Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

dplus
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:06

Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

Post autor: dplus » 13 cze 2018, 14:04

Czas wrócić po latach do motocykla.
Szukam więc Brevy bo dość młoda i tania w porównaniu do innych modeli dostępnych na rynku. No i zabujany jestem w V-ce. Wcześniej szukałem CX500 ale niestety oldtimer wymaga dużo cierpliwości w serwisowaniu (dostępność i cena części).

Wyznaczyłem sobie 3 do obejrzenia. Co o nich myślicie?
https://sprzedajemy.pl/moto-guzzi-breva ... nr49229677 Najładniejsza sztuka
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... 179815081e Trochę już zmęczona ale dalej ok
https://www.olx.pl/oferta/moto-guzzi-br ... tsSil.html Najtańsza ale i najbardziej zużyta - dostałem foty w wyższej rozdzielczości . Dużo obtarć, położona/ślizg ale bezwypadkowa (jak deklaruje sprzedawca). Długo stała. Wymiany wymagają opony, tarcze, klocki, oleje itd. Ten egzemplarz jest o tyle fajny, że jest dobrą bazą do Cafe, natomiast obawiam się o stan silnika - jeśli jeżdżący nie dbał o nią z zewnątrz to i silnik może wymagać większego serwisu.

Zastanawia mnie różny stan kolanek tłumika - co może oznaczać rdza na dwóch ostatnich? Pierwsza lekko przegrzana ale dalsza część bez śladów korozji. Może jutro pojadę ją obejrzeć.

Powiedzcie na co zwrócić uwagę przy powyższych i ogólnie w MG Brevie z tych roczników?

ogonkotabehemota
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:54

Re: Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

Post autor: ogonkotabehemota » 13 cze 2018, 23:56

Ta "skarszewska" ma w opisie przebieg 14000 km a na blacie prawie 68000 km. No i ma "podrasowany" o 12 KM silnik! :) P.S. Wiem jedno - jeśli naprawdę nie będę musiał, to już nigdy nie kupię motocykla od handlarza! ;)

dplus
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:06

Re: Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

Post autor: dplus » 14 cze 2018, 09:53

Byłem, widziałem, kupiłem :)

Ta ze Skarszew miała trudności odpalić. 67000 przebiegu, trochę prychała, ale to z powodu małej ilości paliwa. Poza tym sprzęgło raczej ok, technicznie spoko, ale zmęczona. No i to odpalanie podejrzane. Bardzo ciężko mu to szło. Liczniki raz się nie zresetowały, ale to widziałem że spotykana usterka. Pod spodem trochę zapocony, nie wiem skąd leciało.

Kupiłem z zupełnie innego miejsca - Facebook marketplace, po tygodniu od wystawienia, od właściciela z PL. Sztuka z 2003, 39 000 i przebieg realny, bo niezniszczona, a wyciągnięta z "szopy" po dłuższym postoju odpala na dotyk (niemalże). Silnik suchy! Stała conajmniej 4 lata okresowo przepalana (właściciel ma też drugie mocniejsze moto). Jedyna wada to sprzęgło - chyba jest do zrobienia. To normalne przy tym przebiegu? Na szczęscie cena trochę ponad połowę tej co ze Skarszew więc mam zapas na naprawę.

Ktoś wie ile kosztuje serwis sprzęgła w 750 IE ?

jarobolo
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2018, 08:46

Re: Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

Post autor: jarobolo » 14 cze 2018, 19:18

Podbijam pytanie. Wchłonę wszelkie info na temat regeneracji/naprawy/diagnozy sprzęgła 750ie. aniol

ogonkotabehemota
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:54

Re: Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

Post autor: ogonkotabehemota » 14 cze 2018, 23:16

Nie jestem mechanikiem, ale jak na moje oko, to trochę za wcześnie. Moja miała nakręcone grubo więcej a sprzęgło było OK. Może to kwestia jak i kto powozi? P.S. Jaki kolorek tej zakupionej? ;)

dplus
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:06

Re: Kupię Brevę (pomorze, cały kraj)

Post autor: dplus » 18 cze 2018, 10:59

Też wydaje mi się, że coś mało, ale z drugiej strony słuchałem takie samo moto po 67000 i była cisza zarówno w kardanie jak i przy sprzęgle.
Moja ma kolor ciemno szary/czarny

ODPOWIEDZ