Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Błędy Breva 1100

Jasiu
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2020, 13:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Błędy Breva 1100

Post autor: Jasiu » 30 gru 2021, 12:36

Jest duża szansa że to kable. Ja po wymianie H-pipe w 2009 California Vintage miałem problem z tym że motor pracował jak noworoczne fajerwerki. Za namową kolegi postanowiłem załadować 'custom mapping'. Zakupiłem kable na eBay i załadowałem zmodyfikowany CPU mapping. Poprawa była ale nastąpiła duża zmiana w pracy silnika, na wolnych obrotach kręcił 2200 - 3000 RPM. Postanowiłem wrócić do oryginalnego mapping ale przy próbie załadowania oryginalnego mapping proces ten trwał kilka godzin i przy każdej próbie nigdy nie dobieg do końca. Nie muszę dodawać ze w tym momencie motor był totalnie 'dead'. Moja głęboka wiedza i doświadczenie w tej materii :oops: podpowiedziały mi iż CPU jest 'bricked'. Tak wiec zakupiłem nowe CPU na eBay, sprzedawcę poprosiłem aby wysłał paczkę do Toad z GuzziTech aby ten załadował poprawny mapping. Nowy CPU kosztował $170 a GuzziTech mapping $350. Po wymianie na nowy CPU motor pracował jak szwajcarski zegarek, nie wspomnę że wybuchy z wydechu zostały w 100% wyeliminowane. Przyznam że bardzo męczył mnie problem co zrobić z oryginalnym CPU i wtedy wyczytałem na Guzzi Wild że wiele ludzi ma problemy z kablami i najlepiej zakupić je z firmy Lonelec https://www.lonelec.co.uk/Motorbike-OBD ... g-Hardware. Tak też zrobiłem i po otrzymaniu kabli z Lonelec okazało się że oryginalny CPU działa jak złoto. Kable od tej firmy zakupiłem tez do Audace i Eldorado, działają przez ostatnie 2 lata bez żadnych problemów.
Mam nadzieję iż uda Ci się szybko rozwiązać problem, good luck!

góri
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:57
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Błędy Breva 1100

Post autor: góri » 30 gru 2021, 23:51

Kable to Interfejs diagnostyczny OBDII ELM327 USB PL SDPROG w peugeocie 407 z 2004r dzialalo, do tego dokupilem przejsciowke do wlochow dostepna na allegro

ODPOWIEDZ