Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Wyciek oleju spod alternatora

Mraus
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2018, 15:41

Wyciek oleju spod alternatora

Post autor: Mraus » 05 sie 2022, 15:59

Siemano.
Stało się tak, że kilka dni wstecz spod Kalafiora 1100 ujrzałem kapiący olej silnikowy. Odkręciłem pokrywę alternatora i ujrzałem lekki nalot olejowy na dnie pod uzwojeniem alternatora. Przejechałem tego dnia jakieś sto km, Wyciek ujawnił się po jakichś 60km. Ubyło w tym czasie ( 100km) około 0,5 litra oleju. Około bo bagnet wskazał połowę stanu pomiędzy max a min. Ktoś ma podejrzenia? Jakby to naprawić? Wszelkie uwagi cenne, coby sezona dokończyć.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Wyciek oleju spod alternatora

Post autor: adamigo » 05 sie 2022, 17:47

Ja bez pojęcia o dużym bloku, ale wirnik alternatora osadzony na czopie wału korbowego? Jeśli tak, to banał, zdejmujesz stojan, zrywasz wirnik(no, tu może być potrzebna mała magia), i masz ten simer na wierzchu. Upewnij się tylko, ze to nie z impulsatora osadzonego na wałku rozrządu, powyżej alternatora. Zapamiętaj położenie stojana, jego pewnie można na trzy sposoby zamontować.
No i pół litra ubytku, to silnik byłby obrzygany aż po rejestrację. Ale nie upieram się.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

cykor2
Posty: 76
Rejestracja: 05 lut 2018, 23:05
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wyciek oleju spod alternatora

Post autor: cykor2 » 07 sie 2022, 21:34

Simmering na wale korbowym, wirnik prawdopodobnie mocowany
na lekki wcisk na powierzchni walcowej.Prosta robota.
Z wałka rozrządu nie może wyciekać.

ODPOWIEDZ