Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: Marek Krupa » 26 paź 2019, 09:10

W mojej Brevie 1100 z 2005 roku kolanka wydechowe i rury wlotowe do katalizatora miały jakieś takie dziwne brązowe plamy. Trochę to przypominało pochlapanie i przypalenie po oleju. Ogólnie estetyki zero. Szukałem coś na forum , ale nic nie znalazłem. Natomiast w sieci jest filmik gdzie gość mówi, że to przebarwienie chromu wynika z położenia podkładu z miedzi na rurze ze stali gatunkowej i w celu naprawy należy zeszlifować wszystkie powłoki oraz wypolerować stal gatunkową (rur). Coś mi jednak nie pasowało, bo kolanka Gutka , przy jego nastawach rozpalają się do czerwoności i w takiej sytuacji stosowanie powłoki chromowej mija się z celem. Dodam, że kolanka mam oryginalne z wytłoczonymi napisami. Temat co raz bardziej mnie denerwował, aż wreszcie chwyciłem papier ścierny o gradacji 360 i delikatnie przytarłem w pobliżu głowicy. Prawda okazała się naga. Na kolankach nie mam żadnych powłok. Wykonane są ze stali gatunkowej i pięknie poddają się procesowi polerki. W ruch poszły papiery 360, 500, 1000 i pasty polerskie. Po 2 godzinach głaskania kolanka powróciły do połysku. Jeszcze jedna ważna uwaga. Podczas całej operacji należy stosować przesuwy tylko w jednym kierunku.

marszal
Posty: 28
Rejestracja: 15 paź 2018, 13:09
Lokalizacja: WLKP

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: marszal » 28 paź 2019, 14:26

kup pastę AUTOSOL ANTIBLAU i nie będziesz się musiał męczyć papierami
marszal - Breva V1100

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: jackdruid » 29 paź 2019, 05:56

Marek Krupa pisze:
26 paź 2019, 09:10
W mojej Brevie 1100 z 2005 roku kolanka wydechowe i rury wlotowe do katalizatora miały jakieś takie dziwne brązowe plamy. Trochę to przypominało pochlapanie i przypalenie po oleju. Ogólnie estetyki zero. Szukałem coś na forum , ale nic nie znalazłem. Natomiast w sieci jest filmik gdzie gość mówi, że to przebarwienie chromu wynika z położenia podkładu z miedzi na rurze ze stali gatunkowej i w celu naprawy należy zeszlifować wszystkie powłoki oraz wypolerować stal gatunkową (rur). Coś mi jednak nie pasowało, bo kolanka Gutka , przy jego nastawach rozpalają się do czerwoności i w takiej sytuacji stosowanie powłoki chromowej mija się z celem. Dodam, że kolanka mam oryginalne z wytłoczonymi napisami. Temat co raz bardziej mnie denerwował, aż wreszcie chwyciłem papier ścierny o gradacji 360 i delikatnie przytarłem w pobliżu głowicy. Prawda okazała się naga. Na kolankach nie mam żadnych powłok. Wykonane są ze stali gatunkowej i pięknie poddają się procesowi polerki. W ruch poszły papiery 360, 500, 1000 i pasty polerskie. Po 2 godzinach głaskania kolanka powróciły do połysku. Jeszcze jedna ważna uwaga. Podczas całej operacji należy stosować przesuwy tylko w jednym kierunku.
Rozumiem ,że nie wszystkie Gutki mają kolanka wydechowe ze stali nierdzewnej(?) , bo u mnie w Californi widać na nich rdzawe plamki .

DDBreva
Posty: 199
Rejestracja: 07 lut 2018, 22:15
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: DDBreva » 29 paź 2019, 21:34

Marku

Trochę temat przerabiałem w tym zakresie z moją Brevą. Miałem podobne kolana.
Próbowałem z papierami ściernymi aż do gradacji ok. 2000. Przyznam efekt był, ale dużo roboty no i chmielu też poszło.
Przerobiłem autosol. Przyznam że jest niezły, a i polerka idzie też nieźle. Szczególnie jak zamiast ręki będzie polerka mechaniczna - futerko.
Od czasu do czasu autosol stosuje nadal - tzw. efekt na szybko.
Ale mam jeszcze jedną przerobioną technikę - glinki polerskie. To daje najlepszy efekt- petarda.
Trzeba zastosować odpowiednie glinki o różnym przeznaczeniu. Ważny jest kolor glinki, jej przeznaczenie i kolejność stosowania przy polerowaniu. Poczytaj w necie a efekt murowany. Kolana błyszczą jak psuu …. rad1
I tu klops. Niestety nic nie trwa wiecznie.
Po pewnym czasie, obojętnie którą techniką będziesz działał to wydechy powoli znowu matowieją. Szczególnie po deszczu.
Z pewnością należy to wykonywać co jakiś czas, chociażby w celach konserwacyjnych. Sezon garażowo - chmielowy tuż tuż.
Niestety ale fabryka w naszych guzikach nie zastosowała materiałów i rozwiązań w stylu aramatury. rad6
Pzdr

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: zqubaniec » 31 paź 2019, 18:49

Wydchy najlepiej wglądaja owinięte sznurem ;)

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: Marek Krupa » 02 lis 2019, 23:08

Do polerki maszynowej należy wyciągnąć kolana i kata. To trochę kłopotliwe i niszczące dla grafitowanych tulejek uszczelniających. Dlatego chyba lepiej postawić na prace ręczne. Jeżeli nie zapuścimy kolanek do czerni , to wystarczą wąskie paski materiału nasączone pastami polerskimi o różnej gradacji. Nawijam pasek 2 obwody i ciągnę. Zastosowany materiał jest właściwy, tylko wymaga pielęgnacji.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: adamigo » 03 lis 2019, 14:00

Słuchajcie kolegi, bo kolega wie. Semperity na awoku mają 60 lat i zdrowe, znakiem tego kolega ma eksperiencję w utrzymywaniu podzespołów w zdatności:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: Marek Krupa » 05 lis 2019, 10:09

No nie, jaka wywiadownia?

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: adamigo » 05 lis 2019, 11:33

Ma się swoich ludzi w Kazimierzy:) jeszcze niejeden zapłon w Dacii mogę wydobyć na światło dzienne:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva kolanka wydechowe-regeneracja

Post autor: Marek Krupa » 05 lis 2019, 19:12

A to ząb za ząb, czyli Gutek z silnikiem od Kuboty (dieslem) na parkingu w Mandello....

ODPOWIEDZ