Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

aquila2__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: aquila2__STARE » 02 lut 2012, 13:49

Jak mam w ręku przedmiot,na którym wytłoczono SKF Made in Sweden,to mam prawo przypuszczać,że to coś zniesie i wytrzyma.
Zobacz stop fake bearings.
Pozdr.


^adam_r100gs__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 02 lut 2012, 18:18

No, np. skrzynia BMW i jej feralne łożysko na wałku zdawczym. Żeby było made in Ura-Bura Land - co grubszy wyjazd, to do wymiany.


aquila2__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: aquila2__STARE » 02 lut 2012, 20:49

Do skrzyni nie zaglądałem ani w guziole ani w K75.Brak zastrzeżeń.Pewno dlatego,że nie robię grubszych wyjazdów ale jeździec bywały nie poradzi?Może brak czasu i skupienia?
Rozmyślając nad nieszczęsnym rozrządem czterozaworowców guziołów '85,wynalazłem śrubę z zeszlifowaną łożyskową kulką,którą później,podobną,zobaczyłem w Stelvio a inspiracją był KTM.W tym roku,zdaje się,też nieźle w Argentino,prawda?Więc można!Trzeba tylko chcieć.
Pozdr.

(2012-02-03 09:21:09) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 08:21 przez aquila2__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

^adam_r100gs__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 03 lut 2012, 12:18

Aaależ. To łożysko nie wytrzymuje fatalnych obciążeń od posuwistej pracy wałka Kardana przy skokach zawieszeń. Nijak tego usunąć się nie da. Przeprojektowali Niemce zanadto. Można to kochać lub znienawidzić. Natomiast skrzynia małego Gu, choć trudno sobie wyobrazić jakiś większy skok zawieszeń do niej sparowany - poraża banalnością. In plus, cały czas in plus - a miałem już wgląd w nie mniej jak cztery różne jej warianty.


aquila2__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: aquila2__STARE » 03 lut 2012, 13:45

Tak domyślałem:albo to albo drgania.Przyznajęsmiech7o ostatniej naprawie mam dość rozwiązywania zagadek.Tak mnie zmęczyła kołomyjka części zam.MG.Ale kto młodszy da radę.Może oprócz dobrego resorowania potrzeba jeszcze lepszego amortyzowania?
Pozdr.

(2012-02-03 18:06:44) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 17:06 przez aquila2__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

^tomaszym__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^tomaszym__STARE » 04 lut 2012, 18:54

Znalazłem fajna stronke http://downloadfreemedia.com/search.html?wm=154&sub=1&search=moto+guzzi


^Pawel__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^Pawel__STARE » 28 sie 2012, 14:14

^tomaszym napisaďż˝/a:
Ktos pisze: Znalazłem fajna stronke
http://downloadfreemedia.com/search.html?wm=154&su
=1&search=moto+guzzi

- chciałem wejść na tą stronę i ujrzałem komunikat:
"Strona: http://downloadfreemedia.com/search.html?wm=154&sub=1&search=moto+guzzi
Uwagi:
Dostęp do strony został zablokowany przez ESET NOD32 Antivirus.
Strona znajduje sie na liście stron zawierających wirusy i inne niebezpieczne
aplikacje. Lista jest definiowana przez producenta."
.. zalecam ostrożność użytkownikom innych antywirusów!

...A szukałem tam odpowiedzi na pytanie: jakie rozmiary/symbole mają łożyska w wahaczu (do dyfra i ramy) Californi z 1999 roku, tak bym mógł je dokupić?
..może kto pomoże?



^Greg__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^Greg__STARE » 28 sie 2012, 16:15

Pawle, niekoniecznie musi to być zaraz zawirusowana strona, czasami różne antywirusy rożnie traktują pliki typu pdf, zip, arj a już na pewno jako wirus traktują pliki z rozszerzeniem exe. Czasami wystarczy w ustawieniach antywirusa wskazać mu że to nie jest zagrożeniesmiech6. To automat zgłasza stronę jako zagrożenie i wystarczy że jeden plik mu się nie spodoba i taki komunikat dostaniesz.


^Pawel__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^Pawel__STARE » 29 sie 2012, 11:19

OK, nie czuję się kompetentny... niemniej czułem się w obowiązku uprzedzić forowiczów, a NOD32 wydaje mi się niezłym antywirusem.

..a co do moich poszukiwań źródła wiedzy na temat łożysk Californii - znalazłem je na stronie:
http://www.thisoldtractor.com/guzzitech.dk/gb_en_technical_o-rings-seals-gasket s.htm


pawelprzybysz__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: pawelprzybysz__STARE » 29 sie 2012, 12:14

Właśnie miałem Ci Paweł napisać ale widzę sam sobie poradziłeś.To co ostatnio rozmawialiśmy dzisiaj załatwiłem.Daj znać czy wszystko w porządku.Pozdrawiam Paweł rad1


ODPOWIEDZ