Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

akcesoria do guzzi

Awatar użytkownika
banan
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:18
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 1 raz

akcesoria do guzzi

Post autor: banan » 05 lut 2019, 15:09

Podpowiedzcie proszę nowicjuszowi jakie firmy produkują akcesoria do MG, konkretnie do V9. Na razie jestem na etapie "ustalania" z dealerem cen oryginalnych akcesoriów, ale trochę się obawiam że mogą mnie przerosnąć.

Znalazłem już w rozsądnej cenie gmole Givi, więc najważniejszy zakup z głowy.

Chciałbym jeszcze bagażnik i sakwy - podobają mi się z oryginalnych te co na zdjęciu, szczególnie super że mają system quick release, ale fajnie by było wiedzieć czy jest jakaś tańsza alternatywa.

Widziałem że są dostępne stelaże i sakwy Hepco&Becker, ale też bardzo drogie. Niestety nie jest to Yamaha i nie można sobie przebierać w częściach :-(

Obrazek

Edit: za komplet sakwy+stelaż+bagażnik sprzedawca zaproponował 7700 zł ("po rabacie"). To więcej niż zapłaciłem za poprzedni motocykl (razem z sakwami) pff1
śmierć wrogom włoszczyzny

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: zqubaniec » 05 lut 2019, 21:28

Można dorobić. Są firmy, które się tym zajmują. Może będize taniej.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1368
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: adamigo » 06 lut 2019, 01:01

Tylko nie mów im, że w sklepie 7700 - bo Ci zrobią, ale za 6900:>
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

jachu
Posty: 146
Rejestracja: 03 lut 2018, 19:30
Lokalizacja: Kaszuby/Pomorze/Trójmiasto
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: jachu » 06 lut 2019, 12:21

Cześć,
przerobiłem temat ubierania dwóch Gutków. Zaczynałem od zera i sprawdziłem (chyba) wszystkie opcje dostępnych produktów wytwarzanych seryjnie, więc garść informacji mam. Zacznę jednak od końca:
1. Skontaktuj się z Beatą z Polmotoru (LadyGuzzi na forum). Ona ma świetną orientację w oryginalnych akcesoriach MG. I często - dobre ceny na poszczególne elementy.
2. Pochyl się serio nad propozycją Zqubańca, by zamówić wszystko na miarę u jakiegoś lokalnego producenta. Na forum na pewno ludzie pomogą kontaktami i doświadczeniem.
3. Na Nevadzie miałem oryginalny zestaw Hepco: gmole, stelaż tył i boczne + 3 kufry. Z perspektywy czasu: najmniej mi się podobał i najgorzej wyglądał na zgrabnej Nevadzie, ale jednocześnie najlepiej się sprawdził podczas długich wypraw: trwałe, sztywne, pojemne i bardzo praktyczne (zakładanie, otwieranie, dostęp). Największe problemy miałem z zacinającymi się zamkami i nietrwałymi kluczykami. Z szybkiej, pobieżnej symulacji na stronie HB wynika, że stelaż boczny i tylny do V9 to ok. 400-450jurków, sztywne sakwy boczne - 400-600 zależnie od modelu. Czyli do 7tysięcy zybli wciąż daleko.
4. W swojej V7 założyłem - tak jak Ty - gmole Givi, tańsze niż oryginalne i te HB. Zdecydowałem się też na tylny stelaż Givi; kosztował mnie ok. 90jurków na ebaju. Jest chyba identyczny z tym do V9. Do niego zwykły rollbag. Bocznych stelaży porównywać i sugerować nie będę, bo wybrałem je w Givi tylko po to, by zawiesić na nich miękkie uniwersalne sakwy 30-40litrów. Producentów masa, ceny 300-600zybli za parę.
5. Jeśli nie chcesz oryginalnych akcesoriów Moto Guzzi , ani Hepco czy Givi, zerknij na SW-Motech. Tanio nie jest, ale mają też vintage'ową serię Legend Gear. Nie wiem dlaczego, ale bardzo wielu użytkowników V9 z Niemiec montuje właśnie SW-Motecha. Widziałem i czytałem ich forum guzzisti.de gdzie często bywam...
6. Może Kappa coś ma uniwersalnego?

Powodzenia
jachu
.........................
jest V7 III Night Pack i V85TT
był V7 III Stone
była Nevada Classic 750 IE

Awatar użytkownika
banan
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:18
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: banan » 06 lut 2019, 12:57

jachu pisze:
06 lut 2019, 12:21
3. Na Nevadzie miałem oryginalny zestaw Hepco: gmole, stelaż tył i boczne + 3 kufry. Z perspektywy czasu: najmniej mi się podobał i najgorzej wyglądał na zgrabnej Nevadzie, ale jednocześnie najlepiej się sprawdził podczas długich wypraw: trwałe, sztywne, pojemne i bardzo praktyczne (zakładanie, otwieranie, dostęp). Największe problemy miałem z zacinającymi się zamkami i nietrwałymi kluczykami. Z szybkiej, pobieżnej symulacji na stronie HB wynika, że stelaż boczny i tylny do V9 to ok. 400-450jurków, sztywne sakwy boczne - 400-600 zależnie od modelu. Czyli do 7tysięcy zybli wciąż daleko.

4. W swojej V7 założyłem - tak jak Ty - gmole Givi, tańsze niż oryginalne i te HB. Zdecydowałem się też na tylny stelaż Givi; kosztował mnie ok. 90jurków na ebaju. Jest chyba identyczny z tym do V9. Do niego zwykły rollbag. Bocznych stelaży porównywać i sugerować nie będę, bo wybrałem je w Givi tylko po to, by zawiesić na nich miękkie uniwersalne sakwy 30-40litrów. Producentów masa, ceny 300-600zybli za parę.

5. Jeśli nie chcesz oryginalnych akcesoriów Moto Guzzi , ani Hepco czy Givi, zerknij na SW-Motech. Tanio nie jest, ale mają też vintage'ową serię Legend Gear. Nie wiem dlaczego, ale bardzo wielu użytkowników V9 z Niemiec montuje właśnie SW-Motecha. Widziałem i czytałem ich forum guzzisti.de gdzie często bywam...
Jak na razie chyba i tak nie mam lepszego pomysłu niż zestaw H&B: sakwy rugged, stelaż C-Bow, bagażnik = ok 4200 zł (ceny ze sklepu Defender). Tak jak piszesz, wychodzi prawie połowę taniej niż akcesoria MG. Ewentualnie jest opcja wymiany bagażnika na Givi (oszczędność 300 zł), ale ma to minus taki, że gdybym chciał dokupić kufer to nie założę H&B od kompletu, a kufer na monolock będzie na Roamerze wyglądał... wiadomo jak.

SW-Motech też w międzyczasie znalazłem, jest to opcja jeszcze tańsza - za komplet dwóch sakw Legend i stelaż wychodzi ok 2000 zł. Wyglądają nieźle, ale tu mam obawy dotyczące bezpieczeństwa, bo ich mechanizm quick release z tego co widzę nie jest w żaden sposób zabezpieczony - być może w Niemczech to nie jest problem... Do reichu się nie przeprowadzę bo języka wroga nie znam.

H&B na pewno będą wygodne, bo raz spora pojemność, dwa system quick release na kluczyk i trzy same sakwy też są zamykane na kluczyk. Wizualnie jeszcze jako tako do motocykla pasują, no a żeby zadać szyku można je w każdej chwili po prostu zdjąć smiech5

W Virago miałem stelaż wykonany przez jakiegoś "kowala" i najtańsze sakwy przyczepione na trytytki - polecam taki system do tej klasy sprzętu, ale w nowym motocyklu jakoś mi głupio takie dziadostwo uskuteczniać
śmierć wrogom włoszczyzny

WojtekV9
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2019, 07:20

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: WojtekV9 » 13 mar 2019, 10:54

Cześć,
Ja mam przy Bobberze prawie nieużywane aluminiowo-plastikowe monokey GIVI TRK33b (czarne), które obecnie chce sprzedać, bo koncepcja się zmieniła co do wyglądu motocykla i kufry po prostu leżą niewykorzystywane ... to samo tyczy się dedykowanego stelaża GIVI PL8202 do montażu na V9.

W razie zainteresowania prześle zdjęcia, do obejrzenia/odebrania w Warszawie :-) zapraszam.
=====< V9 BOBBER >=====

Awatar użytkownika
banan
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:18
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: banan » 24 kwie 2019, 17:32

Aby w końcu poprawić walory użytkowe Wałęsy, nabyłem duperele w podobnej konfiguracji jak pisałem wyżej:
- gmole Givi (350 zł)
- sakwy, stelaże cutout i bagażnik Hepco&Becker (4000 zł)
Nie zdecydowałem się na stelaż C-Bow, bo po pierwsze był droższy a po drugie dość mocno kłuje w oczy po zdjęciu sakw. Wariant cutout prezentuje się pod tym względem lepiej, choć kosztem tego że montaż/demontaż sakw jest nieco trudniejszy (tzn może zająć kilka minut).

Sakwy są dość duże (vide ostatnie zdjęcie - najważniejsze zakupy się mieszczą), a przy tym myślę że wyglądają nieźle - bałem się że bardziej popsują linię motocykla.

Z małych minusów - bagażnik nieco "wjeżdża" na miejsce pasażera - był projektowany pod oryginalne siodło które najwyraźniej jest nieco krótsze. Siedzieć się da, a
pasażerkę i tak rzadko wożę więc to w sumie żaden problem.

Czy jestem zadowolony? Tak. Czy jestem teraz biedny? Tak. smiech1

PS. Być może to dobre miejsce żeby polecić internetowy sklep Defender, zaliczyli na początku małą wtopę (przyszła do mnie paczka bez bagażnika), ale sprawę udało się szybko, sprawnie i w miłej atmosferze wyjaśnić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
śmierć wrogom włoszczyzny

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: akcesoria do guzzi

Post autor: zqubaniec » 25 kwie 2019, 12:32

Trzeba przyznać, że gustownie to wygląda okulary3

ODPOWIEDZ