Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

nierówne obroty Nevada 750ie

Tadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 22:02

nierówne obroty Nevada 750ie

Post autor: Tadeusz » 07 kwie 2022, 22:15

Po jakimś czasie użytkowania zauważyłem dziwną "dziurę" w obrotach pomiędzy 1000 a 1200 obr. Przy dynamicznym zwiększaniui obrotów jest to niezauważalne natomiast przy powolnym silnik się dławi a nawet gaśnie. Przy normalnej jeżdzie to nie problem ale przy manewrowaniu na parkingu albo w korkach jest to wnerwiające i niebezpieczne ( zaliczyłem glebe na parkingu jak mi w trakcie skrętu nagle zgasł) Dzieje się tak zarówno przy zimnym jak i ciepłym silniku. Nie bardzo wiem gdzie szukać usterki. Może ktoś z kolegów miał podobny problem? albo poratuje mnie jakimiś sugestiami o co tu chodzi.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: nierówne obroty Nevada 750ie

Post autor: adamigo » 07 kwie 2022, 23:02

To są obroty w zasadzie jałowe, jesteś pewien że to nie jest spóźniony względem pierwszej - ruch drugiej przepustnicy? To się pewnie da ocenić nawet na wyłączonym silniku.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Yorick
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2022, 20:36
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: nierówne obroty Nevada 750ie

Post autor: Yorick » 08 kwie 2022, 21:23

Miałem kiedyś podobne objawy, też Nevada 750ie z 2007 roku. U mnie winowajcą okazała się delikatnie uszkodzona w środku fajka od świecy. Na wyższych obrotach działała OK, natomiast na niskich ten uszkodzony kawałek metalu wewnątrz fajki wpadał w jakiś rezonans i przy 1100-1200 obrotów jeden cylinder zaczynał mi pracować "w kratkę" - i działo się to praktycznie tylko w tym zakresie obrotów. Nie chcę twierdzić, że na pewno masz to samo, ale dokładne sprawdzenie świec i fajek zapłonowych może być dobrym ruchem na początek.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: nierówne obroty Nevada 750ie

Post autor: Marek Krupa » 10 kwie 2022, 11:47

Pierwsze, to styki w całej instalacji, bo to bolączka tych sprzętów . Zobacz czy przewody napięcia masz węglowe, czy z miedziane. jak te pierwsze, to zamień na te drugie. Poszukaj fajek, które nie mają wewnętrznego rezystora. Zmniejsz odległość na stykach świec.

Tadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 22:02

Re: nierówne obroty Nevada 750ie

Post autor: Tadeusz » 19 kwie 2022, 09:29

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie. Niestety ale jednak to nie to. Wygląda to na jakąś niestabilność albo w układzie zapłonowym albo wtryskowym. W podanym przedziale obrotów w przypadkowej sekwencji następuje sekundowe jakby "zadławienie" brak zapłonu lub wtrysku .Na podstawowych obrotach 1 tys.pracuje stabilnie powyżej 1200 również . Próbuje pojechać do Golubia.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: nierówne obroty Nevada 750ie

Post autor: Marek Krupa » 19 kwie 2022, 13:33

To daj mu preparatu do czyszczenia wtrysków. Najlepiej L.. moly. Chociaż bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie układu zapłonowego, niż wtrysku, który głównie leje.

ODPOWIEDZ