Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Rozwiercony wydech

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Rozwiercony wydech

Post autor: KoGutek » 30 cze 2021, 08:56

Tak wyglądają wydechy w moim MG. Wygląda na to, że ktoś miał za mało mocy i rozwiercił wydech na większą średnicę rad6 smiech2 smiech2 smiech2

Jakieś wady czy zalety ww. rozwiązania (poza głośniejszą pracą) ?

Mam inne wydechy - kupiłem jakiś czas temu. Nie mają powywiercanych otworów w deklach, ale zastanawiam się ile motor traci na mocy, gdy spaliny wylatują tylko tym pierścieniem w okół dekla.

Może rury były tak zanagarowane, że już tylko taka opcja pozostała. Od biedy mogę to spróbować zaspawać migomatem.

Obrazek
https://abload.de/img/wydech2fqjxl.jpg

Obrazek
https://abload.de/img/wydech1aoj3k.jpg
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Rozwiercony wydech

Post autor: Marek Krupa » 01 lip 2021, 18:52

Nie przejmuj się błahostkami. Luźniejszy wydech ciutkę poprawi górę silnika i uszy. Jakie spawanie? Jak to będzie wyglądało? Jeżeli już, to pasowny pierścień z nierdzewki, wciśnięty i cyknięte w 3 miejscach.

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Rozwiercony wydech

Post autor: KoGutek » 02 lip 2021, 08:41

Marek Krupa pisze:
01 lip 2021, 18:52
Nie przejmuj się błahostkami. Luźniejszy wydech ciutkę poprawi górę silnika i uszy. Jakie spawanie? Jak to będzie wyglądało? Jeżeli już, to pasowny pierścień z nierdzewki, wciśnięty i cyknięte w 3 miejscach.
Zaspawać i wyszlifować też się da, tak że praktycznie nie będzie tego widać. Niemniej jednak tylko się zastanawiam czy ma to jakikolwiek sens. Ostatnio byłem na badaniu technicznym i diagnosta się zachwycał brzmieniem - nawet tego nie zauważył. smiech2 smiech2

No, dekiel z nierdzewki też dałoby się wstawić.
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

PIRATBHW
Posty: 39
Rejestracja: 07 cze 2021, 15:10
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz

Re: Rozwiercony wydech

Post autor: PIRATBHW » 04 lip 2021, 13:34

Do mojego Norge też ktoś się kiedyś dotykał, tyle że nie tyle jest rozwiercony co przerobiony na totalny przelot na oryginalnej puszce. Efekt jest taki że jak się odkręci to się robi dosyć głośno ale każde zdjęcie ręki z manetki do zera skutkuje strzelaniem jak z karabinu do momentu zatrzymania albo wciśnięcia sprzegla. Z jednej strony spoko z drugiej staje się to męczące w dłuższej perspektywie.

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Rozwiercony wydech

Post autor: KoGutek » 05 lip 2021, 09:20

Potwierdzam; jak jest za głośno to nie jest dobrze. Oryginalnie na pewno było dobrze. Ktoś poluzował wydech, bo albo miał przytkany nagarem albo kusiło go aby mieć głośniej :)
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

ODPOWIEDZ