Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

dzwignia sprzęgła nevada classic

Tadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 22:02

dzwignia sprzęgła nevada classic

Post autor: Tadeusz » 18 paź 2022, 21:57

Kupię dzwignię sprzęgła do moto guzzi nevada classic 750 ie 2006r,

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: dzwignia sprzęgła nevada classic

Post autor: adamigo » 19 paź 2022, 11:48

Rozejrzyj się na alledrogo w sektorze włoskim. Tam wszyscy klepią te motory w mniej więcej jednej dolinie z widokiem na mniej więcej te same Alpy. Więc biorą armaturę od tego samego dostawcy, bo wpada do nich czasem na kawę i przecież mu tego nie zrobią, żeby zacząć brać od Chińczyka:) Aprilia, Piaggio, Cagiva, ale też może Kalafonia, może ostatni wypust eMZety, może Derbi - czasem marka niszowa zalega sprzedawcy na półce i wcale nie bedzie drogo.
A na przyszłość podchodź do motoru z lewej, parkingówka na stronę hamulca tym się różni, że da się odjechać z miejsca zdarzenia, a zahamujesz nawet tym kikutem, co pozostał z klamki hebla:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Tadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 22:02

Re: dzwignia sprzęgła nevada classic

Post autor: Tadeusz » 19 paź 2022, 21:12

Dzięki za info. Miałerm pecha bo motor mie przewrócił na polbruk pod własnym domem. Przy nawrocie motor zgasł i mnie przeciągło. Nie wiem czemu ale klamka sprzęgła ma wcięcie fabryczne w 1/3 długości od kulki i tam właśnie pękła. Od hamulca tego nie ma. Został mi kikut który pozwala na jazde ale to nie to. Spróbuję pospawać.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: dzwignia sprzęgła nevada classic

Post autor: adamigo » 19 paź 2022, 23:17

Jestem przekonany(a przekonanie poparte doswiadczeniem ze sklepami), że taka klamka jest standardowa i leży na półce w byle sklepie moto. Zdemontuj i skocz do najbliższego czy dwóch. Wiesz, nie znam zaopatrzenia w PL, ale w UK to jest zakup za siedem funtów i w mojej wsi będzie to leżeć w trzech sklepach, tak obstawiam. Włoska armatura jest popularna.
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

ka741
Posty: 101
Rejestracja: 02 lut 2018, 08:27
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: dzwignia sprzęgła nevada classic

Post autor: ka741 » 10 mar 2023, 14:36

klamka powinna mieć podcięcie, jest po to żeby się wlasnie tam ułamała. Czyli hamulcowa nie jest oryginalna. Nie pospawasz. Próbowałem, to nie alu tylko jakieś pęcherzykowate coś. Ale jak wpiszesz w google klamka Moto sprzęgła (nie że guzzi) i dasz grafikę to znajdziesz taka która będzie pasować i kosztować mało . Ja tak swoją kupiłem . Pasowała.

Tadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 22:02

Re: dzwignia sprzęgła nevada classic

Post autor: Tadeusz » 17 mar 2023, 15:37

Pospawalem w lokalnym warsztacie. Na pierwszy rzut oka nie widać spawu to podcięcie też jest zaspawane. Trzyma jak oryginał. Jak oglądałem oryginalne klamiki hamulca w necie to tam nie było widać podcięcia.

ODPOWIEDZ