Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

V65 strzela na jednym cylindrze CD

^adam_r100gs__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 13 kwie 2010, 22:27

Pamiętaj, kup też włoską cynę. Bez niej luty szlag trafi raz-dwarad13 Nie ma to jak oryginał!


kubus_Ca_ev__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 13 kwie 2010, 22:45

Tutmo jak Tatus Muminka za mlodu: nie kto i co ?
ale dlaczego i jak?

Eh Tutmo - wyluzuj sie, obejrzyj wreszcie ten film.... Ja tu zyje w przeswiadczeniu ze u Was w Brytfanii to standard i dlatego tak pitolicie....
A tu nic....

"Jedz do serwisu" to tzw DOGMAT, I nie znaczy sie "jedz do mnie" - ino idz w kierunku oryginalu.

A serwisow Panie to w calej unii dostatek, mozna kupowac gdzie sie chce..
Najpewniej na ibaju i alledrogo rad13

I nie torpeduj dobrej rady tylko dlatego zem mechanior - tak robie bo tak lubie.

Jak mi sie zachce robic doktorat na konstruowaniu czegos tam to bede w dziale konstrukcyjnym fabryki w Mandello siedzial a nie tracil czas na daremne rozmyslania w garazu na starym motocyklem -z czego cos dobrac i dopasowac.

Ja tam lubie miec MOTO GUZZI - wiec nie kasztanie gownami tylko dlatego ze przypomina traktor i niektorym sie wydaje ze bedzie jezdzic na byle czym. Owszem , bedzie ale byle jak.

A ja byle jakosci nie lubie.

Wiec jesliscie tacy madrzy - to zaproponujcie alternatywny uklad zaplonowy koledze, taki co bedzie dzialal co najmniej tak dobrze jak fabryczny, do tego bedzie tani, latwo dostepny i mozna samemu w garazu zamontowac.

A mnie personalnie jak narazie srednio intersuje ile w tej elektronice tych malych co to jest ich po 100 we wszystkim - zapomnialem jak sie nazywaja. Ma dzialac dobrze i finito.



beznika__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: beznika__STARE » 13 kwie 2010, 23:25

Adam no i nawet włoską lutownicę kupię a jak będzie trzeba to i zatargam go do Włoch dla pewności żeby tylko bidulka zaczeła w końcu pykać jak powinna smiech1 smiech1

Może juz w tym tygodniu zorganizuje ten impulsator i w sobotę będzie slychać efekt o którym napewno dam znać......
Tymczasem DZIĘKUJĘ ZA ZAJĘCIE SIĘ MOIM PROBLEMEM DRODZY KLUBOWICZE, BARDZO DZIĘKUJĘ !! ^adam_r100gs napisaďż˝/a:
Ktos pisze: Pamiętaj, kup też włoską cynę. Bez niej luty
szlag trafi raz-dwarad13 Nie ma to jak oryginał!



Tutmosis__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: Tutmosis__STARE » 14 kwie 2010, 00:02

dera napisaďż˝/a:

Ktos pisze:
Ducatti ma takie grube i dobre serwisówki, czy
cienkie i słabe?? Pytam bom laik i ciekawy.
Ducati jak wiele innych motocykli składa się na linii produkcyjnej. Na tej linii w większości pracują kobiety, przerzucają te rupcie, wkładają podzespoły i kręcą wszystko kluczami pneuhydraulicznymi. Efekt jest niezły, silnik pracuje. Ale jak się weźmie serwisówkę ducaty i zagłębi w parametry dystansowania poosiowego skrzyni biegów, którą składa się na 0(zero), a wał korbowy na plusie czyli ściśnięty (Jak silnik się nagrzeje to skrzynia łapie luz a wał pracuje w granicach zera luzu/nacisku. Książka ma kilkaset stron nie tylko zdjęć.
Jak się kupuje moto i ma ono iść na tor to pierwsze co się robi to silnik w pył zestaw podkłądek dystansowych i do dzieła. Wtedy zaczyna to śmigać. Dane mam z pierwszej ręki.

Kubus nie unoszę się, tylko czasem wyczuwam sarkazm w twoich postach...
Oczywiście doświadczenia nie da się kupić więc chylę czoła. Tutaj mam dobrego nauczyciela, co i na gutkach dwadzieścia lat temu przestał się ścigać (śledziony też przez to nie ma). Uczę się od niego o moto i strzelać daaaaaaaaaleko.
Ciekaw jestem czy te akcesoria co koledze bez nika poleciały da się kupić z ręki MG czy trzeba szukać gdzie indziej.
Jeśli chodzi o systemy zapłonowe i zamienniki to nawet od cienko cienko da się założyć tylko wszystko zależy od samozaparcia montera. Sam walczyłem z XT i skończyło się na uruchomieniu na oryginale bo nic charakterystyką nie podchodziło. Problem tylko w parametrach wyprzedzenia zapłonu, na upartego można zrobić bez ruchomego miejsca iskry, tylko szkoda wału.


beznika__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: beznika__STARE » 14 kwie 2010, 00:11

Panowie. Dostałem od kolegi Ozzibern linka na strone e-baya i tam nówka sztuka za 40euro z przesyłką pod drzwi rad13. Juz sie zarejestrowałem i jutro tylko dla spokojności zadzwonie na Spławie do serwisu M-G w Poznaniu spytać ile to u nich kosztuje i raczej bedę brał bo to chyba dobra cena ????
DZIEKUJĘ ZA POMOC I DAM ZNAĆ CO SIĘ DZIEJE
ps: Fajnie mieć taki wyjątkowy sprzęt jak M-Guzzi bo człowiek zawsze może liczyć na waszą pomoc rad13


^rocker71__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: ^rocker71__STARE » 14 kwie 2010, 00:21

kubus_Ca_ev napisaďż˝/a:

Ktos pisze: Wiec jesliscie tacy madrzy - to zaproponujcie
alternatywny uklad zaplonowy koledze, taki co
bedzie dzialal co najmniej tak dobrze jak
fabryczny, do tego bedzie tani, latwo dostepny i
mozna samemu w garazu zamontowac.


Proszę bardzo: http://www.elektronik-sachse.de/ Nie spełnia tylko jednego warunku. Nie jest tani. Mam u siebie taki i od 20 lat ( smiech1 ) nie miałem z nim problemu.


Tutmosis__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: Tutmosis__STARE » 14 kwie 2010, 00:37

Ok Rocker, 300 ojroków to moim zdaniem przegięcie za optoelektrykę. Jeśli ktoś ma coś anty odśrodkowemu regulatorowi musi pakować skomplikowaną elektronikę, ale jeśli niema nic przeciwko to z wykorzystaniem oryginalnego reglera można założyć tci hondy czy innej japonii z lat 80-tych i będzie działało. Mogę podesłać komuś co i jak. Części też mogę zdobyć...


^rocker71__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: ^rocker71__STARE » 14 kwie 2010, 00:59

Tutmosis napisaďż˝/a:
Ktos pisze: Ok Rocker, 300 ojroków to moim zdaniem przegięcie
za optoelektrykę.
W pełni się zgadzam. Ale pierdalnął mi jeden motoplat (chyba mu minęło 20 lat rad13 ) a gość, który mi to naprawiał dodatkowo zgubił magnesik impulsatora (nawet w autoryzowanych serwisach nie do kupienia). No i znalazłem taki rozwiązanie. Może nie tanie ale jak dotąd niezawodne. Dodam, że koszt dwóch takich motoplatów (oryginalnych) to podobny wydatek a materiały i technologia w nich zastosowana to jak z początków CCCP (według elektronika, bo ja się na tym aż tak nie znam).


kubus_Ca_ev__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 14 kwie 2010, 19:34


Dla porownania cen: fabrycznie miedzy 65 a 80 EURO,

nie chcialo mi sie sprawdzac wg rocznika i modelu, jakies male roznice sa...

Nie wiem po wiela tam na ibaju macie se sprawdzcie.

(Info dla zlosliwcow: NIE MAM NA STANIE) smiech7




beznika__STARE

RE: V65 strzela na jednym cylindrze CD

Post autor: beznika__STARE » 14 kwie 2010, 23:56

ten z włoskiego ebaja rózni sie od mojego NIESTETY i obawiam sie ze tam jest inne ustawienie zaplonu i cos bedzie nie tak. Tu jest link do niego i mozna porownac z moim
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=220583293033&Category=126575& _trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D1


ODPOWIEDZ