Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Nevada , dziwne napięcie

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1375
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: adamigo » 31 mar 2020, 23:24

He, ten z alledrogo to do słynnych włoskich dizli stacjonarnych. 200 to nie jest okazyjna cena, ale jak jest parcie, i jest wiosna... zrozumiem kolegę:>
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: zqubaniec » 01 kwie 2020, 08:52

jackdruid pisze:
31 mar 2020, 17:05
I sprawa się wyjasniła :( , w motocyklu tkwi Saprisa , więc podmianka nie wchodzi w rachubę . Muszę "rozkminić" , jak działa ten system , bo o ile w Californi jest proste uzwojenie , to tu doprowadzony jest dodatkowy przewód z plusem. Nie wiem , czy jest mozliwość podmianki alternatora na inny , bo coś mi nie pasuje to dziwne rozwiazanie
No a dlaczego nie wchodzi w rachubę?

dera
Posty: 196
Rejestracja: 02 sty 2020, 17:26
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: dera » 01 kwie 2020, 09:26

jkstanley pisze:
31 mar 2020, 22:36
jackdruid pisze:
31 mar 2020, 17:05
I sprawa się wyjasniła :( , w motocyklu tkwi Saprisa , więc podmianka nie wchodzi w rachubę . Muszę "rozkminić" , jak działa ten system , bo o ile w Californi jest proste uzwojenie , to tu doprowadzony jest dodatkowy przewód z plusem. Nie wiem , czy jest mozliwość podmianki alternatora na inny , bo coś mi nie pasuje to dziwne rozwiazanie
A TO CZASEM NIE JEST TAKIE CUDO-LINK PONIŻEJ
:http://osinskiartur.pl/Produkt/Regulato ... A/REF4172- CENA 210PLN BARDZO PRZYZWOIOTA!

ALBO TU:
https://allegro.pl/oferta/ref7155-sapri ... 7594617826
SCHEMAT:
MAM W PDF ALE NIE WIEM JAK WKLEIĆ
Dziękuję, dowidzenia. Stanley pozamiatał temat :-) I nawet pdfa wkleił. Tylko czemu po niemiecku ;-)

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 180
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: jackdruid » 01 kwie 2020, 15:54

zqubaniec pisze:
01 kwie 2020, 08:52
jackdruid pisze:
31 mar 2020, 17:05
I sprawa się wyjasniła :( , w motocyklu tkwi Saprisa , więc podmianka nie wchodzi w rachubę . Muszę "rozkminić" , jak działa ten system , bo o ile w Californi jest proste uzwojenie , to tu doprowadzony jest dodatkowy przewód z plusem. Nie wiem , czy jest mozliwość podmianki alternatora na inny , bo coś mi nie pasuje to dziwne rozwiazanie
No a dlaczego nie wchodzi w rachubę?
A dlatego , że Saprisa ma zupełnie odmienny sposób regulacji alternatora niż inne motocykle. W Saprisie przewód zasilajacy akumulator idzie bezposrednio z alternatora , a całość sterowana jest poprzez prostowanie i podawanie sygnału przez regulator do uzwojenia ( prawie jak w samochodach) . W Californiii ( i w większości motocykli) alternator daje prąd na regulator i dopiero później idzie ona po wyregulowaniu i wyprostowaniu na akumulator i instalację . Tak ,że jest to zupełnie inny system regulacji ładowania .

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: zqubaniec » 01 kwie 2020, 19:19

jackdruid pisze:
01 kwie 2020, 15:54
zqubaniec pisze:
01 kwie 2020, 08:52
jackdruid pisze:
31 mar 2020, 17:05
I sprawa się wyjasniła :( , w motocyklu tkwi Saprisa , więc podmianka nie wchodzi w rachubę . Muszę "rozkminić" , jak działa ten system , bo o ile w Californi jest proste uzwojenie , to tu doprowadzony jest dodatkowy przewód z plusem. Nie wiem , czy jest mozliwość podmianki alternatora na inny , bo coś mi nie pasuje to dziwne rozwiazanie
No a dlaczego nie wchodzi w rachubę?
A dlatego , że Saprisa ma zupełnie odmienny sposób regulacji alternatora niż inne motocykle. W Saprisie przewód zasilajacy akumulator idzie bezposrednio z alternatora , a całość sterowana jest poprzez prostowanie i podawanie sygnału przez regulator do uzwojenia ( prawie jak w samochodach) . W Californiii ( i w większości motocykli) alternator daje prąd na regulator i dopiero później idzie ona po wyregulowaniu i wyprostowaniu na akumulator i instalację . Tak ,że jest to zupełnie inny system regulacji ładowania .
No proszę. Człowiek uczy się całe życie. Ale to najpokretniejszy pomysł, jaki można sobie wyobrazic. Ciekawym czym kierowali się projektanci tego systemu. Jaka jest zaleta tego...

Czezarion
Posty: 28
Rejestracja: 25 kwie 2020, 14:06
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: Czezarion » 27 kwie 2020, 19:08

Czy ten problem z dziwnym napięciem udało się rozwiązać? Bo póki co mam podobnie, ponad 15V na światłach :)

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 180
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: jackdruid » 28 kwie 2020, 05:52

Czezarion pisze:
27 kwie 2020, 19:08
Czy ten problem z dziwnym napięciem udało się rozwiązać? Bo póki co mam podobnie, ponad 15V na światłach :)
Udało się rozwiązać tyle , że na "skróty" . Trochę pomogło czyszczenie masy z przednich świateł ( u mnie przykręcone pod pompką hamulca nożnego ) , ale okazało się ,że problemem jest sygnał na regulator od strony wyłacznika ( stacyjki) . Po wielu próbach znalezienia punktu , gdzie traci się "prąd" postanowiłem wstawić miniaturowy przekaźnik bezpośrednio między "plus" akumulatora , a przewód idący od skrzynki bezpiecznikowej do regulatora . Przekaźnik uruchamiany jest przy włączeniu stacyjki i daje napięcie bezpośrednio z akumulatora na regulator. Napięcie po właczeniu świateł wynosi ok. 14,4-14,6v. I tak przy okazji dobrze jest pociągnąć dodatkowy przewód pomiędzy śrubą uziemiającą regulator , a "minusem" akumulatora .

Czezarion
Posty: 28
Rejestracja: 25 kwie 2020, 14:06
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nevada , dziwne napięcie

Post autor: Czezarion » 28 kwie 2020, 23:19

Dzięki za wskazówki. Będę walczył u siebie :)

ODPOWIEDZ