Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Kierunkowskaz świeci się na stałe

WojtekV9
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2019, 07:20

Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: WojtekV9 » 06 paź 2020, 06:50

Witam, mam myśle proste pytanie (bo i czynność była prosta) - dokonałem (kolejnej) repozycji kierunkowskazów w moim Bobberze (z przepięciem wiązki, podpięciem kabli od kierunkow na nowo) i po zapięciu kostki i przekręceniu zapłonu (bez odpalania) jeden z kierunkowskazów swieci się ciągłym światłem...
Czy ktoś z kolegów ma jakieś sugestie co sprawdzić - czy np. Sprawdzić podłączenie złączek czy może odpalić i zgaśnie ;-) z góry dzięki za pomoc.
=====< V9 BOBBER >=====

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: KoGutek » 07 paź 2020, 13:52

To oznacza, że po włączeniu na żarówkę tego kierunkowskazu dostaje się napięcie z innego miejsca instalacji niźli z przerywacza kierunkowskazów. Prawdopodobnie coś w którejś z kostek masz źle wpięte. Cudów nie ma. Żarówka jest zasilana dwoma przewodami, z tego jeden normalnie biegnie do przerywacza kierunkowskazów. Skoro jednak świeci się ciągłym światłem oznacza to, że sygnał z przerywacza do niej nie dochodzi a zamiast tego otrzymuje napięcie wprost z akumulatora - po stacyjce oczywiście.

Pozdrawiam!
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

WojtekV9
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2019, 07:20

Re: Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: WojtekV9 » 07 paź 2020, 14:32

Dzięki, sprawdze zatem odpowiednie kostki - dziwna sprawa, bo rozpinałem tylko jedna i jedną podłączyłem (odpowiadającą za tylne światła) - wydawało się skutecznie, co powtarzałem upewniając się, że dokładnie to zrobiłem.
=====< V9 BOBBER >=====

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: KoGutek » 07 paź 2020, 20:05

WojtekV9 pisze:
07 paź 2020, 14:32
Dzięki, sprawdze zatem odpowiednie kostki - dziwna sprawa, bo rozpinałem tylko jedna i jedną podłączyłem (odpowiadającą za tylne światła) - wydawało się skutecznie, co powtarzałem upewniając się, że dokładnie to zrobiłem.
Ja rozumiem, ale wiesz - cudów nie ma. rad6 rad6
Może w kostce któryś styk trafił w nie swoje miejsce. Musi coś być inaczej niż wcześniej jednak.
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: adamigo » 08 paź 2020, 11:47

A ja nie był bym taki pewien... współczesna elektryka to jest dżungla, tam kierunek może się załączać na mocy autosugestii wywołanej polem el-mag z przycierającego podnóżka... może też być tak: Policjanty miały wszystko sterowane minusem, plus szedł na stałe na kostki. Może to zmasowanie żarówki daje ten efekt, minus powinien docierać pulsacyjnie, a tu zonk, znalazłeś mu prostsze dojście.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: KoGutek » 08 paź 2020, 14:05

adamigo pisze:
08 paź 2020, 11:47
A ja nie był bym taki pewien... współczesna elektryka to jest dżungla, tam kierunek może się załączać na mocy autosugestii wywołanej polem el-mag z przycierającego podnóżka... może też być tak: Policjanty miały wszystko sterowane minusem, plus szedł na stałe na kostki. Może to zmasowanie żarówki daje ten efekt, minus powinien docierać pulsacyjnie, a tu zonk, znalazłeś mu prostsze dojście.
Oczywiście tak jak napisałeś to może być. Choć zwyczajowo teraz większość ma sterowanie + ale może też być inaczej. Tak czy owak, coś nie trafiło na swoje miejsce i stąd taki efekt.
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

WojtekV9
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2019, 07:20

Re: Kierunkowskaz świeci się na stałe

Post autor: WojtekV9 » 09 paź 2020, 10:19

Pod latarnią najciemniej - sugestia z kostką albo udowadnia, ze mam problemy ze wzrokiem ;-) albo po raz kolejny, ze oczywistego I najprostszego nie dopuszcza się, by mogło być złe...

Blaszka zagięta w kostce nie wysyłała sygnału do kierunkowskazu.

Jako domorosły „customizer” bez doświadczenia i wiedzy technicznej - dziękuje za pomoc !!! aniol
=====< V9 BOBBER >=====

ODPOWIEDZ