Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Wakuometry

aquila2__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: aquila2__STARE » 27 cze 2010, 15:29

Ja tam wlałem zwykłą oliwę,taką samą jak do silnika 10/60.A po kiego jeszcze opary AFT na dolotach?
Pozdr.


^adam_r100gs__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 27 cze 2010, 16:57

Bo albowiem. Rzadszy olej chętniej informuje o pozycji przepustnic. "Niezwłoczniej"rad13


kubus_Ca_ev__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 27 cze 2010, 23:12


Tez my kiedys takie cus zmajstrowali.

Ale jako ze braklo dobrze zrobionego zaworka "ścieśniającego" po kilku probach przeszlismy na ten Wasz cudowny Irlandzki wynalazek. Osobiscie mam o nim jak najlepsze zdanie, a Wy na wyspach to jak? Tez jest tam popularny?


imola.i.inne__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: imola.i.inne__STARE » 27 cze 2010, 23:22

Jedno oczywiste domówienie ;rurka owinięta wokół korka PET dokładnie w 1/2 długości olej w mojej wersji to pierwszy żadki na półce /mixol do 2T/ na wysokości poziomu oleju pomiędzy deską a rurką biała kartka dla kontrastu i precyzyjnego odczytu.Potrzebne też dwie rurki nagwintowane aby można je wkręcić w kroćce dolotowe z kołnieżem i oringiem dla uszczelnienia, wszystko jednakowej długości.Odpalamy i porównujemy poziomy ,mają być jednakowe .dla pewności zamieniam ryrki prawa na lewą strone i wtedy napewno jest dobrze .


^adam_r100gs__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 27 cze 2010, 23:48

Nie znam żadnego irlandzkiego wynalazku nad którym Angole by cmokali; takowoż oświeć mnie w temacie, coby nie wyszło, że pod latarnią najciemniej.


Tutmosis__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: Tutmosis__STARE » 28 cze 2010, 00:06

Z pewną nutką niepewności sięgnąłem po przyrząd Adamsa... Moje zegary hondy potrafią mnie do czerwoności doprowadzić podczas regulowania damperów (a cierpliwość mam anielską Adam potwierdzi). Sprzęt prosty i niezwykle skuteczny, Bardzo czóły na wyklepane gaźniki gutka i przepustnice które się nigdy jednakowo nie domykają (przez wyklepanie). Gutek po kuracji vakuometrowej nie jest już herlawy, a po zajżeniu lampą strobo na zapłon pomimo kastrackich wydechów robi wrażenie na jeźdźcu. Irlandzki wynalazek to ten z kuleczkami w rurkach???
Ogólnie podoba mi się pomysł z większą ilością rurek podłączoną do jednego miejsca do japońców.
Oczywiście uważam że soriau jest najlepsze do takich zastosowań.


skybogus__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: skybogus__STARE » 28 cze 2010, 18:18

Witajcie !
moge polecic CARBTUNE - angielski wynalazek
lub wakuometry stosowane w sprzecie do
obslugi klimatyzacji - maja tlumiki
drgan wskazowek - bardzo skuteczne
kiedys uzywano SYNCHROTESTER firmy
MOTOMETER - przeplywomierz -obecnie nie do kupiena , jesli jest ktos o okolic Krakowa
moge pomoc w tymm temacie
uzywam tez COLORTUNE - swiec z okienkiem do regulacji skladu mieszanki -- polecam



kubus_Ca_ev__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 28 cze 2010, 23:45


No wlasnie to mialem na mysli - ale o ile umiem czytac instrukcje to to jednak jest irlandzkie...


skybogus__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: skybogus__STARE » 29 cze 2010, 00:36

Faktycznie - Irlandzkie
sprawdzilem -Belfast
ale dziala super !!
Pozdrawiam


^h_bert__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^h_bert__STARE » 29 cze 2010, 11:35

No to wakuometr zbuduje według projektu Adama, a zaoszczedzone pieniadze przeznacze na Colortune.

Dzieki za podopwiedzi i inspiracje

h_bert


ODPOWIEDZ