Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Grzane manetki w Brevie

juhass
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2022, 11:58
Lokalizacja: Śląskie

Grzane manetki w Brevie

Post autor: juhass » 31 sty 2022, 11:46

Wybaczcie serie pytań początkującego...
Jak to jest z granymi manetkami w Brevie?
O co pytam- na lewej manetce mam przycisk sugerujący włączenie grzania no i ok- wciskam, na zegarach załącza się pierwszy stopień itd. No ale manetki nie grzeją. Myślałem że mam jakiś problem z elektryka ale... Do samych rączek nie idą żadne przewody. Pytanie- czy grzane manetki to była opcja a sterowanie dawali zawsze?
Breva 1200

góri
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:57
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Grzane manetki w Brevie

Post autor: góri » 04 lut 2022, 17:23

Grzane manetki to była opcja wyposażenia, ja swoja wersje mam bez ABS i bez grzanych manetek bez zadnego sterowania wiec mysle ze u Ciebie problem bedzie w sterowaniu albo poprzedni wlasciciel pozbyl sie przewodow? Ewentualnie sterowanie od innej brevy a manetki wymienione?

junak
Posty: 25
Rejestracja: 12 sie 2019, 09:54
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Grzane manetki w Brevie

Post autor: junak » 04 lut 2022, 17:33

Hej
Grzane manetki to było wyposażenie dodatkowe. Ja w swojej Brevie 1100ABS miałem tak jak Ty czyli włącznik grzanych manetek, ikonka na zegarach ale manetek grzanych brak placz1
V85TT

juhass
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2022, 11:58
Lokalizacja: Śląskie

Re: Grzane manetki w Brevie

Post autor: juhass » 13 lut 2022, 22:25

Rozwiązałem ten "brak" poprzez montaż manetek oxforda. Model premium touring pasuje idealnie na długość oryginałów. Jakby ktoś montował- uwaga na rolgaz- mg sobie wymyśliło perforowany rolgaz tak, aby się rączka na nim nie obracała ale wszelkie inne rączki są gładkie i nie wejdą na rolgaz.
Rozwiązania są dwa: albo zeszlifować performacje z rolgazu albo założyć inny. Ja poszedłem ta druga droga- znalazłem w garażu z jakiejś japonii i pasuje idealnie- wszelkie wymiary jak oryginał a gładki, dzięki czemu manetka oxforda ładnie weszła.
Zdecydowałem się podłączyć pod oryginalna instalacje motocykla- tutaj uwaga- wtyczki grzania manetek pod bakiem są inne (mniejsze) niż te, stosowane choćby przez oxforda. Ja uciąłem oryginalne i zalutowałem w ich mniejsze wtyczki oxford tak by pasowały pod gniazda manetek.
Wszystko śmiga. :)
Breva 1200

Awatar użytkownika
Sello
Posty: 339
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:44
Lokalizacja: Wagowo
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Grzane manetki w Brevie

Post autor: Sello » 14 lut 2022, 10:35

Bravo TY!
V50 II, Galletto 192

ODPOWIEDZ