Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Zakup Breva 1100

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Zakup Breva 1100

Post autor: Marek Krupa » 13 cze 2021, 19:43

Na całe szczęście Breva 1100 nadal ma prosty , bezawaryjny silnik i skrzynię. Niestety rozbudowana elektronika wymaga wykonania dodatkowej izolacji wodnej na wszystkich kostkach. Koniecznie należy wykonać ręczne wyzwalenie przekaźnika zapłonu, który przy spadku napięcia w instalacji unieruchamia silnik. Może denerwować szumiące, po wciśnięciu klamki sprzęgło, oraz trzaskające luźne sprzęgło wału napędowego. Reszta to już same zalety. Poczytaj plusy i minusy Gutka.

Hubi
Posty: 106
Rejestracja: 01 paź 2019, 16:08
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakup Breva 1100

Post autor: Hubi » 22 cze 2021, 19:47

Nie wiem czy temat nie wygasł naturalnie ale mam od 2 lat griso 11 i z tego co się zorientowałem to ten sam piec. Nalot 36 tys km i zero wycieków oraz kłopotów ze sprzęgłem. Robię przebiegi rzędu 4-5 tys sezonowo. Reakcja wału i zmiana biegów przypomina robotę na kowadle w porównaniu do Japończyków. Do tego trzeba dorosnąć i się przyzwyczaić. Piękna pierwotna motoryzacja. Jeżdżę już ponad 25 lat a takiej frajdy nie dał mi nawet haraś. Gucia kupujesz i ujeżdżacz sercem. Nie możesz na niego patrzyć jak na szwajcarski zegarek. Ma fochy ale to głównie elektronika. Coś jak w samochodach z grupy PSA
Griso 1100 popychacz

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Zakup Breva 1100

Post autor: Marek Krupa » 24 cze 2021, 21:19

Uderzenia na sprzęgle przeciążeniowym dyfra są głośne i szkodliwe dla napędu. Pewnie można je łatwo usunąć zwiększają docisk elementów sprzęgła, ale jeszcze za to się nie chwyciłem. Hałas 2 tarcz sprzęgłowych i ich przekładek jest całkowicie nieszkodliwy, a dzięki podwójne liczbie elementów sprzęgło jest trwałe.

ODPOWIEDZ