Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

sella
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2022, 09:17

pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: sella » 09 sie 2023, 11:34

Witam guzzi maniaków szukam wtryskiwacza do stelvio 1200 v8 o kodzie iwp190 oraz tulejki uszczelniającej pomiedzy głowicą a pokrywa zaworów .
Dodatkowo rura kolektora strona prawa tez poszukiwana do ww. stelvio rok 2011.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: Marek Krupa » 11 sie 2023, 12:56

Może wykonaj czyszczenie tych wtryskiwaczy. Zamocz je na 2 doby w płynie do czyszczenia wtryskiwaczy np.LM. Później przelej przez nie ten płyn otwierając je prądowo. Lepiej jeżeli płyn podałbyś przez pompkę (ciśnieniowo). Uszczelkę pod pokrywę możesz zastąpić dobrym silikonem np.Viktorem firmy R. To będzie lepsze, bo chociaż podczas jazdy, podczas pęknięcia przegrzanej uszczelki nie zaskoczy Cię wypływ gorącego oleju. Gumę możesz podpasować od japończyka.

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: Marek Krupa » 12 sie 2023, 06:59

Jeszcze , czy zamieniłeś te wtryskiwacze bo może masz uszkodzony jakiś styk w instalacji elektrycznej- częsta przypadłość. Podobnie jak wybite plastikowe końcówki łącznika przepustnic.

sella
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2022, 09:17

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: sella » 23 sie 2023, 13:10

Dzieki za odpowiedz ale jak mam wyłamane gniazdo elektryczne to tu nawet egzorcysta nie pomoże

sella
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2022, 09:17

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: sella » 23 sie 2023, 13:17

Marek Krupa pisze:
11 sie 2023, 12:56
Może wykonaj czyszczenie tych wtryskiwaczy. Zamocz je na 2 doby w płynie do czyszczenia wtryskiwaczy np.LM. Później przelej przez nie ten płyn otwierając je prądowo. Lepiej jeżeli płyn podałbyś przez pompkę (ciśnieniowo). Uszczelkę pod pokrywę możesz zastąpić dobrym silikonem np.Viktorem firmy R. To będzie lepsze, bo chociaż podczas jazdy, podczas pęknięcia przegrzanej uszczelki nie zaskoczy Cię wypływ gorącego oleju. Gumę możesz podpasować od japończyka.
Wtrysku sie nie wskrzesi bo wyłamane mam gniazdo. Dekiel i glowica jest z 2008 czyli na tulejkach i uszczelkach i taka tulejke dałem sobie dorobić z nierdzewki.
Swoją drogą troche im to zjeło zeby zrobic normalne uszczelnienie dla cewkofajki na jednej gumowej uszczelne zamiast kombinacji. Czasami jak widze tą myśl techniczna a mam porownanie z niemaszkiem to oni powinni zając sie jedynie disainem a szczegoły konstrukcyjne gdzieś zlecić.

AlfaGuzzi
Posty: 80
Rejestracja: 14 sie 2022, 21:22
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: AlfaGuzzi » 27 sie 2023, 19:29

sella pisze:
23 sie 2023, 13:17
Marek Krupa pisze:
11 sie 2023, 12:56
Może wykonaj czyszczenie tych wtryskiwaczy. Zamocz je na 2 doby w płynie do czyszczenia wtryskiwaczy np.LM. Później przelej przez nie ten płyn otwierając je prądowo. Lepiej jeżeli płyn podałbyś przez pompkę (ciśnieniowo). Uszczelkę pod pokrywę możesz zastąpić dobrym silikonem np.Viktorem firmy R. To będzie lepsze, bo chociaż podczas jazdy, podczas pęknięcia przegrzanej uszczelki nie zaskoczy Cię wypływ gorącego oleju. Gumę możesz podpasować od japończyka.
Wtrysku sie nie wskrzesi bo wyłamane mam gniazdo. Dekiel i glowica jest z 2008 czyli na tulejkach i uszczelkach i taka tulejke dałem sobie dorobić z nierdzewki.
Swoją drogą troche im to zjeło zeby zrobic normalne uszczelnienie dla cewkofajki na jednej gumowej uszczelne zamiast kombinacji. Czasami jak widze tą myśl techniczna a mam porownanie z niemaszkiem to oni powinni zając sie jedynie disainem a szczegoły konstrukcyjne gdzieś zlecić.
Należy zatem pozostać w kręgu niemieckich geniuszy konstrukcyjnych . Po co się męczyć z czymś czego się nie rozumie/nie lubi ?

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1370
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: adamigo » 28 sie 2023, 09:06

Tu możnaby odpowiedzieć Rosiewiczem i jego piosenką o witaminach, ale mam wrażenie że dziś pamiętają ją tylko ludzie o budzącym troskę PESELu. Choć z drugiej strony patrząc, na markowych spotkaniach - sami tacy:)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Marek Krupa
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: Marek Krupa » 29 sie 2023, 13:12

Admingo słusznie prawi. Niemki mają wiele zalet, ale czy budzą w nas męskie emocje. Jeżeli ten wtrysk działa to możesz przewody przylutować i jeździć, bo zima się zbliża, a w wolnej chwili szukać nowego. Najlepsze, najczęściej są Hondy, chociaż też mają wpadki. Czy nie wydaje Ci się że Twój włoski produkt przez kolejne 25 lat będzie młody jak Pani Wachowicz.
Prawie codziennie jeżdżę 25 letnim Fiatem Coupe 2/ 20vt ok. 300KM i ciągle ogląda się za nim młodzież , a za nowymi D wytworami jakoś nie... .

AlfaGuzzi
Posty: 80
Rejestracja: 14 sie 2022, 21:22
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: AlfaGuzzi » 31 sie 2023, 20:23

Marek Krupa pisze:
29 sie 2023, 13:12
Admingo słusznie prawi. Niemki mają wiele zalet, ale czy budzą w nas męskie emocje. Jeżeli ten wtrysk działa to możesz przewody przylutować i jeździć, bo zima się zbliża, a w wolnej chwili szukać nowego. Najlepsze, najczęściej są Hondy, chociaż też mają wpadki. Czy nie wydaje Ci się że Twój włoski produkt przez kolejne 25 lat będzie młody jak Pani Wachowicz.
Prawie codziennie jeżdżę 25 letnim Fiatem Coupe 2/ 20vt ok. 300KM i ciągle ogląda się za nim młodzież , a za nowymi D wytworami jakoś nie... .
Jak miałem Hondę to na forum był lament co to się w tym modelu nie psuje i aby broń Boże nie wierzyć w bezawaryjność motocykla bo to Honda. Mój egzemplarz spisywał się znakomicie i nowemu właścicielowi nadal daje frajdę. Płaczki są wszędzie i widzą czarno ci by to nie było. Moja AR156 V6 ma 24 zawory i tyle samo lat. Ćwierć miliona km a daje więcej frajdy od nowego auta.

aquila2
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2018, 04:35
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: pilnie poszukuje do stelvio 1200 v8

Post autor: aquila2 » 02 wrz 2023, 06:11

Szykuje się V 100.Tak to widzę.

ODPOWIEDZ