Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

^marekada__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^marekada__STARE » 06 wrz 2012, 08:57

witam panów,
potrzebna pomoc w kwestii elektryki do Cali Aluminium 2003, a w zasadzie schemat elektryczny i podanie parametrów 5 przekaźników, które sobie cichutko siedzą w skrzynce bezpiecznikowej. odpowiadając na pytanie-tak, już sprawdziłem i na tych które są w tej chwili w moto ich nie ma rad13

dzięki za pomoc/m

(2012-09-06 08:57:46) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2012, 08:57 przez ^marekada__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

~norgemus__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ~norgemus__STARE » 06 wrz 2012, 09:31

Może tą drogą:
http://www.dpguzzi.com/relay.htm


^marekada__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^marekada__STARE » 06 wrz 2012, 09:36

jak zawsze niezawodny. dzięki


~Norgemus__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ~Norgemus__STARE » 06 wrz 2012, 11:50

Na wieki wieków a......


^cyrylo__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^cyrylo__STARE » 09 wrz 2012, 22:51

Takie przekaźniki w sklepach samochodowych dostaniesz od forda senatora, bmw, kia roczniki 2002-06 ale modelu nie pamiętam niestety. koszt ok. 20 zeta od sztuki.
pozdr,,,,


^Turek__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^Turek__STARE » 10 wrz 2012, 21:22

Pytałem w kilku sklepach i o ile 4-ropinowe przekaźniki można dostać bez problemu to już z tymi 5-ciopinowymi jest gorzej.
Jak założyłem z diodą bo akurat taki wpadł mi w ręce to po kilku dniach się przepalił. Więc jak ktoś faktycznie wie od jakiego katamarana pasuje to proszę o podpowiedź.


^marekada__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^marekada__STARE » 10 wrz 2012, 21:50

w Cali są 4-pinowe ( wystepują w Fiacie, Lancii, AR) ale okazuje się że np w InterCars nie do dostania. nie ma panie...
są wprawdzie na allegro ale w stanie gorszym niż moje obecne więc sens zakupu zanika...


Tutmosis__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: Tutmosis__STARE » 11 wrz 2012, 00:07

zawsze mozna wszczepic inny jesli ma takie same funkcje i obciazalnosc. Dolutowac przewody z konektorami na ich koncu. Podlaczyc i bedzie smigal. Problemy moga sie pojawic jesli jest zaporowo wlutowana dioda prostownicza zapezpieczajaca przed szpilkami napiecia podczas wygaszania indukcyjnosci cewki, tu trzeba pilnowac polaryzacji polaczen.


^mancin__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^mancin__STARE » 02 lis 2012, 09:06

Witajcie .
Przymierzam się do zakupu MG , póki co nie sprecyzowałem sobie jeszcze jaki konkretnie model ...na 70% stawiam na Californię ale chciałbym poczytać trochę o tym sprzęcie , dlatego szukam stronki na której będzie jakieś porównanie danych technicznych na przestrzeni lat . Chodzi mi np. o to od kiedy i jaki mamy wtrysk itp. żebym wiedział co ma siedzieć w konkretnym roczniku , coby się nie władować na minę w postaci wesołego składaka pana Henia.


^Pawel__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^Pawel__STARE » 02 lis 2012, 11:42

sporo wiadomości jest tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Moto_Guzzi_California, ale tylko w wersji anglojęzycznej


ODPOWIEDZ