Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Opinie na temat MG V65 florida

panmechanik@wp.pl
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2022, 11:22
Podziękował: 6 razy

Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: panmechanik@wp.pl » 23 sty 2022, 13:12

Witam serdecznie czy ktoś z szanownych użytkowników posiada Moto guzzi v65 florida i zechce się podzielić opinią o tym motocyklu ?Jak sprawuje się w dłuższych podróżach ,dręczące go mankamenty i swoje zdanie. Jest wgl ktoś z Dolnego Śląska mający ten motocykl u siebie ?:) pozdrawiam

dera
Posty: 195
Rejestracja: 02 sty 2020, 17:26
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: dera » 24 sty 2022, 19:52

Moto Guzzi kupuje się oczami (tak kupilem Californię naście lat temu i nie żałuję). Najważniejsze są emocje :-) Kupuj. Tzn znajdź kogoś, kto ma, usiądź (komis może być), odpal - poczuj i kupuj. Nie zawiedziesz się. Nie ma felernych modeli w stajni MG :-)
Pozdr!
dera otrzymał(a) podziękowania za ten post od:
panmechanik@wp.pl

dera
Posty: 195
Rejestracja: 02 sty 2020, 17:26
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: dera » 24 sty 2022, 19:54

Aaa... w sumie wiem kto ma.. pytaj kolegi imola_i_inne - jest na forum - ze Złotowa (niestety , okolice raczej pólnocy Polski - Wielkopolskie). Ale na pewno chętnie Ci opowie o modelu :-)
dera otrzymał(a) podziękowania za ten post od:
panmechanik@wp.pl

panmechanik@wp.pl
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2022, 11:22
Podziękował: 6 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: panmechanik@wp.pl » 25 sty 2022, 10:05

Dzięki za podpowiedź :) Złapałem bakcyla na ten model po tym jak przeczytałem bloga osoby która przejechała na moto guzzi 270 ! tys km po całym świecie i tak właśnie zainteresowałem się tym modelem
Załączniki
foto4.jpg
foto4.jpg (94.12 KiB) Przejrzano 1064 razy

Awatar użytkownika
Fudo
Posty: 132
Rejestracja: 06 paź 2020, 13:21
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: Fudo » 25 sty 2022, 14:39

Kolega Dawid troszkę samolubny ;) i nie chciał się podzielić, poniżej link można poczytać.
http://www.mauriziodebiasio.it/viaggi.php
Fudo otrzymał(a) podziękowania za ten post od:
panmechanik@wp.pl
Breva 750

dera
Posty: 195
Rejestracja: 02 sty 2020, 17:26
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: dera » 25 sty 2022, 15:57

panmechanik@wp.pl pisze:
25 sty 2022, 10:05
Dzięki za podpowiedź :) Złapałem bakcyla na ten model po tym jak przeczytałem bloga osoby która przejechała na moto guzzi 270 ! tys km po całym świecie i tak właśnie zainteresowałem się tym modelem

Ciągnie Cię do MG Florida, czy do tego, by przejechać jeszcze w życiu 270 tysięcy kilometrów na wyprawach na motorze? :-)

Z tego co wiem, w tych małych blokach często się psuły krzyżaki w dyfrze - problem ze smarem, jakoś znikał. W dużych blokach ten problem nie występował (wiedza z Guzziology - ta książka by Ci odpowiedziala na każde pytanie odnośnie każdego modelu MG by the way). O innych grzechach nie słyszałem. Ale nie skreślałbym motoru przez to - po prostu będziesz musiał rozebrać dyfer i to nasmarować. Myslę, że ten koleś co najechał 270tyś zrobił to nie raz ;-)

panmechanik@wp.pl
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2022, 11:22
Podziękował: 6 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: panmechanik@wp.pl » 25 sty 2022, 18:50

dera pisze:
25 sty 2022, 15:57
panmechanik@wp.pl pisze:
25 sty 2022, 10:05
Dzięki za podpowiedź :) Złapałem bakcyla na ten model po tym jak przeczytałem bloga osoby która przejechała na moto guzzi 270 ! tys km po całym świecie i tak właśnie zainteresowałem się tym modelem

Ciągnie Cię do MG Florida, czy do tego, by przejechać jeszcze w życiu 270 tysięcy kilometrów na wyprawach na motorze? :-)

Z tego co wiem, w tych małych blokach często się psuły krzyżaki w dyfrze - problem ze smarem, jakoś znikał. W dużych blokach ten problem nie występował (wiedza z Guzziology - ta książka by Ci odpowiedziala na każde pytanie odnośnie każdego modelu MG by the way). O innych grzechach nie słyszałem. Ale nie skreślałbym motoru przez to - po prostu będziesz musiał rozebrać dyfer i to nasmarować. Myslę, że ten koleś co najechał 270tyś zrobił to nie raz ;-)
hehe 270k km to chyle głowę przed nim ale bardziej myślałem o wyprawach do Dalmacji i Włoch dlatego szukam czegoś co przejedzie do 5tys km bez ryzyka poważniejszej usterki :)

dera
Posty: 195
Rejestracja: 02 sty 2020, 17:26
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: dera » 25 sty 2022, 22:08

Tu jest sporo wiedzy praktycznej o małych blokach:
https://www.thisoldtractor.com/moto_guz ... sues_.html

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Opinie na temat MG V65 florida

Post autor: KoGutek » 11 lut 2022, 14:42

panmechanik@wp.pl pisze:
23 sty 2022, 13:12
Witam serdecznie czy ktoś z szanownych użytkowników posiada Moto guzzi v65 florida i zechce się podzielić opinią o tym motocyklu ?Jak sprawuje się w dłuższych podróżach ,dręczące go mankamenty i swoje zdanie. Jest wgl ktoś z Dolnego Śląska mający ten motocykl u siebie ?:) pozdrawiam
Mam to się mogę podzielić. Musisz poszukać egzemplarz w bdb stanie jak chcesz odbywać dalekie podróże. Trzeba wymienić sporo rzeczy na dzień dobry, aby nie mieć niespodzianek na drodze. Przykładowo: linka sprzęgła, cewki zapłonowe, moduły zapłonowe motoplat, krany wyczyścić, bak sprawdzić czy w środku nie ma rdzy - jak ma to pomalować w środku, itd, itp.

To są stare motocykle i co innego kupić nówkę i eksploatować całe życie a co innego kupić używany od przypadkowej osoby i nie wiedzieć co w trawie piszczy.
Nie jest tak lekko. Ja swojego już z dobry rok naprawiam po kawałku. Jeżdżę na razie blisko bo nie wiem czy wszystko już mam tak jak trzeba.

Powodzenia w każdym razie.
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

ODPOWIEDZ