Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

cd. Ile Wam bierze?

^rocker71__STARE

cd. Ile Wam bierze?

Post autor: ^rocker71__STARE » 21 lut 2010, 17:16

Witajcie, kontynuuję "stary wątek" w "nowym wątku" bo tamten poszedł trochę w inną stronę. I nie chciałbym bezsensownie kontynuować bo po co się strony postów mają się mnożyć.
Ale do rzeczy. Dzisiaj zmierzyłem specjalnym przyrządem szczelność cylindrów. Wyszło mi 10% szok1 , gdzie 50% kwalifikuje silnik do naprawy. Ale okazało się, że sprężone powietrze uchodzi przez zawory. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Gładzie cylindrów bez jakichkolwiek progów. Już nie chciało mi się ściągać cylindrów. Zdjąłem tylko jedną głowicę. Spróbuję dotrzeć zawory i wymienić uszczelniacze a potem zobaczę jeszcze pierścienie. A tak nawiasem mówiąc to nie wiedziałem, że w Nevadzie tłoki są wklęsłe rad13 Stawiam jednak tezę, że branie oleju jest u mnie spowodowane nieszczelnością uszczelniacze. Ale pewność będę miał jak zdejmę cylinder i zobaczę pierścienie a zwłaszcza zgarniający. Trzymajcie kciuki żeby to jednak były tylko uszczelniacze.


kubus_Ca_ev__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 21 lut 2010, 18:19


Jaki masz przebieg ?

Jesli nieduzy, a progu na cylindrze jak mowisz - nie ma, to nie ruszalbym wogole cylindrow. Szkoda Twojej roboty i uszczelki pod cylindrem rad13 Zrob zawory i bedzie. Pierscieni nadwymiarowych i tak nie ma, szlifu nie bedziesz robil bo sie nie da. Fundnij se nowe uszczelki pod glowice, zloz to do kupy i jazda.

Powodzenia.



Tutmosis__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: Tutmosis__STARE » 21 lut 2010, 20:04

Przebieg przebiegiem, ale jak była jakaś nieszczelność na dolocie czyli ssało sobie powietrze z kurzem to w polskich warunkach 500 km i po pierścieniach. wiem, że szkoda uszczelki i takie tam, ale jak już zdjęta głowica to bym wszystko rozebrał. Zawory po dotarciu będą ok, ale pierścienie mogąbyć np jak z papieru czy plasteliny po przegrzaniu. Lepiej wszystko sprawdź. Możesz np miećpęknięcia w cylindrze na dole, ostatnio coś takiego w bumie widziałem, nawet przywiozłem cyl coby Adamowi pokazać, bo też ma r100. To nie jest japońskie więc wszystko się może zdażyć...
haha żartowałem


^adam_r100gs__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: ^adam_r100gs__STARE » 21 lut 2010, 20:06

No, Kubuś, gadasz z sensem. Rocker, nie faluj, masz taką fajną ksywkę a przeżywasz jak woźny wakacje. Zamów u Kuby uszczelniacze, albo niech nam tam kto poda od której to Hondy pasują, bo Kuba strasznie bizi chłop jest i nie ma czasu na taką drobnicę smiech3 Ja świadomie założyłem liche pierścienie olejowe, bo po zakupie gruzu nie chciałem inwestować kopy kasy w motor, którego jeszcze na drodze nie widziałem. Wyprztykałem się tylko na te najwyższe kompresyjne i tak już półtora roku jeżdżę (13tkm) - a za dym z kominów obwiniam i tak odmę i zawory. I czekam na te uszczelniacze, i czekam... I myślę sobie - ależ ja cierpliiiwy jesssstem...

A postem kolegi Tutmo się nie przejmuj.On jeździ japonią i nie zetknął się jeszcze ze zjawiskiem zużycia pierścieni, więc co on tam może wiedziećdiab9

(2010-02-21 21:09:29) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 20:09 przez ^adam_r100gs__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

aquila2__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: aquila2__STARE » 21 lut 2010, 20:48

Brawo kol.rocker71.Tak należało robić od początku:nie ciśnienie sprężania,tylko ubytek ciśnienia w per centach.Pisałem o tym kiedyś i doskonale,że tak zrobiłeś.Teraz masz jasność.Co do dalszych kroków,to podtrzymuję to,co napisałem poprzedniosmiech7rzepis na olejenie,dolewanie,sprawdzanie.
Oczywiście,rozumiem racje kol.Jakuba,Tutmo i Adama.Jest to wolny wybór chęci i możliwości.Ja zrobiłem tak,jak opisałem i znam wyniki.
Uszczelniaczy od Hondy nie założysz na prowadnice MG.Pasowała mi tylko średnica trzonka zaworu fi=5,5 mm,czyli:nowy zawór MG,nowa prowadnica i uszczelniacz Honda.
Pozdr.

(2010-03-08 14:46:16) Wiadomość została zmodyfikowana
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 13:46 przez aquila2__STARE, łącznie zmieniany 1 raz.

Tutmosis__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: Tutmosis__STARE » 22 lut 2010, 17:36

^adam_r100gs napisaďż˝/a:

Ktos pisze: A postem kolegi Tutmo się nie przejmuj.On jeździ
japonią i nie zetknął się jeszcze ze zjawiskiem
zużycia pierścieni, więc co on tam może wiedziećdiab9

Adam a XS-a to z prawego płuca od dwu lat krwawi i przez to podkapca niby dlaczego?
Zamówiłem komplet pierścieni do motoru, a Roxie na jeden tłok zamówiła - oczywiście uważam, że jeden garnek to jedyna słuszna ilość cylindrów w moto - więc założyłem uszczelniacze zaworowe i tylko jeden komplet pierścieni. I tak kopci z prawego ale stanąć nie chce. Nadmienię, że socjal naprawa - moto kupiłem niesprawne - żeby nie przeinwestować nie zmieniłem żadnej uszczelki, ani pod głowicą ani pod cylindrami. Wstyd się przyznać, ale działa, tylko daje troszkę angielskiego sznytu tej japońskiej kupie rdzy bo orzygana olejem.


^rocker71__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: ^rocker71__STARE » 27 lut 2010, 23:04

To od czego te uszczelniacze zaworowe będą pasować? (ale tak na 100%) Bo aż się boję pytać o oryginalne jak zobaczyłem na ebay'u że komplet uszczelek może kosztować tyle: http://cgi.ebay.pl/Dichtsatz-Moto-Guzzi-Nevada-750_W0QQitemZ350270089929QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item518db96ac9 szok1
oczywiście tego wszystkiego nie potrzebuję ale kto powiedział że mniej uszczelek będzie mniej kosztowało rad13
Ps. a ewentualnie ktoś zna ceny uszczelek pod głowice i pod cylinder? (i termin oczekiwania smut2)


~.v7.__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: ~.v7.__STARE » 28 lut 2010, 11:44

W Gawa Guzzi uszczelka pod głowice 8.6 euro ,pod cylinder 1.4 euro , pod pokrywe zaworów 1.6 euro , plus przesyłka. czas oczekiwania 3 -4 dni od wpływu kasy na ich konto.


kubus_Ca_ev__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: kubus_Ca_ev__STARE » 28 lut 2010, 18:44

Zgadzam sie -z V7 - nie co do miejsca robienia zakupow ale poziomu cen.

Wyluzuj sie i zamow oryginaly, idiotyczne uprzedzenia z tymi cenami. Uszczelki ktore bedziesz potrzenbowal to groszowe sprawy nawet w polskiej sieci serwisowej (ale pojechalem co nie chlopaki??? ), a z tego ebaeranckiego pokazanego kompletu to wykorzystasz moze 6 sztuk, reszta zaginie w mrokach warszatu czekajac nie wiadomo na co.





imola.i.inne__STARE

RE: cd. Ile Wam bierze?

Post autor: imola.i.inne__STARE » 28 lut 2010, 20:18

Larsson miał tego trochę ,nawet do Gutka około 10 zł /szt .Tam pytaj /larsson.pl/


ODPOWIEDZ