Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Sezon 2018

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Sezon 2018

Post autor: Marcin » 02 lis 2018, 19:52

IMG_20181101_122233.jpg
IMG_20181101_122233.jpg (488.75 KiB) Przejrzano 2406 razy
Wczoraj, 1 listopada w okolicach Trójmiasta była piękna pogoda, temperatura od 12 do 14 stC. Postanowiłem to wykorzystać i wybrałem się na krótką przejażdżkę: Gdańsk- Dziemiany- Sominy- Bytów- Kościerzyna- Gdańsk, łącznie coś około 210km. To było chyba zakończenie sezonu !!! Być może, że jeszcze uda mi się gdzieś wybrać w weekend o ile pogoda dopisze. Sezon ten był jednym z najdłuższych jakie pamiętam- mieliśmy siedem miesięcy pięknej pogody. Dzięki temu wykręciłem około 16 tyś km. Ten sezon był również dla mnie wyjątkowy bo kupiłem nowy motocykl - BREVĘ, która zastąpiła Hondę VTR1000F. To była dobra zmiana !!! Niestety nie obyło się bez przygód- ślizg na plamie oleju o którym pisałem oraz incydent który zakończył się tylko otarciem gmola ale mogło się to zakończyć tragicznie. Dwa tygodnie temu wybrałem się na weekendową wyprawę po Mazurach, tym razem wyjątkowo BMW 1200GS. Zdarzenie miało miejsce na trasie z Olsztyna do Lidzbarka Warmińskiego. Dojechałem do czterech jadących za sobą aut. Jechałem za nimi już kilka minut ale nie decydowałem się na wyprzedzanie bo spodziewałem się, że auta mogą się zacząć na wzajem wyprzedzać i przy okazji mnie zepchną z drogi. Spokojnie jechałem za samochodami, minęła długa prosta, kolejna prosta i auta się nie wyprzedzały. W związku z tym zbliżając się do zakrętu stwierdziłem, że wyprzedzę auta. Wydawało mi się, że skoro po kilku minutach jazdy bez wyprzedzania i dobrych okazji to tego manewru- długich odcinków prostych, nikt się nie zdecydował to już nie będzie. Niestety trudno szukać logiki w zachowaniu niektórych kierowców. Jak byłem na lewym pasie i wyprzedzałem samochody to audi jadące za pierwszym pojazdem postanowiło jednak wyprzedzać, kierowca przyznał się że nie spojrzał w lusterko. Uderzył mnie w osłonę silnika bokiem swojego przedniego zderzaka. W audi urwał się zaczep zderzaka a u mnie praktycznie nie było śladów- tylko drobna rysa na gmolu i bucie. Najważniejsze, że się nie przewróciłem !!!!
Na poboczu były dorodne drzewa, aż strach myśleć co mogło się stać…..
Mam nadzieję że następny sezon dopisze tak jak ten rok pod względem pogody !!!!
W nowym sezonie chciałbym się wybrać przynajmniej na dwie dłuższe wyprawy. skoczek2
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Sezon 2018

Post autor: adamigo » 02 lis 2018, 22:49

Miałem kiedyś taką akcję - facio malarem przepchnął mnie na Dnieprze, ale nie zderzakiem, tylko drzwiami. Znakiem tego jakieś osiem generacji bokserów później - kierowce som równie przytomne jak kiedyś.
U nas się sezon nie kończy, po prostu pewne sztuki ze względu na obecną już na drogach sól wyłączam na zimę z użytkowania, ale za to innym przybywa okazji do odpału. W niedzielę planuję skok by zapalić świeczkę konstruktorowi naszego przedwojennego Sokoła 600. Co z tego wyjdzie nie wiem, bo prognozom to tu się wierzy na 12h naprzód, ale nie dłużej...
W każdym razie gratuluję przejechanych mil i życzę następnych. Na jedynie słusznej marce!
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sezon 2018

Post autor: Marcin » 04 lis 2018, 19:34

Dziękuję mil ... ;)
Dzisiaj była w okolicach Gdańska względna pogoda więc udało się zrobić 250km po kaszubskich szlakach.
Zobaczymy jaka będzie pogoda 2 grudnia, ponieważ w tym dniu w Trójmieście jest akcja "Mikołaje na Motocyklach"
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 409
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Sezon 2018

Post autor: zqubaniec » 05 lis 2018, 10:18

Wygląda na to, że masz pecha. Dwa wypadki w jeden sezon.. Imponujący wynik.

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sezon 2018

Post autor: Marcin » 05 lis 2018, 14:47

wypadki to za dużo powiedziane ale faktycznie pech biorąc pod uwagę ile km które przejechałem łącznie motocyklem.
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sezon 2018

Post autor: Marcin » 18 lis 2018, 11:33

Sezon zakończony !!! w tym roku ostatecznie nakręciłem 17180km- dzięki sprzyjającej pogodzie. Zastanawiam się ile km zrobiłem łacznie przez 24lata.
Breva bez aku i z wymienionymi olejami czeka na wiosnę. Jeśłi nie będzie soli na drogach to wybiorę się na imprezę "mikołajkową".
Zimą chcę kupić kufry boczne (chyba dostępne są tylko Hepco- Becker, rozważam model ORBIT poj. 22litry lub ROYSTER) oraz jakiś akcesoryjny tłumik ale nie wiem czy się zdecyduję bo ceny są kosmiczne.
W nastęnym roku chcę wybrać się jakąś dalszą trasę- wszystko niestety uzależnione jest od ilości wonego czasu.
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Sezon 2018

Post autor: adamigo » 18 lis 2018, 19:51

To jest właśnie ten syf, jak prócz prądu masz już ecie-pecie, to właśnie wszedłeś w okres życia, gdy skończył się czas. Jak wróci czas i nadal będzie ecie-pecie, to zabraknie prądu...
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 212
Rejestracja: 24 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sezon 2018

Post autor: Marcin » 19 lis 2018, 09:02

Racja ...
jestem w dość dobrym położeniu, bo oprócz pracy na etacie zajmuję się ochroną środowiska a to wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej
również dość dobrze się składa, że większość zleceń mam z woj. warmińsko- mazurskiego a więc łączę przyjemne z pożytecznym i zamiast autem, jeżdżę motocyklem skoczek2
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

ODPOWIEDZ