Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Kontrolka luzu

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Kontrolka luzu

Post autor: Marek Krupa » 21 paź 2023, 20:27

Admingo, mechanika jest pełna niespodzianek. Ostatnie doświadczenie, to odkształcone, owalne stopy korbowodów w Junaku i AWO. Oczywiście odpowiednie 500 i 350 oraz obroty z innej bajki. Dlatego tylko korbowody D z utwardzoną powierzchnią bez wciskanej bieżni.


D

Hubi
Posty: 105
Rejestracja: 01 paź 2019, 16:08
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kontrolka luzu

Post autor: Hubi » 25 paź 2023, 17:42

Panowie na razie czujnik śmiga choć nie wiem jak długo a ta niepewność jest podyktowana realizmem a nie trwogą o jakość współczesnych Guzzi. 4 sezony bezawaryjnej a niekoniecznie delikatnej jazdy przekonało mnie do tej marki do tego stopnia że kolejna maszynka to będzie Guzzi.
Griso 1100 popychacz

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Kontrolka luzu

Post autor: Marek Krupa » 25 paź 2023, 17:55

Ty podobnie jak sprężynka też z czasem przysiadasz... .

Hubi
Posty: 105
Rejestracja: 01 paź 2019, 16:08
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kontrolka luzu

Post autor: Hubi » 07 kwie 2024, 19:29

Informacyjnie: czujnik mimo wszystko padł tj przez około 10 km jazdy działa a potem już zero reakcji czyli sprężyna jest wyjechana. Zastanawiam się nad odłaczeniem i zmostkowwniem przewodów od stopki żeby odpalał na rozłożonej stopce. Lub faktycznie zjadę materiał na czujniku żeby sprężyna na maksa wchodziła i zobaczymy. Olałem to trochę i się zemściło 😉
Griso 1100 popychacz

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Kontrolka luzu

Post autor: Marek Krupa » 12 kwie 2024, 22:09

Przypuszczam że jak ta sprężynka siądzie, to w takim stanie pozostanie już dłużej. U mnie po mojej modzie obniżającej czujnik nadal wszystko działa. Nie omijaj czujnika, bo najważniejsze zabezpieczenie polega na gaśnięciu silnika przy otwartej stopce i wbiciu biegu. Zapewniam Cię, że będziesz kiedyś zmęczony i zapomnisz złożyć stopkę.

ODPOWIEDZ