Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

California III układ bezpieczników

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

California III układ bezpieczników

Post autor: jackdruid » 03 lis 2018, 13:37

Witam , mam pytanie do właścicieli Californii . Ostatnio miałem problemy ze skrzynką bezpieczników (brak styku na jednym z bezpieczników), ale w związku z tym ,że nie mam oryginalnej pokrywki na skrzynkę z bezpiecznikami nie do końca wiem , który bezpiecznik jest do czego oraz jakie prawidłowe wartości powinny mieć poszczególne bezpieczniki . Próbowałem coś znaleźć w internecie , ale efekt mizerny :-| . Gdyby któryś z Kolegów podrzucił informację , to będę wielce zobowiązany ;) . Nie wiem , czy we wszystkich wersjach był ten sam układ , ja mam Californię III ie z 1993 roku .

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2018, 07:15
Lokalizacja: Cieszkowo Stare

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: Grzechu » 05 lis 2018, 07:11

Proszę bardzo kolego. Powinno się zgadzać. To jest schemat Cali z 94r. Powodzenia rad1
Załączniki
1994_California_1100.jpg
1994_California_1100.jpg (242.05 KiB) Przejrzano 2870 razy

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: jackdruid » 05 lis 2018, 16:34

Bardzo dziękuję za zainteresowanie , bo już się bałem ,że nici z porad ;) . Niestety ten schemat nie podaje , gdzie ,który bezpiecznik znajduje się w skrzynce ( np. licząc od prawej ) jak również nie ma podanych wartość w amperach dla bezpieczników do poszczególnych obwodów . Gdybyś zechciał spisać lub zrobić zdjęcie swojej skrzynki bezpieczników to odpłacę się piwem na najbliższym otwarciu sezonu rad13

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1368
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: adamigo » 05 lis 2018, 19:31

No właśnie na to czekałem - pewnie, lepszy rydz niż nic a schemat niż niewiedza - ale koledze potrzebne po prostu foto pokrywki bezpieczników razem z jakąś naklejką opisującą co i jak. Choć po schemacie widzę, że podobny jest do Nevady , czyli od lewej patrząc, pierwszy (i drugi) bezp.dostale zasilanie ze stacyjki w pozycji zapłon, a czwarty ma prąd zawsze i zasila wyłącznie awaryjne. Trzeci jest inaczej rozegrany, bo macie inne kostki na kierownicy.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: jackdruid » 06 lis 2018, 06:00

adamigo pisze:
05 lis 2018, 19:31
No właśnie na to czekałem - pewnie, lepszy rydz niż nic a schemat niż niewiedza - ale koledze potrzebne po prostu foto pokrywki bezpieczników razem z jakąś naklejką opisującą co i jak. Choć po schemacie widzę, że podobny jest do Nevady , czyli od lewej patrząc, pierwszy (i drugi) bezp.dostale zasilanie ze stacyjki w pozycji zapłon, a czwarty ma prąd zawsze i zasila wyłącznie awaryjne. Trzeci jest inaczej rozegrany, bo macie inne kostki na kierownicy.
Pewnie można na zasadzie eliminacji dojść który bezpiecznik jest do jakiego obwodu , ale i tak zależałoby mi na podaniu jak mocne bezpieczniki należy zastosować w jakim obwodzie :-|

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2018, 07:15
Lokalizacja: Cieszkowo Stare

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: Grzechu » 06 lis 2018, 09:14

Ja osobiście kiedyś korzystałem z schematu jak poniżej. Ogólnie mi się zgadzało. Moja Cali jest 95r (1100i). Wieczorem mogę zrobić zdjęcia skrzynki to podeślę.
Z tego co pamiętam do przekaźniki są 20A jak w linku (https://www.euromotoelectrics.com/product-p/rel-107.htm)
Załączniki
EVFuseRelayLayout_zps74d7d55c.jpg
EVFuseRelayLayout_zps74d7d55c.jpg (180.24 KiB) Przejrzano 2833 razy

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: jackdruid » 06 lis 2018, 16:55

Jeszcze raz wielkie dzięki , drugi schemat ma co prawda 6 bezpieczników , ale daje mi jakiś pogląd , jaką te bezpieczniki mają wartość . Ja mam 4 w skrzynce i chyba będę musiał jednak spróbować metodą prób i błędów dojść , który jest do czego. A tak swoją drogą dziwne ,że nie mogę znaleźć w googlach żadnej informacji na ten temat :-|

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1368
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: adamigo » 06 lis 2018, 21:09

To już w obecnych czasach wiedza tajemna. Tylko patrzeć jak zaczną naklejać "high voltage" na bezpiecznikach. Pomierz sobie te grube kable ( bo te z lewej na schemacie SĄ grube), bez stacyjki i ze stacyjką, porównaj napięcie z napięciem samej baterii - od razu zobaczysz jakie masz spadki i czy trzeba interweniować. Wyjmując bezpieczniki na szybko dojdziesz co nie działa. Opiszesz sobie po swojemu a pokrywkę dorobisz z pudełka na pierścionek zaręczynowy żony:>
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: jackdruid » 07 lis 2018, 05:58

adamigo pisze:
06 lis 2018, 21:09
To już w obecnych czasach wiedza tajemna. Tylko patrzeć jak zaczną naklejać "high voltage" na bezpiecznikach. Pomierz sobie te grube kable ( bo te z lewej na schemacie SĄ grube), bez stacyjki i ze stacyjką, porównaj napięcie z napięciem samej baterii - od razu zobaczysz jakie masz spadki i czy trzeba interweniować. Wyjmując bezpieczniki na szybko dojdziesz co nie działa. Opiszesz sobie po swojemu a pokrywkę dorobisz z pudełka na pierścionek zaręczynowy żony:>
Największy problem będzie z tym pudełkiem od pierścionka ;)

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1368
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: California III układ bezpieczników

Post autor: adamigo » 07 lis 2018, 19:41

Wiem, dla wielu ludzi z zarostem na twarzy małżeństwo dziś to podobna wiedza tajemna jak i bezpieczniki. Pewnie dlatego tylu ich przestało się golić, żeby rozpaczliwie udowodnić, że jeszcze nie wszystko stracone, żeby ich mimo wszystko jeszcze nie mylić z tą ludzkością co o bezpiecznikach nie wie z definicji nic, ale i golić się nigdy nie musiała.
Zawsze możesz spróbować z pudełkiem od tic-taców...:>
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

ODPOWIEDZ