Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Jakość powłok lakierowanych

Baza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2020, 11:06

Jakość powłok lakierowanych

Post autor: Baza » 11 lis 2020, 16:11

Witam.Ostatnio chodzi za mną gutek.
Znajomy sporowadzacz ma mi oglądnąć w DE V11 Le Mans.
Mam pytanko. W kilku ogłoszeniach pisze coś o łuszczącym się lakierze na obudowie przekładni kątowej tudzież na bloku silnika.
Czy to taka przypadłość guzzi? W jednej aukcji pisało że powłoki są już odnowione jakimś specyfikiem.
Czy komuś coś o tym wiadomo?

peefjot
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 2018, 10:30
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jakość powłok lakierowanych

Post autor: peefjot » 11 lis 2020, 19:45

W mojej V jedenastce rzeczywiście tu i ówdzie czarny lakier na silniku lekko się łuszczy i wymaga zaprawek. Nie jest to dla mnie jakiś duży problem.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Jakość powłok lakierowanych

Post autor: adamigo » 11 lis 2020, 20:11

Myślę że kraj pochodzenia dużo zaważy - u mnie w UK ten lakier można odrywać płatami z każdego włoskiego produktu:) No w każdym razie mogę potwierdzić, że w wypadku małego bloku takie czterdziestolatki, co jeszcze się nie lakierowały, są znośne, ale od połowy lat osiemdziesiątych jak wszedł biały lakier, to już jest miazzzga. A raz robiłem kilkuletnią Brevę, i to już była miazzzga do kwadratu:) Rwałem wszystko szczotą na kątówce... No ale ja się ogólnie wypowiadam o sztukach w wieku 20+, młodszymi sie brzydzę:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

DDBreva
Posty: 199
Rejestracja: 07 lut 2018, 22:15
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jakość powłok lakierowanych

Post autor: DDBreva » 11 lis 2020, 20:56

Patrząc na pojawiające się pytania - proponuję znaleźć okaza, kupić a później czytać. Łatwiej nie będzie.
Szerokości

ODPOWIEDZ