Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

^mancin__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^mancin__STARE » 06 gru 2012, 19:15

Witam ponownie, w garażu stoi California EV , zdążyłem nakręcić przed śniegami 500km .
Przymierzam sie do większego serwisu i pytanko - gdzie kupujemy części (filtry , przewody WN) do Moto Guzzi? Chodzi mi o Dolny Śląsk i okolice?
I mały mankament w moim moto- lekko poci się na łączeniu obudowy kardana z obudową dyfra . Może być problem czy tylko dociągnąć śruby i od czasu do czasu przetrzeć ?

Ogólnie to sprzęt pierwsza klasa, trochę się trzeba przyzwyczaić do hamulców i można pomykać, nawet po wąskich zakrętach okolic Sudetów


^Keso__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^Keso__STARE » 08 gru 2012, 00:19

Możesz spróbować mocniej dociągnąć ale są niewielkie szanse, że to rozwiąże problem. Zauważ, że nakrętki którymi połaczona jest obudowa przegubu kardana do obudowy dyferencjału są zakończone takim kapturkiem który powoduje, że można je dociągnąć tylko do pewnego momentu. Jeśli dokrecenie nic nie wniesie do tematu musisz zdjąć tylne koło i odkręcić te 4 nakrętki łączące obudowy i zobaczyć skąd jest wyciek. Może okazać się, że wystarczy jedynie wymienić oring.


^adam_r100gs__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 08 gru 2012, 15:09

Nie myl marek kolego, to nie Honda. Tu się motorów tykamy, potami na łączeniach się nie przejmujemy. Wyjątki robimy dla warszawki, tam chłopaki muszą dbać o wrażenie robione na ulicydiab9 Rozumiem entuzjazm związany z wreszcie trafnym wyborem, ale te motory klepią od lat dwudziestych w tej samej hali , na tych samych prawidłach - odrobina rzemiosła zawsze jakoś wyjdzie na widok, ale tylko ignorant może z tego wysnuć wniosek, że coś z tym motorem jest nie-ten-tegorad13
Szerokości życzę!


skybogus__STARE

RE: Ważne informacje dla tych co lubiš sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: skybogus__STARE » 09 gru 2012, 18:17

Witaj
to troszke pracy jest - wg mnie - wymaga wymiany oringu pomiedzy wahaczem a dyfrem
u siebie w Cali - przy montazu wymienilem
podkladki zabkowane na nowe (jednorazowe )
i dodatkowo powierzchnie styku zlozylem na paście FAG 300 ( Form a Gasket )
firmy PERMATEX - polecam do Guzzi - sprawdzona w konstrukcjach lotniczych - po ok 8 tys km - idealnie sucho.
Pozdrawiam

(2012-12-09 19:18:22) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 09 gru 2012, 18:18 przez skybogus__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam 1700
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2019, 14:23

Re: Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: Adam 1700 » 27 maja 2019, 17:12

Witam

Pomysł na post super, szkoda tylko że więcej w nim dyskusji o wszystkim i niczym niż konkretów.

Podaję wymiary łożysk przedniego koła w California 1100 z 2001 r.
Jestem świeżo po wymianie.

6204 Z wymiary 47x20x14 szerokość

Pozdrawiam Adam

Adam 1700
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2019, 14:23

Re: Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: Adam 1700 » 06 sie 2019, 11:43

Witam

Drodzy koledzy mam pytanie, czy ktoś wie jaki rozmiar uszczelniaczy jest na silniku i skrzyni biegów od strony sprzęgła w Cali 1100 EV model 1997-2000?
Leci skrzynia, ale jak rozłożę to wymienię oba.
Moje drugie pytanie to gdzie kupujecie części np. sprzęgło lub podobne graty.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: Marcin » 06 sie 2019, 19:01

Myślę, że rozmiary uszczelniaczy będą podane w katalogu części
ja kupowałem kilka drobiazgów to najszybciej i najtaniej kupiłem je w POLMOTORZE w Warszawie
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Adam 1700
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2019, 14:23

Re: Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: Adam 1700 » 06 sie 2019, 19:52

Dziękuję za odpowiedź,
Nie tracąc czasu znalazłem włoską stronę motoitalia.it i z ich katalogów części zdobyłem rozmiary.
A więc żeby było wszystkim łatwiej wymiary poniżej
Wał 53/68/10
Skrzynia 35/47/7
Oczywiście uszczelniacze od strony sprzęgła. W skrzyni biegów uszczelniacz na Kardan jest taki sam.
Sprawdzę ten sklep, lepiej zawsze w rodzimym sklepie kupować niż w zagranicznym.

PS. Kilka dni temu odwiedziłem fabrykę i muzeum Moto Guzzi w Mandello. To była wisienka na torcie kończących się moich wakacji

cykor2
Posty: 76
Rejestracja: 05 lut 2018, 23:05
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: cykor2 » 07 sie 2019, 07:50

53x68x10 to do PF 126p,kierunek obr.lewy.

Adam 1700
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2019, 14:23

Re: Ważne informacje dla tych co lubią sami naprawiać i serwisować swoje motocykle

Post autor: Adam 1700 » 07 sie 2019, 11:13

A to ciekawa podpowiedź, skorzystam.
Myślę że wiele drobiazgów do naszych MG znajdziemy u Fiata.

ODPOWIEDZ