Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Kolanka chromowanie

PiotrGriso__STARE

Kolanka chromowanie

Post autor: PiotrGriso__STARE » 08 lip 2010, 09:21

Czy ktoś może chromował kolanka w Griso? Moje moto jest z anglii i niestety kolanka są masakrycznie pordzewiałe i wyglądaja koszmarnie. CZy jest może jakis sprawdzony punkt gdzie można takie kolanka pochromowac i jeszcze żeby jakość i wytrzymałosc była na poziomie? Czy poradzę sobie z odkręceniem kolanek od cylindrów czy trzeba z tym udawać się do serwisu? Znaczy tam sa po dwie śrubki więc na oko żadna filozofia.


^adam_r100gs__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 08 lip 2010, 10:05

Chrom nie pokryje Ci wżerów. Efekt będzie grubo poniżej Twoich oczekiwań. Teraz jest moda na azbestowe koce na kolankach, zapodaj sobie takie i będziesz przy okazji trendyrad13


^Subframe__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: ^Subframe__STARE » 08 lip 2010, 12:28

a próbowałeś wypolerować?
Efekt jest znakomity, tani i szybki
patrz wątek.
http://free4web.pl/3/2,97533,250606,7982569,Thread.html



PiotrGriso__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: PiotrGriso__STARE » 08 lip 2010, 17:12

Myślałem o tych taśmach na kolanka, i nawet widziałem takie Griso i nie powiem całkiem całkiem. Ale ja się bedę upierał przy chromie, poza tym (jestem laikiem) wiem że przed położeniem chromu szlifuja i jakieś jeszcze inne powłoki nakładaja więc to może zadziałać. Co do polerowania to próbowałem to uczynic wczoraj ale efekt był co najmniej marny, po prostu te kolanka są całkowicie brazowe a polerowanie było by dobre na małej powierzchni. Myślę że tylko chrom da radę, poza tym fajnie wygląda, lepiej niż te taśmy.


kubus_Ca_ev__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 08 lip 2010, 23:05

Marnie widze ten twoj pomysl.


^adam_r100gs__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 09 lip 2010, 00:40

Ja też, ale nie lubię się powtarzać. Chromowanie nie maskuje wżerów tylko je uwydatnia... A przygotowanie powierzchni pod chrom to żmudne zajęcie - i nie dla amatora.


Tutmosis__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: Tutmosis__STARE » 09 lip 2010, 01:18

Przygotowanie do chromu to jak naprawa blacharki w 15-to letnim iveco. Znam doświadczam - naprawy iveco!
Tylko za to mi płacą, a jakbym to miał robić dla sibie, to może jakby miało 80 lat bym sie z tym barował 10lat

(2010-07-09 01:20:22) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 01:20 przez Tutmosis__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

^KRET__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: ^KRET__STARE » 10 lip 2010, 15:05

Podejrzewam że kolanka w Griso są wykonane z "nierdzewki" i będzie to bardzo ciężko pochromować.
Jak przedmówcy radzą wypolerować.

Chrom ma to do siebie że jak go przygrzać to się odbarwi i koniec piękna.

Także wypolerować , będzie taniej i szybciej.


PiotrGriso__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: PiotrGriso__STARE » 12 lip 2010, 23:36

Wypolerowałem i..............zajebiście, po prostu niewiarygodne że można je było doprowadzic samym polerowaniem do wyglądu jak nowe! Byłem, sceptyczny do polerowania, ale to co sie ukazało spod kółka polerskiego to szok.


^KRET__STARE

RE: Kolanka chromowanie

Post autor: ^KRET__STARE » 12 lip 2010, 23:58

"A nie mówiłem"!!


ODPOWIEDZ