Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Tarcza sprzegła California

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 180
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Tarcza sprzegła California

Post autor: jackdruid » 23 sie 2020, 10:33

Witam , mam pytanie odnośnie tarcz sprzegła do dużych Gutków . W związku z wymianą uszczelniacza wału w mojej Californii , postanowiłem za jednym zamachem wymienić tarcze sprzęgła . Co prawda nie miałem jakichś złych objawów , ale znalazłem w sieci ,że graniczne zużycie według Guzzi jest 7,5 mm , a u mnie jest poniżej tej wartości . W związku z tym ,że jest trochę zabawy z rozpołowieniem silnika od skrzyni chcę to zrobić za jednym "strzałem". Nie bardzo znalazłem w kraju potrzebne tarcze, więc noszę się z zamiarem zakupu w Stein-Diense. Chciałbym zasięgnąć opinii kolegów obytych z tematem , bo w sieci krążą różne porady , a to , żeby nie brać tarcz z perforacją ( wycięte otwory miedzy okładziną , a frezem) , to znowu ,że okładziny Surflex się nie sprawdzają . Jakie kto ma doświadczenia , każda porada ważna , tym , bardziej ,że sezon ucieka ;) .

pj1000
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2018, 11:47

Re: Tarcza sprzegła California

Post autor: pj1000 » 24 sie 2020, 09:03

Witam kolegę, wymieniałem wiele razy uszczelniacz i tarcze sprzęgła. Fabryczne tarcze w mojej Cali EV popękały po ok 83 tys. Kupowałem w S-D, nie mam doświadczenia z okładzinami Suflex. Obecnie mam założone tarcze o numerze S-D 050844305, ale zakładałem też najtańsze, tyle, że są odrobinę grubsze i na początku, zanim się dotrą, są problemy z wysprzęgleniem, a jazda w ruchu miejskim jest masakryczna, ponadto materiał okładzin pozostawia sporo do życzenia, o czym się przekonałem jadąc w ekstremalnie trudnych warunkach na Trasie Transfogarskiej. Ważnym natomiast elementem jest przekładka między tarczami, ale rozumiem, że do nowego sprzęgła zakładasz nową. Pozdrawiam.

jkstanley
Posty: 62
Rejestracja: 04 lut 2018, 12:00
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Tarcza sprzegła California

Post autor: jkstanley » 31 sie 2020, 13:26

jak pj pisze, tarcze z wycięciami pękają na mostkach, przekładki te tanie z SD są g.. warte lepiej starą zostawić jak nie przygrzana i n ie pogięta.
Ważne by założyć w tym samym kierunku co pracowała dotychczas.

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Tarcza sprzegła California

Post autor: Marek Krupa » 10 wrz 2020, 22:00

Z tarczami, ściślej super okładzinami polecam zakład Radzikowskiego w W-wie. Nabicie nowych okładzin to kasa ok. 200 zł (1 tarcza) ale mamy super materiały. Testowałem i testuję w moim fiacie 2/20vt ok 300 KM i jest ok.

ODPOWIEDZ