Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Oto jest dział, w którym możecie zamieszczać propozycje wspólnych wyjazdów. Zarówno latanie wokół komina, jak i dalsze podróże.
Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 180
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: jackdruid » 01 maja 2021, 10:40

Witam . Chciałbym w tym rok wybrać się na parę dni na Ukrainę i interesuje mnie , czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jazdą , drogami i ewentualną bazą noclegową. Zamierzam pozwiedzać Zakarpacie , generalnie interesuje mnie ta bardziej "dzika" strona , czyli jazda po bocznych drogach z namiotem i własna kuchenką . Czy na Ukrainie w części południowo -zachodniej są jakiekolwiek pola namiotowe , kempingi , jak jest z biwakowaniem na "dziko " ? Każda rada i uwaga cenna , pozdrawiam

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: adamigo » 03 maja 2021, 17:41

No, byłem już ze sześć razy - z czego głównie na Zakarpaciu właśnie. A jakby miał się udać wyjazd do Polski w to lato, to może pojadę siódmy, do Odessy tym razem. Polecam pełną gębą. Oczywiście się komercjalizuje okolica i tam, ale nadal jest swojsko i taka Polska z przełomu lat 80/90. Napisz pan, jaką makiną się wybierasz, to może będę się mógł rozwinąć. Z polskich fajnych pamiątek, to oczywiście polską stację meteo na Popie Iwanie polecę, i Przełęcz Legionów - ta druga do zdobycia na lekkim moto. Pono można latać grzbietami tamtejszych Bieszczad, ale sam nie podołałem dotrzeć, z braku internetu: wybrałem dróżkę z mapy, podczas gdy z gugla bym wybadał, że jest inna, tuż obok, wiodąca na same wierchy. A że miałem kosz z dziećmi i gości, to się łatwo poddaliśmy i tyle, że mi wiedza została. Generalnie nikt nie wnika, pełna wolność - i tylko do obrzygania kult Bandery psuje smak. Daleki jestem od wybielania polskich przyczynków do nieprzyjaźni, ale nie udał im się ten gieroj.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: adamigo » 03 maja 2021, 18:30

Dla podbicia temperatury, cztery fotki z wyjazdów rodzinnych/wielorodzinnych, do działu "trzeba zobaczyć" dokładam włóczęgę po zakamarkach i opłotkach Kamieńca Podolskiego, wliczając w to bazar:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 180
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: jackdruid » 03 maja 2021, 20:51

Piękne dzięki , klimaty zacne 😊. Ja wybieram się Californią ,więc zdobywanie szczytów nie wchodzi w rachubę , ale wszelkie boczne dróżki jak najbardziej. Będzie to mój pierwszy wypad w te strony ,więc myślę, że wrażenia będą .

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: adamigo » 03 maja 2021, 22:49

W takim razie zaopatrzysz się w dobre mapy regionalne dostępne na większości stacji benzynowych i szybko wyczaisz, które drogi spełniają Twoje oczekiwania. W Kamieńcu polecam kościół/klasztor św.Mikołaja, dzierżą go polscy(a jakże)oo.Paulini, zapukasz do furty i dadzą Ci za 10 ojro świetną kwaterę z zamkniętym placem na motor. Tam się odszczurzysz po paru dniach jazdy - poza tym sypialiśmy gdzie popadnie, więc więcej nie pomogę.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: zqubaniec » 06 maja 2021, 09:34

Przepiękna wyprawa. Chętnie bym dołączył. Daj znaka co do terminu a kto wie, może sie zgadamy.

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 180
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: jackdruid » 06 maja 2021, 17:01

zqubaniec pisze:
06 maja 2021, 09:34
Przepiękna wyprawa. Chętnie bym dołączył. Daj znaka co do terminu a kto wie, może sie zgadamy.
Marcin , mam zamiar wybrać się na przełomie czerwca i lipca , zależy od pogody ,oczywiście w klimatach przedstawionych przez Adama ( ogniska , namiot itp. ;) ) .

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: adamigo » 06 maja 2021, 19:47

jack, priv.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

ADVRider
Posty: 55
Rejestracja: 10 cze 2018, 10:26

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: ADVRider » 08 maja 2021, 08:35

To ja też się podłączam do wycieczki :)
Quota 1100

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ukraina - jakieś doswiadczenia ?

Post autor: adamigo » 08 maja 2021, 10:10

Jedźcie, jedźcie. Podstawowe słowa które warto zapamiętać to swarka i bołharka. Czyli spawarka i kątówka :)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

ODPOWIEDZ