Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Wakuometry

^h_bert__STARE

Wakuometry

Post autor: ^h_bert__STARE » 26 cze 2010, 10:26

Czesc,

Zastanawiam sie nad kupnem kompletu wakuometrów. Czy moecie polecic jakies sprawdzone?

Pozdrawiam
h_bert


aquila2__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: aquila2__STARE » 26 cze 2010, 14:56

Szukaj w warsztatach,które naprawiają i legalizują manometry.Mogę pożyczyć dla porównania ,dokładny odczyt ,średn.ok.150 mm.
Pozdr.


^adam_r100gs__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 26 cze 2010, 18:27

Ale do Guzzi tylko, czy do jakiejś przydomowej japońskiej szlifierni także...?
Bo do Guzzi wystarczy taka U-rurka domowej roboty. Daj znać że chcesz rzucić okiem, to załączę foto i objaśnię ile metrów wężyka musisz kupić...rad13 Banalne i skuteczne!!!


aquila2__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: aquila2__STARE » 26 cze 2010, 21:18

U-rurkę można stosować też do 3 cyl. 4-ech, lub 5-iu.Ale wtedy nazywa się odpowiednio:Y-rurka,X-rurka lub W-rurka.
Pozdr.


^adam_r100gs__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 26 cze 2010, 22:06

Aquila, przyznaj się, nie wiedziałeś co napisać ale koniecznie chciałeś pokazać tą zajebiaszczą animację po lewej, no to o rurkach machnąłeś coś z półsensem - ale teraz Ci wszyscy zazdroszczą animacjidiab9diab9diab9


aquila2__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: aquila2__STARE » 26 cze 2010, 22:40

Nie,to była prowokacja ale jak najbardziej z sensem.Nie masz 3 cylindrów a ja mam.I to z końcówkami z koreczkiem do podciśnienia.Proszę przemyśl sprawę,jeśli u dołu U-rurki założysz łącznik Y,X lub W z odpowiednio 3,4,lub 5-ioma wężykami.Reszta bez zmian.
Pozdr.


^adam_r100gs__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 27 cze 2010, 01:32

Trzy cylindry i jeszcze jesteś na tym forum??? To już nie prowokacja, to potwarz!!rad13


^h_bert__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^h_bert__STARE » 27 cze 2010, 01:54

^adam_r100gs napisaďż˝/a:

Ktos pisze: Daj znać że chcesz rzucić okiem, to
załączę foto i objaśnię ile metrów wężyka musisz
kupić...rad13 Banalne i skuteczne!!!
Jak możesz to zamiesc zdjecie. Widzialem podobne wynalazki na youtube. Czego uzywasz jako plynu?

Pozdrawiam
h_bert



dera__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: dera__STARE » 27 cze 2010, 02:55

Ha! To ja napiszę coś więcej. Ja tymi trzema cylindrami dziś się przejechałem!! Dzięki gościnności kolegi Aquila rad13
I powiem, że bardzo mnie się podobało.
Zupełnie inna jazda niż tym ciągnikiem Californią rad13


^adam_r100gs napisaďż˝/a:
Ktos pisze: Trzy cylindry i jeszcze jesteś na tym forum??? To
już nie prowokacja, to potwarz!!rad13



^adam_r100gs__STARE

RE: Wakuometry

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 27 cze 2010, 14:27

Proszszsz:
Obrazek[/img]

Długość listwy 120 cm, poziom płynu - ok. 60 cm, oba słupy utrzymane w ryzach nabitymi listewkami, na dole korek z butelki PET żeby się rurka nie załamała. Na końcach wężyka zabezpieczone opaską z gwintem wciśnięte nawiercone śrubki M6 pozbawione łba, takie z częścią bez gwintu, gładką, żeby nie było fałszerstw z powietrzem. Na nich nakrętki i oringi, by po wkręceniu w kolektor nie było niedomówień. Płyn... cóż, kto kumaty, po kolorze już poznał. ATF do skrzyń automatów i wspomagania, rzadki i kolorowy, jego lustro jest więc ruchliwe ale widoczne. Uwaga! Niechlujstwo w montażu poskutkuje zsunięciem końcówki wężyka z króćca i wypiciem w mig całego oleju przez przeciwny cylinder! Stać się nic nie stanie, aleć strata czasu na własne życzenie...diab9


ODPOWIEDZ