Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Breva siedzenie

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Breva siedzenie

Post autor: Marek Krupa » 24 cze 2021, 21:50

Czasu przybywa , przetarć na siedzeniu też, więc zacząłem poszukiwać stosownego tapicera. W znanej krakowskiej firmie podano mi termin sierpniowy, co dla dziadka starszaka było zbyt odległe. Po kolejnych próbach, ostatecznie trafiłem do firmy Wijalis. Termin realizacji ok 10 dni, wkładka żelowa , obniżenie 2 cm, oparcie dla kierowcy i haft. Z tym wyprofilowanym oparciem , to proszę uważać, bo nie jest ono zalecane dla tych co mają więcej kręgów ogonowych, gdyż może wywoływać ostry ból. Żelówka jest bezdyskusyjna, a symboliczne - 2 cm to nawyki z AWO T i IŻ 49, czyli im niżej pupina tym lepiej (proszę bez domysłów). Koszt całości z przesyłka , to 600zł. Jako ciekawostkę podam, że np. dla Transalpa obniżenie z żelówka wynosi 4 cm.

Awatar użytkownika
Grum
Posty: 134
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:35
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Breva siedzenie

Post autor: Grum » 28 cze 2021, 12:12

Hey,
tchnęło mnie do dysputy, jako że właśnie zrobiłem na nowo siodło do Stelvio, które nota bene już było obniżone.
Ponoć od żelów już się odchodzi od kilku lat /może powodować odparzenia/- w to miejsce dostajemy piano-kompres w wersji komfort.
"Dziurawka" elastyczna z podkładem imitująca materac do spania w wersji mini, mini...
Co do oparć - instruktorzy jazdy nie zalecają dla jeżdżących "aktywnie" na maszynie, bo utrudnia przesuwanie się kierowcy na siodle...
A jeśli chodzi o koszt, to "u mnie na wsi" sporo taniej i od ręki czyli w tydzień.
Tak sobie popisałem... hehe:)

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva siedzenie

Post autor: Marek Krupa » 29 cze 2021, 17:37

Żelówki stosowane są już długo, to czas na nowe rozwiązania . Koledzy jeżdżący na zabytkach są bardzo eko i mają wygodne rozwiązanie w postaci baraniej, kudłatej skóry.
U mnie siedzenie jest wygodniejsze. W moim starczym wieku kawałek dodatkowego oparcia może uchronić przed "śleceniem". Najważniej jest to , że żona Elżbieta 1 ma siedzisko poziome i podczas jazdy na mnie nie "leci". Jeżeli są lepsi i jeszcze tańszy fachowcy, to tylko trzeba się cieszyć. Podaj kontakt i fotę jak to im wychodzi.

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva siedzenie

Post autor: Marek Krupa » 02 lip 2021, 14:15

Tak wygląda
Załączniki
20210625_172442_resized_1.jpg
20210625_172442_resized_1.jpg (268.82 KiB) Przejrzano 1107 razy

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Breva siedzenie

Post autor: KoGutek » 05 lip 2021, 09:23

Porządnie odszyte. Uznałbym to za fabrykę.
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

ODPOWIEDZ