Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

kamizelka / kurtka z AIRBAG ???

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

kamizelka / kurtka z AIRBAG ???

Post autor: Marcin » 17 maja 2019, 11:56

Jaka jest Wasza opinia o kamizelce lub kurtce z AIRBAG?
Jak do tej pory przez ćwierć wieku udało mi się uniknąć poważnych zdarzeń na drodze, na pewno zrobiłem ponad 250tyś km. Zastanawiam się, czy statystycznie nie zbliżam się do jakiegoś poważniejszego zdarzenia. Zawsze starałem się mieć dość dobry strój i kask. Ostatnio rozważam kupno kamizelki z poduszką. Ze względu na ceny mogę pozwolić sobie na tańsze rozwiązanie tj. system inicjowania poduszki - mechaniczny.
Biorę pod uwagę SPIDI FULL DPS, BERING C-Protect AIR lub HIT AIR MLV-RC
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: kamizelka / kurtka z AIRBAG ???

Post autor: Marcin » 20 cze 2019, 10:06

Tak gwoli informacji to zdecydowałem się na kamizelkę Spidi Full DPS
za kamizelką przemawiała mocno rozbudowana część chroniąca kręgi szyjne oraz dość atrakcyjna cena

https://www.youtube.com/watch?v=TGNbQF6mgS0
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Awatar użytkownika
Zimny72
Posty: 45
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:49

Re: kamizelka / kurtka z AIRBAG ???

Post autor: Zimny72 » 17 sie 2019, 06:55

Kamizelka to chyba ma sens tylko wtedy gdy zaliczasz dzwona z przelotem przez kierownicę? Większość wypadków to zazwyczaj szlif, albo wywrotka na bok i uszkodzone do wyboru: ręka, bark (w moim przypadku poszedł obojczyk), noga zakleszczona pod moto lub biodro - a w tych przypadkach taka kamizelka niewiele pomoże. Tak na prawdę to chroni ona kręgi szyjne i plecy - choć i to jest bardzo dużo, bo z przetrąconym kręgosłupem to już kiepsko do końca życia.
Na starym forum pod nickiem "Fresu".
MG Nevada > MG V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: kamizelka / kurtka z AIRBAG ???

Post autor: Marcin » 18 sie 2019, 00:55

Rzeczywiście mogą się zdarzyć sytuacje kiedy kamizelka nie zadziała natomiast w większości przypadków jednak zostajemy "oddzieleni" od motocykla w przypadku wywrotki lub/i uderzenia. Cena jest na takim poziomie, że chyba warto się w nią wyposażyć.
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

ODPOWIEDZ