Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Breva nie zapala

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: KoGutek » 28 cze 2021, 12:17

Może to być walnięty komputer. Driver sterujący cewką w końcu się przegrzewa i odcina sterownie, i wtedy to komp zgłasza error. Oczywiście gdybam. Cewki są wykluczone. Sprawdź jeszcze styki od kompa do cewek. Kup jakiś Kontakt GOLD, przeczyć i sprawdź.
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: Marek Krupa » 28 cze 2021, 22:10

Podmiana kompa to ostatnie działanie. Zawsze jako pierwsze wyskakują banalne sprawy. A np. przy odcinającej masie komp będzie pokazywał różne głupoty. Czy jak gaśnie to wiesz na czym odcina. Czy brak napięcia na L i P cewce? czy na jednej? Czy wtryskiwacze podają paliwo? Czy odcina na zapłonie i paliwie? Możesz podlać do cylindrów po 2 cm3 benzyny i czy się odezwie? Znajomy elektronik mógłby zdjąć na oscyloskopie charakterystyki WN cewek zapłonowych. Często kasuj te błędy bo komp może wyciągać jeszcze coś z pamięci jak tego miałeś tak dziwnie dużo. Jak wypniesz te 2 kostki z kompa , wyciągniesz go to dokładnie obejrzyj styki. Często, przy tak słabym dostępie, kostka może zagiąć męski pin.

markali
Posty: 305
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: markali » 29 cze 2021, 06:04

Ale nawet nie przygasa po odpaleniu. Ładnie chodzi i nic nie przerywa ani na zimnym, ciepłym silniku, ani w czasie jazdy, ani w czasie przyśpieszania. Tylko na początku po odpaleniu czasami się zaświeci, nie zawsze.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: Marek Krupa » 01 lip 2021, 18:59

Padnięty sterownik to ostateczność. Bardziej podgięty, któryś z jego męskich pinów, bo zapinanie kostek jest kłopotliwe. Ciągle jednak obstawiam masę i styki. Może na tych kostkach co idą do tej cewki delikatnie dognij żeńskie styki.

markali
Posty: 305
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: markali » 01 lip 2021, 20:32

Wczoraj jeździłem trochę. Odpalałem 4 razy i ani razu serwis się nie zapalił. Może to co zrobiliśmy wystarczy.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: Marek Krupa » 01 lip 2021, 22:21

Może przy takich szopkach dobrze byłoby założyć ładowarkę USB ze wskazaniem napięcia i temperatury silnika. Opisywałem temat " dobra moda". Jak przypadkowo mi Breva nie zapaliła, to komp nic nie sygnalizował, a ładowanie było tylko chwilami. Dopiero na dodatkowym wskaźniku zaskoczony zobaczyłem 11V. Odrębny układ jest lepszy niż mega komp.

KoGutek
Posty: 225
Rejestracja: 08 wrz 2020, 09:21
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: KoGutek » 02 lip 2021, 09:58

Marek Krupa pisze:
01 lip 2021, 22:21
Może przy takich szopkach dobrze byłoby założyć ładowarkę USB ze wskazaniem napięcia i temperatury silnika. Opisywałem temat " dobra moda". Jak przypadkowo mi Breva nie zapaliła, to komp nic nie sygnalizował, a ładowanie było tylko chwilami. Dopiero na dodatkowym wskaźniku zaskoczony zobaczyłem 11V. Odrębny układ jest lepszy niż mega komp.
Do samochodu założyłem sobie monitor napięcia sieci pokładowej na bluetooth. Wystarczy podłączyć dwa zaciski do klem i ściągnąć apkę na telefon, i już mamy bezprzewodowy pomiar napięcia on-line.
Ma coś podobnego do tego:
https://allegro.pl/oferta/bt4-0-6-20v-m ... 0491590838

W praktyce to kostka wielkości pudełka od zapałek i dwa przewody. Cała inteligencja jest w środku pudełka oraz w sofcie na smarta.
Na postoju pobiera poniżej 1 mA, więc akumulator nie rozładuje za szybko.
Zasięg kilka metrów, więc nawet w pokoju nad garażem mogę w każdej chwili sprawdzić napięcie na akumulatorze - np. przy doładowywaniu zewnętrznym prostownikiem.

Te monitory czy testery można nabyć od około 100 zł - wszystkie są do siebie zbliżone a apki są zamienne. W apce prócz woltomierza on-line wraz z rejestratorem jest też tester akumulatora, prądnicy i rozrusznika. Wszystko opiera się o pomiar napięcia w funkcji czasu. Bardzo sprytne urządzenie.
Na przykład można sobie włączyć funkcję testu rozruchu i zobaczyć jak spada napięcie na baterii w trakcie rozruchu.

Pozdrawiam!
KoGutek jeździ na: MG Florida v65

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: Marek Krupa » 02 lip 2021, 10:14

Może jednak lepiej mieć ciągły podgląd, bo np. wibra przy pewnych częstotliwościach będzie łączyć lub rozłączać słaby styk.

G_I_Z_M_O
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2021, 23:03

Re: Breva nie zapala

Post autor: G_I_Z_M_O » 06 lip 2021, 23:30

U mnie w 1200 zapala zawsze ale czasem zapala odrazu na trójkącie i świeci się servis. Pracuje równo, błędów nie zapisuje, moc ma normalną.
Zawsze po przejechaniu kilku km, jak zgaszę i ponownie odpalę to serwis ginie.
Myślę że to może coś z wilgocią albo stanem aku...
Jak rozwikłacie swoją zagadkę to podzielcie się przemyśleniami, bo objawy podobne u mnie.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Breva nie zapala

Post autor: Marek Krupa » 07 lip 2021, 00:13

To do swojego 1200 podłącz prostownik i po naładowaniu aku zapalaj. Pewnie będzie ok.

ODPOWIEDZ