Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

zegary Norge, Brewa

ben175
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2022, 21:42

zegary Norge, Brewa

Post autor: ben175 » 01 cze 2022, 21:55

Witam po długiej przerwie.
Od niedawna stałem się posiadaczem moto guzzi Norge 06. I oczywiście na samym początku problem: początkowo wyświetlacz działał prawidłowo, ale w pewnym momencie na wyświetlaczu pojawiły się tylko 2 funkcje - chrono i menu. Niestety nie ma wyjścia (ja nie znam) do pozycji przebiegu całkowitego i dziennego, czyli standardowego wyświetlacza. Czy ktoś mi może pomóc? ewentualnie może jakaś instrukcja do Norge. Będę ogromnie wdzięczny.

juhass
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2022, 11:58
Lokalizacja: Śląskie

Re: zegary Norge, Brewa

Post autor: juhass » 02 cze 2022, 09:04

Ja bym zaczął od sprawdzenia wszelkich złączek elektrycznych czyli:
- pod bakiem lewa strona złączka od przełączników lewych
- złączki zegarów pod plastikową osłoną
Na początek sprawdź jak wyglądają- oczyść i potraktuj kontakt- sprayem.
Podejrzewam problem gdzieś na złączach- jeśli nie- odłącz lewy zestaw przełączników- może w nim coś się zwiera nie tak i głupoty wysyła do zegarów?
Mam schemat do Norge 2007 ABS- spokojnie znajdziesz to w sieci.
Breva 1200

9891_piotrek
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: zegary Norge, Brewa

Post autor: 9891_piotrek » 02 cze 2022, 12:57

Jest okazja to podłączę się pod temat. Ja mam za to problem z guzikiem sterowania komputerem (Breva 1100. Pojedyncze kliknięcie (przełączanie pomiędzy funkcjami) działa, jednak przytrzymanie guzika dłużej (kasowanie przebiegu, wchodzenie głębiej w menu itp.) już nie.
Czy ktoś się spotkał już z takim wyzwaniem/ problemem?
Breva V110

ben175
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2022, 21:42

Re: zegary Norge, Brewa

Post autor: ben175 » 02 cze 2022, 22:25

Temat połowicznie załatwiony. Zrobiłem w sumie najprostszą rzecz jaką można zrobić: odłączyłem akumulator i ponownie włączyłem. Zadziałało, ale dlaczego tak mi się stało wcześniej? Niewie.
Ale dziękuję wszystkim za pomoc i na pewno posprawdzam wszystkie złączki.

ODPOWIEDZ