Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Brudny gażnik wewnątrz

aquila2
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2018, 04:35
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Brudny gażnik wewnątrz

Post autor: aquila2 » 25 maja 2022, 12:21

Od czasu gdy musiałem w armii rozłożyć,naprawić i złożyć amerykański gażnik w szweckiej pile łańcuchowej,który pracował w każdym położeniu,do góry nogami też,nienawidzę gaźników.Aż tu trafił się Guzioł i trauma wróciła.
Pytanie do kolegów: czy ktoś używał małego,papierowego filtra paliwa w układzie bez pompy w systemie opadowym?
Czy to będzie działać?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Brudny gażnik wewnątrz

Post autor: adamigo » 25 maja 2022, 15:08

Będzie. Mam takie wszędzie i żadnych z tym problemów. Proponuję jednak, podpowiedź z doswiadczenia, ułożyć wężyk jak u-rurkę, jedno kolanko z najniższym punktem zawsze puści paliwo, dwa kolanka po drodze już umieją się zapowietrzyć i trzeba dmuchać. Do tego dochodzi "krzyżak" między kranikami, ogólna ciasnota, dlatego w NTXie położyłem wężyki tak, że koło gaźnika destra widzę filtr sinistra i vice versa. Wtedy unikam ciasnych zawijasów i wszelkich napięć.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

aquila2
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2018, 04:35
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Brudny gażnik wewnątrz

Post autor: aquila2 » 25 maja 2022, 17:38

Adam jest niezawodny.Z podziwem oglądam fanów czterech kółek o Wyspach i Californi gdzie trafia się na fachowca ,kupuje się części i podzespoły. Widać różnicę.
Przy kranikach 90 st filtry przed krzyżakiem czy za ? Chyba najlepiej by było gdy paliwo leciało by przez filtr pionowo w dół.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Brudny gażnik wewnątrz

Post autor: adamigo » 25 maja 2022, 18:09

https://photos.app.goo.gl/VsSqAnusvy6m62mPA

Wuala. Lewy gaźnik, filtr prawego. Pionowy układ możliwy tylko ZA krzyżakiem. Jeśli widzisz śrubokręt w dolnym prawym rogu, oparłem go o wężyk za filtrem, ku prawemu gaźnikowi.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

aquila2
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2018, 04:35
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Brudny gażnik wewnątrz

Post autor: aquila2 » 25 maja 2022, 20:30

Będę kombinował,dzięki,muszę jeszcze poszukać i zakupić małe filtry.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Brudny gażnik wewnątrz

Post autor: Marek Krupa » 26 maja 2022, 06:14

Filtr/ ry muszą być duże i koniecznie ustawione pionowo. Inaczej będziesz miał braki paliwa jak sprzęt się dobrze zagrzeje i będzie więcej korków powietrznych. Zero kolanek, jak pisał Adamingo, polecam wężyki silikonowe, które są ciągle elastyczne, ładnie się układają i nie zrobi się na nich zagniecenie.

ODPOWIEDZ