Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

NORGE 8V stuki ze sprzęgła / skrzyni ?!

dziko
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2018, 08:39

NORGE 8V stuki ze sprzęgła / skrzyni ?!

Post autor: dziko » 21 sty 2019, 20:50

Po uruchomieniu silnika, na wolnych obrotach słychać stuki z okolic sprzęgła, w mojej ocenie dosyć znaczące, które po wciśnięciu klamki sprzęgła cichną. Wydaje mi się że może coś być z tłumikiem drgań skrętnych na tarczy, bo po przygazowaniu na wciśniętej klamce i puszczeniu jej kiedy silnik spada z obrotów ten dźwięk ustaje, tak jakby siła odśrodkowa ustalała tłumik drgań w jakimś położeniu, nie powodującym stuków. To są moje przypuszczenia, nie sądzę że ten dźwięk jest normalny, dlatego proszę o pomoc jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie. Dodam że jest tu już sprzęgło jednotarczowe z tłumikiem drgań bez zewnętrznego zabieraka, jak w poprzednim rozwiązaniu.

Lester
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:03

Re: NORGE 8V stuki ze sprzęgła / skrzyni ?!

Post autor: Lester » 15 kwie 2019, 19:47

Cześć, dobrze kombinujesz. To tarcza sprzęgła . w oryginalnych , sprężyny amortyzatora skrętnego , mają tendencje do wychodzenia na spacer. potrafią nawet wyskoczyć całkiem. Obecnie sprzedawany jest zamiennik valeo Cena w Polsce to ok 300 zł, Swoje w Stelvio wymieniłem w lutym, spróbuję załączyć zdjęcie tarczy. warto również przeglądnąć popychacz i przesmarować jego elementy jeśli przy zimnym silniku słychać na początku jęęęk przy puszczaniu klamki.
Niestety wymiana tarczy wiąże się z rozebraniem prawie całego motocykla

DDBreva
Posty: 196
Rejestracja: 07 lut 2018, 22:15
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: NORGE 8V stuki ze sprzęgła / skrzyni ?!

Post autor: DDBreva » 15 kwie 2019, 22:33

A takie pytanko.
Z ciekawości.
Przy jakim przebiegu takie doznania się pojawiły?
Pzdr

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: NORGE 8V stuki ze sprzęgła / skrzyni ?!

Post autor: adamigo » 15 kwie 2019, 23:45

Ja taką jedną tarczę obróciłem... wszystkie sprężyny poszły po kolei w długą...

Obrazek

No ale makina miała zimnokrwiste 12 koni, więc może te współczesne dzielone przez dziesięć się kolegom tak nie znarowią...:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Lester
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:03

Re: NORGE 8V stuki ze sprzęgła / skrzyni ?!

Post autor: Lester » 16 kwie 2019, 14:56

DDBreva pisze:
15 kwie 2019, 22:33
A takie pytanko.
Z ciekawości.
Przy jakim przebiegu takie doznania się pojawiły?
Pzdr
O ile wierzyć mojemu licznikowi to przed 60 tys.

ODPOWIEDZ