Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

wymiana wtryskiwacza 750

ka741
Posty: 101
Rejestracja: 02 lut 2018, 08:27
Otrzymał podziękowań: 1 raz

wymiana wtryskiwacza 750

Post autor: ka741 » 02 lut 2018, 08:32

powtarzam temat ze starego forum:
czy po wymianie wtryskiwacza trzeba coś regulować/synchronizować , czy komp sam sobie powinien poradzić? Słabo mi po wymianie pracuje i nie wiem , czy to słaby wtryskiwacz (kupiłem jakiś pewnie zamiennik) czy słaba wymiana.
pozdrawiam

dera

Re: wymiana wtryskiwacza 750

Post autor: dera » 02 lut 2018, 15:37

Dobra, powiem co wiem.

Na tyle na ile się zagłebiłem w ECU stosowanym w Cali oraz w Quocie - bardzo wątpie, zeby ECU wykrywało jaki ma wtrysk zamontowany a tym bardziej jego wyadajność. 99.99%, że ECU sobie samo nic nie dobierze i działa po prostu wg wgranej mapy.
Jedynie - ewentualnie, jeśli moto ma sondę lambda - to wtedy widzę taką opcję, że komp coś tam postara się dodać/odjąć (ale zakładam, że niemasz sondy - masz??)

Sprawdzałeś wydajność wtryskiwaczy? Czy mają takie same parametry? Powinno się je przetestować - podłączasz im sygnał, ładujesz paliwo i sprawdzasz ile paliwa przewalą w zadanym czasie. Ja bym to zrobił jako pierwsze. Jak jeden daje o wiele więcej/mniej paliwa niż drugi - będziesz miał problem - i wątpię nawet, że regulacją przepustnic osiągniesz jakiś dobry wynik..
Poprzez grzebanie w mapie mógłbyś skopmensowac te różnice we wtryskach - ake jest to wg mnie raczej hackowanie już - lepiej skołować sprawne wtryski.



Jak wtryski dają tak samo - to zapewne regulacja przepustnic na wakuometrach plus regulacja CO na analizatorze spalin (w Quocie te dwie czynności sa częścią regulacji przepustnic). No i mega ważny czynnik - TPS - też bardzo wpływa na pracę silnika. Jak to wszystko wyregulujesz - to powinno być si.

Pewnie nie masz ochoty rozbebeszać wtrysków teraz - to możesz zacząć od regulacji przepustnic/TPS/CO TRIM.


Dobra, to wiem :-)
Jacyś inni mądrzy koledzy się wypowiedzą?

ka741
Posty: 101
Rejestracja: 02 lut 2018, 08:27
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: wymiana wtryskiwacza 750

Post autor: ka741 » 02 lut 2018, 15:56

żeś mnie teraz dobił,
lambda jest,
stawiam tylko na wtryskiwacz, bo po przeczyszczeniu sprayem od gaźników starego motor odżył chyba całkowicie na jakiś czas, potem znowu go wyjąłem i chciałem przedmuchać w drugą stronę (za pierwszym razem dmuchałem tylko z jedną).
I w całym swoim geniuszu urwałem wtyczkę na wtryskiwaczu - rzecz nienaprawialna wg mnie.
Stąd kłopoty, kupiłem wtryskiwacz, wsadziłem, zapalił, ale to nie to.
Nie sprawdzałem wydajności.
dzięki za cenne rady, popatrzę na to.

dera

Re: wymiana wtryskiwacza 750

Post autor: dera » 02 lut 2018, 16:22

A masz jedna sondę czy dwie? Jak mierzy spaliny juz wymieszane z obu cylindrów to nie widzę szans na kompensację jakokolwiek. Ale nie znaju sie na lambdach:)

dera

Re: wymiana wtryskiwacza 750

Post autor: dera » 02 lut 2018, 16:26

Acha ss tu magicy co potrafią wiele naprawić.. Taki wtryskiwacz może o tez

ODPOWIEDZ