Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Pierwsze Moto

Fann
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2019, 19:11

Pierwsze Moto

Post autor: Fann » 04 sty 2019, 15:56

Rozglądam się za pierwszym MG. W sumie to w ogóle za pierwszym motocyklem. Co myślicie o Bellagio na pierwsze moto? Na co zwrócić uwagę?
Znalazłem takie ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... 3a12273ce8
Opis nic nie mówi, dlatego potrzebuję wskazówek o co zapytać sprzedawcę.
Warto waszym zdaniem w ogóle zaprzątać sobie głowę tym egzemplarzem?

ka741
Posty: 101
Rejestracja: 02 lut 2018, 08:27
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pierwsze Moto

Post autor: ka741 » 04 sty 2019, 17:50

to jest motor uszkodzony, zewnętrzne widać na zdjęciach. Bella tyle nie kosztuje normalnie. Czy dobry na pierwszy ogień? nie wiem. trochę koni ma. Kwestia poziomu adhd pewnie.

dera

Re: Pierwsze Moto

Post autor: dera » 05 sty 2019, 07:44

Zgodzę się z przedmówcą - to, czy motor dobry dla Ciebie - musisz sam w sobie rozważyć. Kolega, który zrobił prawko rok temu (nigdy nie jeździł wcześniej) - kupił sobie Suzuki 1,5litra 350kg na początek (jakiś tam chopper japoński). I spokojnie daje radę.

Ja miałem Cali 1100 jako pierwszy dorosły motor - i też spoko.

Pytanie, czy Ty czujesz, że ogarniasz, czy boisz się, że masz np. ADHD, jak to kolega własnie napisał.
Na Bellagio nie siedziałem, ale wygląda na podobny do Cali1100 i osobiście bym się go nie bał jako pierwszy motocykl. To nie ścigacz, nie ucieknie Ci z pod tyłka jak niechcący obrócisz nadgarstkiem o 2mm za duzo/za szybko.

Co do stanu - no miał szlifa, widać na cylindrze. Może dorzuć kilka tysi i kup coś, co posłuży lata? W Polmotorze widzę stoi cacuszko
https://www.olx.pl/oferta/moto-guzzi-be ... vZmtA.html
:-)

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pierwsze Moto

Post autor: Marcin » 05 sty 2019, 12:50

muszę wtrącić swoje 3 grosze aniol
uważam, że Bellagio jak najbardziej nadaje się na pierwsze moto, nie jest ani szczególnie mocne ani ciężkie
ja przygodę z motocyklem tak na poważnie, bez większego doświadczenia rozpocząłem od ścigaczy o mocy powyżej 100 koni
co czy coś się stanie zależy tylko wyłącznie od nas , od tego czy przewidujemy co może się wydarzyć

Co do tego konkretnego Bellagio to obserwuję to ogłoszenie od co najmniej pół roku. Wydaje mi się, że warto oglądnąć motorek. Na pewno miał jakąś przygodę ale jeśli nie jest poważnie uszkodzone to wymiana tego elementu z tworzywa i ew. pokrywy zaworów to niewielki koszt (trzeba uważać, bo po szlifie może być coś pęknięte no blok czy głowica)

Kupując pierwszy motocykl powinieneś przede wszystkim zastanowić się do czego on ma być (krótkie trasy, daleka turystyka, itp), co lubisz (styl jazdy to dopiero okaże się później), jaki chcesz mieć silnik czy 1 cyl, 2, 3 a może 4 cyl. Silniki 2 cyl. pomijając jego charakterystykę powoduje znacznie więcej drgań niż np 4 cyl. Mi te "dobre" drgania odpowiadają ale mam znajomych którzy nigdy by nie chcieli mieć silnika innego niż 4 cyl. Moto Guzzi to bardzo specyficzne motocykle które trzeba pokochać.
Kupując motocykl trzeba przede wszystkim sprawdzić czy jest dla Ciebie odpowiedni (istotny jest tu przede wszystkim wzrost). Może warto również wypożyczyć moto z wypożyczalni, np raz ścigacza, chopper-a, enduro, żeby sprawdzić co Tobie bardziej odpowiada.
POWODZENIA !!!!
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Fann
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2019, 19:11

Re: Pierwsze Moto

Post autor: Fann » 06 sty 2019, 14:07

Dera widziałem ogłoszenie Polmotoru, jednak to sporo ponad budżet :/
Marcin dzięki za opinię. Pomyślę, czy warto jechać i zawracać sobie głowę i komuś, bo muszę jechać z kimś kto ogarnia motocykle. Ja jestem kompletnie zielony w tych tematach (co zresztą widać, bo szlifa nie zauważyłem nawet na zdjęciach :P ).
Właśnie moim problemem jest to, że w sumie potrzebuję w miarę uniwersalnej maszyny: na pewno będę jeździł po mieście i na krótkie wycieczki. Jak jakaś dłuższa trasa to tylko w obrębie Polski, więc nie więcej niż 600km. Mając pierwszą maszynę chcę się spróbować wszystkiego i dopiero potem można ocenić, czego się naprawdę chce. Do tego nie wiem czy będę jeździć sam czy z plecakiem, a na domiar wszystkiego mam 188cm wzrostu i ważę 90 - 95 kg.
Tak jak już wspomniałem, będę potrzebował pomocy osoby trzeciej w sprawdzeniu każdego motocykla, bo sam się na tym nie znam.
Odnośnie wypożyczalni to dzięki za podpowiedź, nie wiedziałem że istnieją :P Niestety często wymagają posiadania prawka minimum rok, a ja je mam od kilku miesięcy :/
Do tej pory wymagałem aby motocykl posiadał ABS, bo wydaję mi się, że obecnie jest już na tyle dopracowany, że może tylko pomagać. Rozglądając się za tańszą alternatywą znalazłem dwa ogłoszenia V7 classic:
Wydaję mi się dziwnie tani jak na 2016 rok:
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... ee03a13a9e
I drugi (bez ABS niestety):
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... ee03a13a9e
V7 nadaję się na trasę? Wydaję mi się trochę małe, ale na forum znalazłem, że wyżsi ode mnie na niej jeżdżą i sobie chwalą. No i 50km wydaję mi się trochę mało, ale to akurat najmniejsze zmartwienie.
Co uważacie?

Awatar użytkownika
jackdruid
Posty: 179
Rejestracja: 02 lut 2018, 17:08
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Pierwsze Moto

Post autor: jackdruid » 06 sty 2019, 15:22

Fann pisze:
06 sty 2019, 14:07
Dera widziałem ogłoszenie Polmotoru, jednak to sporo ponad budżet :/
Marcin dzięki za opinię. Pomyślę, czy warto jechać i zawracać sobie głowę i komuś, bo muszę jechać z kimś kto ogarnia motocykle. Ja jestem kompletnie zielony w tych tematach (co zresztą widać, bo szlifa nie zauważyłem nawet na zdjęciach :P ).
Właśnie moim problemem jest to, że w sumie potrzebuję w miarę uniwersalnej maszyny: na pewno będę jeździł po mieście i na krótkie wycieczki. Jak jakaś dłuższa trasa to tylko w obrębie Polski, więc nie więcej niż 600km. Mając pierwszą maszynę chcę się spróbować wszystkiego i dopiero potem można ocenić, czego się naprawdę chce. Do tego nie wiem czy będę jeździć sam czy z plecakiem, a na domiar wszystkiego mam 188cm wzrostu i ważę 90 - 95 kg.
Tak jak już wspomniałem, będę potrzebował pomocy osoby trzeciej w sprawdzeniu każdego motocykla, bo sam się na tym nie znam.
Odnośnie wypożyczalni to dzięki za podpowiedź, nie wiedziałem że istnieją :P Niestety często wymagają posiadania prawka minimum rok, a ja je mam od kilku miesięcy :/
Do tej pory wymagałem aby motocykl posiadał ABS, bo wydaję mi się, że obecnie jest już na tyle dopracowany, że może tylko pomagać. Rozglądając się za tańszą alternatywą znalazłem dwa ogłoszenia V7 classic:
Wydaję mi się dziwnie tani jak na 2016 rok:
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... ee03a13a9e
I drugi (bez ABS niestety):
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... ee03a13a9e
V7 nadaję się na trasę? Wydaję mi się trochę małe, ale na forum znalazłem, że wyżsi ode mnie na niej jeżdżą i sobie chwalą. No i 50km wydaję mi się trochę mało, ale to akurat najmniejsze zmartwienie.
Co uważacie?
A ja w przeciwieństwie do Kolegów uważam ,że jednak przygodę z motocyklami nie należy zaczynać od maszyn 1000 i więcej , bo przy braku doświadczenia fizyki się nie oszuka ;) . Co prawda kwestia przyśpieszania jest zależna od adhd właściciela , jednak ocena możliwości przy hamowaniu z dużych prędkości iw sytuacjach awaryjnych wymaga pewnego obycia , które moim zdaniem lepiej zdobywać na nieco lżejszych maszynach . Co prawda żyjemy w czasach , kiedy 1000ccm " to nie motor" , ale myślę ,że tego typu rozumowanie zostawmy posiadaczom innych marek . W mojej ocenie V7 jest idealna na zbieranie doświadczenia , 50 KM w zupełności wystarcza do poruszania się , czy to turystycznie , czy wokół komina , a przy dużo cięższych maszynach można się zrazić (mam koleżankę , która zachorowała na enduro i kupiła Aprilię Pegaso . Była nią zachwycona do momentu samotnego wyjazdu w Bieszczady , gdzie na odludzia podczas postoju motorek się przewrócił i nie była go wstanie podnieść. Był płacz , rozlana benzyna i wkrótce wymiana na 350 Yamaszkę , którą jeździ od trzech lat) .

dera

Re: Pierwsze Moto

Post autor: dera » 06 sty 2019, 16:34

Fann pisze:
06 sty 2019, 14:07

Do tej pory wymagałem aby motocykl posiadał ABS, bo wydaję mi się, że obecnie jest już na tyle dopracowany, że może tylko pomagać. Rozglądając się za tańszą alternatywą znalazłem dwa ogłoszenia V7 classic:
...

V7 nadaję się na trasę? Wydaję mi się trochę małe, ale na forum znalazłem, że wyżsi ode mnie na niej jeżdżą i sobie chwalą. No i 50km wydaję mi się trochę mało, ale to akurat najmniejsze zmartwienie.
Co uważacie?

No właśnie... są tacy, co twierdzą, że V7 nie jest za małe - wg mnie, dla faceta 188cm V7 (a takzę Cali1100 - to sprawdziłem sam na sobie) są zdecydowanie za małe.
I ten Bellagio również może być za mały - wiec najpierw się przysiądź, zanim kupisz.

JA w sumie jeździłem Californią 1100 przez 3 lata i było ok - ale potem, jak przesiadłem się na enduro i wrócić chciałem do Cali1100 - nie da rady - można, ale po co - MĘCZĄCA pozycja.

V7 - sprawdź sam! Usiądź! Przejedź się, jak się da. Potem decyduj. Gadanie nie pomoże :-)

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pierwsze Moto

Post autor: Marcin » 06 sty 2019, 17:15

a może coś takiego?
https://www.olx.pl/oferta/moto-guzzi-no ... 1;promoted

jest to spory motocykl, ale ma ABS i komplet kufrów które na pewno się przydadzą.
Co do ABS-u, to na pewno przy braku doświadczenia może pomóc w awaryjnych sytuacjach ale zawsze należny pamiętać, że mamy tylko do dyspozycji dwa koła.
Jak zdejmiesz z niego kufry robi się węższy i można nim śmigać wygodnie po mieście.
Jeśli nie wiesz dokładnie co być chciał to ja bym chyba nie kupował na razie Moto Guzzi. Są to świetne motocykle ale niestety trudno sprzedawalne. Na pierwsze moto kupiłbym coś typowego co Tobie się podoba. taki motocykl jak nabędziesz w dobrym stanie to w dobrej cenie sprzedasz go bez problemu. Kolejny kupisz już bardziej świadomie i może będzie to MG. Proponuję ruszyć wiosną do jakieś szkoły jazdy, żeby trochę się podszkolić z techniki jazdy. Musisz poznać swoje możliwości i motocykla, pewnie przewrócisz się. Dobrze to robić na torze motocyklem wyposażonym w crashpady i łatwym/tanim do naprawy. Przez pewien czas miałem dwie hondy VTR, jedna żółta idealna a druga czerwona do "zabawy". Jeździłem nią po torze i bawiłem się trochę w gymkhan-ę.
Ja bym zastanowił się nad Suzuki Bandit, może SV, Honda Hornet, Yamaha fazer itp
V7/V9 to ładne motocykle ale jak dla mnie zdecydowanie za słabe. Mi w jeździe motocyklem największą przyjemność sprawia przyspieszenie. Moja breva nie jest demonem prędkości ale przyspiesza lepiej od większości aut na drodze a jak kiedyś jeździłem VTR to przez 10 lat nie spotkałem na drodze auta które lepiej przyspieszało.

a jeśli już wiesz że ma to być MG to masz link do ogłoszenia masz u góry skoczek2
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

markali
Posty: 304
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pierwsze Moto

Post autor: markali » 06 sty 2019, 20:11

Jest taka stronka na której tak wstępnie możesz sprawdzić swoją pozycję na moto:
http://cycle-ergo.com/
Nastaw Use metric value na yes, wspisz swój wzrost, wybierz motocykle np. MG griso i MG stelvio. Zobaczysz duuużą różnicę.
Bardzo podoba mi się griso ale pozycja - kąt ugięcia kolan go wyeliminował. Może z przyzwyczajenia do TDM 900. Przy takim wzroście tylko w stronę turystyków. Jeśli chcesz w dalsze trasy nim uderzyć oczywiście. Wg. mnie najlepsza pozycja przy Twoim wzroście na Stelvio. Ale duże to jest. Fajne Norge.
Im bardziej człowiek pochylony a kolana ugięte - tym bardziej się męczy na dłuższych odcinkach. Oczywiście to tylko tak dla orientacji. Najlepiej się przejechać oczywiście.
Pozdro!

Fann
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2019, 19:11

Re: Pierwsze Moto

Post autor: Fann » 08 sty 2019, 09:31

Co mogę powiedzieć? Dzięki wszystkm za komentarze i opinie. Czytałem kiedyś relację na ściagacz.com o zlocie MG i opinia o serdeczności wśród braci MG faktycznie nie była przesadzona.
Zdecydowałem, że póki co odpuszczę MG i wrócę do niego jak już będę konkretnie wiedział co chcę i jak będę miał trochę większy budżet :)
Póki co, skupię się na maszynach polecanych najczęściej w internecie jako dobre na pierwsze moto. Pojeżdżę z 2 lata i wrócę tutaj z konkretami.
Jeszcze raz, dzięki za porady i opinię.
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :)

ODPOWIEDZ