszystkich włoskich maszyn które były na targach.
Niestety dla mnie za wysoki i chociaż mi się podoba to już wiem że nigdy nie kupię. Siedzi się delikatnie wyżej niż na TDM 900. Pozycja ok. Myślę że może konkurować że średniakami typu gs850 ale ten jast delikatnie tańszy i ma kilkanaście koni więcej. Dla fana MG to nie argumenty smiech7
Jako że ostatnio idę bardziej w stronę klasyków bardzo spodobał mi się V7. Ładny i również z fajną pozycją. Duży bak. Najprawdopodobniej będzie to mój następca Brevy.
Inne sprzęty które mi się spodobały to Indian ftr1200, Ducati Scrambler i Yamaha xsr700.
Jeśli chodzi o dosiadanie maszyn to widziałem tylko dwie z kartkami zakazu tj. Goldwing i jakiś custom.
Przymierzałem się do wielu hond, yamah, ducati, bmw - problemu nie było. Zdziwiło mnie małe zainteresowanie stoiskiem Suzuki. Dużo ubrań. Można coś utargować.
Jeśli masz blisko można podjechać ale ogólnie bardziej polecam Poznań.
Pozdro!

ODPOWIEDZ