Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Podłączenie lampy stop w kufrze kappa

Tutmosis__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: Tutmosis__STARE » 05 sty 2011, 22:34

dobre. Ha Ha
Jak wisi na suficie i grozi


Żarówka firmy OSRAM!


^smagur__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: ^smagur__STARE » 23 sty 2011, 12:08

Sprawa załatwiona. Wystarczyła jedna dioda prostownicza żeby prądy nie krążyły rad13


Tutmosis__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: Tutmosis__STARE » 23 sty 2011, 21:58

ok to dawaj foto albo schemat jak podłączyłeś
Gdzie ta dioda.


^smagur__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: ^smagur__STARE » 02 lut 2011, 16:41

nawet schemat nie będzie potrzebny... zacznijmy od tego że przyznam się do swojej głupoty... mierzyłem napięcia w przewodach jak była podłączona lampa...
W rzeczywistości po odłączeniu lampy wartości są takie...
1) nic lub 13,4V jak się wciśnie stop
2) 13,4V cały czas
3) masa

Tak więc przewód do stopu kufra jest podłączony do "1" a za tym podłączeniem wychodzi przewód do lampy moto na którym jest dioda prostownicza zwykła 1A (1N4007) i po sprawie... na razie działa zobaczymy co dalej rad13


^adam_r100gs__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 02 lut 2011, 19:24

I na szczęście nie skorzystałeś z rady inż. Tutmo, bo dopiero byś narobiłrad13 Tak to czasem jest, oczekujemy uwalonego modułu czy reglera, a to śniedź na konektorze. Raz to nawet pamiętam żywą radość jednego bajkera, "na szczęście to tylko regulator" - ale regulator i moduł do jego Katany razem kosztowały tyle co Dniepr, więc podzielałem jego entuzjazmdiab9


zx_space__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: zx_space__STARE » 02 lut 2011, 21:30

^smagur napisaďż˝/a:
Ktos pisze: nawet schemat nie będzie potrzebny... zacznijmy
od tego że przyznam się do swojej głupoty...
mierzyłem napięcia w przewodach jak była
podłączona lampa...
W rzeczywistości po odłączeniu lampy wartości są
takie...
1) nic lub 13,4V jak się wciśnie stop
2) 13,4V cały czas
3) masa

Tak więc przewód do stopu kufra jest podłączony
do "1" a za tym podłączeniem wychodzi przewód do
lampy moto na którym jest dioda prostownicza
zwykła 1A (1N4007) i po sprawie... na razie
działa zobaczymy co dalej rad13

trochę w temacie czytałem tutaj http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=10010XXXst=0


ManiuGUZZI__STARE

RE: Podłšczenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: ManiuGUZZI__STARE » 07 wrz 2017, 00:03

Co najciekawsze miałem ten sam problem co kolega wyżej smiech6 tyle że ja napierw posprawdzałem napięcia bez lampy smiech6 i dopiero po podłączeniu lampy pojawiało się na stopie 7V które od niej wracało smiech6
Sam od siebie zastosowałem diode na powrocie z lampy która blokuje to 7V które szło na kufer podświetlając go delikatnie. Wyglądało to dobrze ale nie chciałem ryzykować że moje diody w kuferku obciążą lampę i spalą w niej jakiś układ dlatego zastosowałem diodę akurat ze sporym zapasem bo miałem pod ręką aż 6Amperową ale akurat tutaj to w niczym nie szkodzi mam pewność że nie będzie się przegrzewać smiech6
Jedyny minus to że dioda zbiła napięciowo jakieś 0.6 Volt z napięcia 12 które przez nią przechodzi ale przy żarówkach led w lampie nie widać różnicy smiech6


markali
Posty: 311
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Podłączenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: markali » 10 mar 2021, 13:09

Dzisiaj zrobiłem światło stop z paska zawierającego 9szt. diod. Masa do 3 - przewód kol. niebieskiego a plus do 1. Efekt jest bardzo fajny. Widoczność przy hamowaniu wzrośnie bardzo. Nie wiem czy widać ale mi się zdaje że gdy świeci się tylko pozycja to diody w kufrze baaaardzo delikatnie również się świecą. Może tak zostać czy instalować jakąś diodę.
Załączniki
dodatkowy stop.jpg
dodatkowy stop.jpg (115.68 KiB) Przejrzano 1330 razy
stop.jpg
stop.jpg (141.77 KiB) Przejrzano 1330 razy
pozycyjne.jpg
pozycyjne.jpg (136.84 KiB) Przejrzano 1330 razy

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Podłączenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: adamigo » 10 mar 2021, 21:41

Sam staram się w swoich motorach zawsze mieć osobny, dodatkowy stop; jeśli tam coś pełga ale stop daje wyraźne dopalenie, to zostaw, najważniejsze żeby w wypadku gdy jeden stop zawiedzie, drugi był sprawny - choć w sztukach z mózgiem to pewnie taki brak światła wywala na blacie jako trójkącik i włączają się stopniowo hamulce, i opóźnia zapłon:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

markali
Posty: 311
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Podłączenie lampy stop w kufrze kappa

Post autor: markali » 10 mar 2021, 22:22

Różnica - dopalenie jest mocne, takie jak przed zamontowaniem ledów w kufrze. Ciekawiło mnie czy ledy przez takie żarzenie się nie ucierpią, spalą się, zwarcie itp. Nie chodzi o straty LED kufra bo materiały wyniosły mnie 1 euro ;-) a o to żeby nic się nie narobiło innego.

ODPOWIEDZ