Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Kierunkowskazy

^h_bert__STARE

Kierunkowskazy

Post autor: ^h_bert__STARE » 09 maja 2010, 15:44

Czesc

Wczoraj w nocy padly mi kierunkowskazy w Spadzie. Nic nie mruga. Na razie sprawdzilem bezpieczniki - wszystkie cale. Sprawdzalem przerywacze lampką - do zadnego styku nie dochodzi prąd przy włączonym kierunkowskazie. Przedtem, kiedy kierunki dzialaly, to po kilku mrugnięciach przyspieszaly czestotliwosc. Czy mozecie mi poradzic, co dalej sprawdzic? W czwartek mam prom i nie chce przez cala europe bez kierunkow jechac.

Pozdrawiam
h_bert


kubus_Ca_ev__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 09 maja 2010, 16:06


1. podlacz kabel prosto z + akumulatora na przerywacz - tam gdzie mial dochodzic. bedziesz wiedzial czy dalsza czesc dziala.

potem w zaleznosci od tego co sie dzieje dzialaj dalej - sprawdz czemu nie dochodzi prad - jesli kable w wiazce sa ok, to sprawdz podlaczenia na stacyjce i rozkrec wylacznik. Moze sie tam cos urwalo, obluzowalo albo zasniedzialo.
A jesli to tylko kable nie sa sa ok bo sie gdzies przerwaly czy cos to poprowadz nowe obok - to tak na szybko.

Ale to takie madrosci ludowe. Najprostsze rzeczy sprwdz tradycyjnie.


^adam_r100gs__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 09 maja 2010, 22:20

Ja w razie czego zacząłbym już kopać po słownikach za wielojęzyczną tablicą "BRAK ŚWIATEŁ"...diab9


^h_bert__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: ^h_bert__STARE » 10 maja 2010, 13:41

^adam_r100gs napisaďż˝/a:
Ktos pisze: Ja w razie czego zacząłbym już kopać po
słownikach za wielojęzyczną tablicą "BRAK
ŚWIATEŁ"...diab9
Chyba "Keine kierunken" rad13. Dzis bede walczyl znowu. Przelacznik diagnozowany ohmomierzem dziala. Sprobuje przetestowac przerywacze - moj Jeep ma na oko identyczny. I poprowadze zasilanie osobnym kablem.

Pozdrawiam
h_bert


^h_bert__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: ^h_bert__STARE » 10 maja 2010, 19:24

Dziala!!!

Banan na całego. Info dla potomnosci: przerywacze w Guzzi z '81 sa identyczne (ten sam model) z tymi w Jeepie Cherokee '94.

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

h_bert


Blues_M07__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: Blues_M07__STARE » 10 maja 2010, 20:14

Guzzi się nie psuje,Guzzi się zużywa.A przerywacz po tylu latkach,po prostu się zużył hehe.Pozdro

(2010-05-10 20:15:37) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 20:15 przez Blues_M07__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

^adam_r100gs__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 10 maja 2010, 20:23

Bo te przerywacze mają tłoczone "Made in USA". Ot i tajemnicarad13


kubus_Ca_ev__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 10 maja 2010, 21:29


No wlasnie. I jeszcze te parciejace weze made in USA. To napewno robota V-tej kolumny rewizjonistow z HD ktorzy chca nam renome zepsuc rad13


^MarekO__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: ^MarekO__STARE » 12 maja 2010, 01:37

kubus_Ca_ev napisaďż˝/a:
Ktos pisze:
No wlasnie. I jeszcze te parciejace weze made in
USA. To napewno robota V-tej kolumny
rewizjonistow z HD ktorzy chca nam renome zepsuc
rad13
A gdzie tam! Oni dobrodusznie dziela sie swoja najnowsza technologia.



^adam_r100gs__STARE

RE: Kierunkowskazy

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 12 maja 2010, 20:58

Wystarczy spojrzeć na guzianą linkę sprzęgła. Od razu widać że to przeszczep z hadeckiego rolgazu!diab9


ODPOWIEDZ