Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Centauro dławi się

OldHunter
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2021, 20:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Centauro dławi się

Post autor: OldHunter » 07 lis 2021, 06:51

Panowie ogarnąłem, za co dziękuję wam bo dostałem wiele cennych porady. Był to istotnie TPS na którym miałem wartość 400mV. A co ciekawe w moim gutku miałem odwrotnie podłączone wtyczki po drugiej stronie motocykla jedna jest chyba od rezerwy a druga od elektrozaworu więc motocykl jeździł ale bez mocy :) Teraz to inna maszyna. Nie obyło się bez strat bo zgulilem pokrywkę bezpieczników, która raczej ciężko będzie kupić,no ale cóż straty są czasami wpisane w pracę. Mam również kłopot z komunikacją guzzidiag. Wydaje mi się, że jest poprawnie zainstalowana z wszystkimi sterownikami. Po włączeniu programu jest potwierdzenie połączenia prze port COM3 ale nie udało mi się nawiązać komunikacji. Załączałem zapłon, podnosiłem nóżkę żeby pompa się uruchomila ale nic to nie dało. Może macie jakąś podpowiedź? Pozdrawiam
Mz ETZ 150, Honda VTR SP2, Hayabusa, Bmw K1300s, Ducati MTS 1200s, BMW F900r i teraz piękne CENTAURO

Awatar użytkownika
Sello
Posty: 339
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:44
Lokalizacja: Wagowo
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Centauro dławi się

Post autor: Sello » 07 lis 2021, 09:54

A moduł OBD zasilasz zewnętrznie? Bo o ile pamiętam to u mnie w Brewie w motocyklu w gnieździe OBD były tylko piny od transmisji danych, nie bylo zasilania modułu z motocykla przez wtyczkę.
V50 II, Galletto 192

Dynia
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2018, 17:34
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Centauro dławi się

Post autor: Dynia » 07 lis 2021, 10:28

Właśnie ten kabel (obd) co podłączasz do sterownika w motocyklu z niego powinny wychodzić dodatkowe kable zasilające +/- z klamerkami, które podłączasz pod akumulator motocykla. Tak myślałem że problem tkwi w TPS - z opisu typowe objawy.
Jeszcze kwestia portów com, muszą być takie same ustawione w komputerze i w programie, nie koniecznie port COM3. Tutaj np. na filmiku poniżej gościu działa na porcie COM4. Na filmiku wyjaśnia jak to sprawdzić.

https://www.youtube.com/watch?v=5G1_45I ... l=RodYoung

dera
Posty: 195
Rejestracja: 02 sty 2020, 17:26
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Centauro dławi się

Post autor: dera » 08 lis 2021, 12:13

OldHunter pisze:
07 lis 2021, 06:51
Załączałem zapłon, podnosiłem nóżkę żeby pompa się uruchomila ale nic to nie dało
Z ciekawości: jak masz neutral wbity - to i na nóżce powinna pompa się odpalić/motocykl powinien odpalić.

ODPOWIEDZ