Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Zakup Griso 1100 !

Abu Omar
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2020, 10:52
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Zakup Griso 1100

Post autor: Abu Omar » 30 wrz 2020, 11:10

Cześć!
Szukam dla siebie Griso 1100. Teoretycznie 8v też może być brane pod uwagę, pod warunkiem, że będzie w niższej cenie i po zmienionych popychaczach.
Od razu podrzucam ogłoszenie z dalszej okolicy (G12), handlarz chwali się pełną książką serwisową, ale nie raczy mi podać VINu, ani udowodnić zmiany popychaczy.
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... CIiDM.html?
Z G11 to całkiem ładna sztuka była gdzieś na Podkarpaciu, ale ogłoszenie spadło. Szkoda, bo kusiła niskim przebiegiem.
Widziałem też ogłoszenie z Wrocławia, ale już nieaktualne - nie wiem, czy sprzedający odpuścił, czy sprzedał.
Prośba o pomoc w poszukiwaniach

Ślązak
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2019, 08:05
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Ślązak » 04 paź 2020, 10:36

Cześć. Ja zastanawiałem się nad sprzedażą swojego Gryzonia bo kusi mnie Centauro ale po pierwsze nie wymieniałem popychaczy(bo póki co nie ma takiej potrzeby).Po drugie napewno nie poniżej 20 tyś. A po trzecie Griso jest zajebiste!!! Skontaktuj się z gościem od czterech Gutków(następny post na forum). Coś mi mówi że jego maszyna jest warta uwagi.

gburek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2018, 16:21

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: gburek » 04 paź 2020, 17:57

Już od trzech😎
Pewnie, że warte uwagi😁
2007r 23tys przebiegu, akcesoryjny wydech, maleńka owiewka i miękkie kuferki Hepco. W ogłoszeniu dałem zaporową cenę, bo pierwsze wolałbym sprzedać v10 i v11. Jakby co to dzwonić pisać może się dogadamy

Abu Omar
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2020, 10:52
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Abu Omar » 05 paź 2020, 09:01

Dziękuję za propozycję. Griso gburka wygląda na zadbane i z pewnością takie jest. Trochę średnio podoba mi się kolor- tutaj musiałbym udać się do gości od oklejania.
W każdym razie, w czasie trwającej jesieni i zbliżającej się zimy mam nadzieję kupić dokładnie to, czego szukam. Na pewno łatwo nie będzie, sądząc po ilościach ogłoszeń- w końcu to nie Bandit czy Hornet...

Abu Omar
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2020, 10:52
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Abu Omar » 09 paź 2020, 08:13

Kilka słów odnośnie Griso 1200 Tenni z Białegostoku (https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... b1ac30d307)
Poprosiłem sprzedawcę o VIN (ZGULSU024CM111452) i udało mi się znaleźć poprzedniego właściciela w Kanadzie (Ontario Guzzi Club)- bardzo miły gość.
Motocykl miał wypadek gdzieś na kanadyjskiej drodze i został zabrany przez ubezpieczyciela. Jeszcze nie znam zakresu szkód, w każdym razie przed wypadkiem miał zrobiony rozrząd.
Obrazek

Sztuka z Tarnowskich Gór (https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... b1ac30d307), to póki co, dalej nie wiadomo czy rozrząd był robiony, na pewno po numerze VIN dotyczyła do akcja serwisowa z odkręcającą się nakrętką (nie pamiętam dokładnie którą)- ale czy i to zostało zrobione, nie wiem.

Jakby co, dalej szukam 1100, chyba ta większa prostota do mnie przemawia, pomimo brakujących kucy.

Jasiu
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2020, 13:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Jasiu » 09 paź 2020, 13:00

Abu Omar pisze:
09 paź 2020, 08:13
Kilka słów odnośnie Griso 1200 Tenni z Białegostoku (https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... b1ac30d307)
Poprosiłem sprzedawcę o VIN (ZGULSU024CM111452) i udało mi się znaleźć poprzedniego właściciela w Kanadzie (Ontario Guzzi Club)- bardzo miły gość.
Motocykl miał wypadek gdzieś na kanadyjskiej drodze i został zabrany przez ubezpieczyciela. Jeszcze nie znam zakresu szkód, w każdym razie przed wypadkiem miał zrobiony rozrząd.
Obrazek
Przyznam że byłem zaskoczony gdy dwa dni temu otrzymałem ten oto email od Luca

Look what I have received this morning !!!
My bike lives in Poland apparently!
L


Otoz motor ten został rozbity w sierpniu zeszłego roku w północnym Quebecu kilkanascie kilometrow przed Labrador City. Planowana wyprawa do Labrador i Newfoundland zakończyła się przedwcześnie. Motor został pozostawiony w rowie i dokładnie nie wiadomo ile czasu tam przebywał. Lista uszkodzeń tak jak to pamięta Luca:


-right passenger peg missing (I know I have it in my spares kit because I took it off to attach the tool tube)
-tail has been either fixed or replaced (it was totally broken in three pieces)
-tail rack got bent and ripped off the retaining bolts, the subframe may have bent in the process.
-oil pressure valve failed in Manique Cinq and froze the speedo and mileage counter at 70,000 approx., easy fix.
-front forks were bent as the bike flipped over end to end and landed front first in the ditch.
-not sure about the handlebar
Other than that it's all good, the lucky bastard that rode it is still walking around.
L


Zdjecie z naszej wspolnej wyprawy do Quebecu, od lewej ja, Marek i Luca ze swoim nowym Griso:
[url=https://ibb.co/k5Hc4yv[/url]
Jasiu otrzymał(a) podziękowania za ten post od:
Ferario

Awatar użytkownika
Fudo
Posty: 132
Rejestracja: 06 paź 2020, 13:21
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Fudo » 09 paź 2020, 20:45

Nie ma jak od handlarza kupić ...czysty, zadbany, oryginalny lakier i można wracać na kołach.
Breva 750

Abu Omar
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2020, 10:52
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Abu Omar » 12 paź 2020, 09:08

Jasiu pisze:
09 paź 2020, 13:00

Przyznam że byłem zaskoczony gdy dwa dni temu otrzymałem ten oto email od Luca

Look what I have received this morning !!!
My bike lives in Poland apparently!
L

Hej!!!
Takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem. Chociaż odnalezienie poprzedniego właściciela nie było trudne, gdyż zamieścił on VIN swojej maszyny na forum guzzitech, to jednak polski akcent w tej sprawie dodaje mi rumieńców na twarzy.

Co do samego motocykla- no to przykro, ale nawet nie mam po co jechać. Może nie mam pewności, ale przeczucie podpowiada mi, że moto zostało przygotowane do sprzedaży, ale już niekoniecznie naprawione. O ile plastiki są ważne, to niestety, ale sprawa lag jest już bardzo niemiła. Negocjacje w takim wypadku należałoby zacząć od ceny -6000 zł, a to na pewno nie przejdzie.

Abu Omar
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2020, 10:52
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Abu Omar » 12 paź 2020, 09:09

Fudo pisze:
09 paź 2020, 20:45
Nie ma jak od handlarza kupić ...czysty, zadbany, oryginalny lakier i można wracać na kołach.
Najważniejsze, że opony nasmarowane czernidłem i mała wada- poklejony plastik pokazana na pierwszym miejscu...

Jasiu
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2020, 13:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zakup Griso 1100 !

Post autor: Jasiu » 12 paź 2020, 12:42

Gratuluje zdolności detektywistycznych, przyznam że nie wpadłabym na ten pomysł pomimo iż sam "zarejestrowałem" oba moje Gutki na GuzziTech. :)
A swoja droga to ciekawe jest czy komis w Białymstoku wiem że sprzedaje motor po wypadku czy też zostali wrobieni w ten balagan.

ODPOWIEDZ