Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Informacje na temat 1200 Sport 8V

makumba
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2018, 06:30

Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: makumba » 10 maja 2018, 06:54

Witajcie.

Kilka dni temu podjąłem decyzję o sprzedaży mojego dotychczasowego motocykla, który w sumie więcej stoi niż jeździ. Kilka lat temu byłem właścicielem V50II z 79 roku, podobała mi się jego lekkość i zwinność i to że wystarczyło włożyć kask i już można było jechać, odkryłem w okolicy nowe ciekawe miejsca których bym normalnie nie zobaczył. Małe motocykle są fajne i najlepiej było by mieć coś dużego i małego, w moim przypadku nie mogę mieć jednak dwóch motocykli. Jakiś czas temu przejechałem się V10 Centauro i V11 i generalnie V11 by mi pasował, jednak potrzebuję motocykla nowszego, szukam więc informacji na temat 1200 Sport 8V. Czy te motocykle mają jakieś problemy silnikowe? Czy zdarzają się tam problemy ze stukami w głowicy jak w Griso? Czy nie sypie się tam sprzęgło?
Z góry dziękuje wszystkim za informacje.


Pozdrawiam Darek Suwałki

Baza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2020, 11:06

Re: Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: Baza » 14 kwie 2020, 11:32

W sumie to jestem zainteresowany tym samym tematem.
Czy ktoś może powiedzieć jak z 1200 SPORT?
Słyszałem opinie że lepiej unikać silników 8V tylko szukać jednostek z dwoma zaworami na cylinder.Czy to prawda?
Jakieś wady typowe dla tych motocykli?

Awatar użytkownika
Grum
Posty: 134
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:35
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: Grum » 14 kwie 2020, 21:57

Te osiem zaworów trochę straszy, to prawda, ale szukać po akcji serwisowej i będzie ok, a nawet lepiej niż z czterema...

Awatar użytkownika
Grum
Posty: 134
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:35
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: Grum » 14 kwie 2020, 21:59

Reszta to duża Breva, wad oczywistych nie ma, same duperele...

Baza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2020, 11:06

Re: Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: Baza » 15 kwie 2020, 10:48

A jakieś konkety z tymi duperelami?
I czego dotyczyła akcja serwisowa?

Awatar użytkownika
Grum
Posty: 134
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:35
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: Grum » 15 kwie 2020, 21:34

Akcja serwisowa była właśnie na zawory / chyba prowadzące dzwignie czy tzw koniki/ w wersjach 8v.
Więc od początku produkcji 8v do roku bodajże 2011/12 fabrykę trzeba było poprawić w serwisie, na co powinien być
adekwatny kwit. Dla przykładu mam Stelvio z 2011 1200 8V i dostałem od sprzedawcy zestaw faktur z najważniejszą,
mówiącą oględnie o "wymianie rozrządu" w ramach akcji.
Nie powiem dokładnie od którego roku produkcji wada fabryczna już nie występowała...
Niech ktoś z lepszą znajomością historii marki mnie poprawi.

Duperele? Np. starter w automacie - o ile jest, lubi czasem pokazać środkowy palec, może w zegarach pojawić się wilgoć..
Główne podzespoły w tym sprzęgło raczej do słabych nie należą, choć starsze modele Norge/Breva/Sport z podwójną
tarczą żyją ponoć dłużej.

DDBreva
Posty: 196
Rejestracja: 07 lut 2018, 22:15
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Informacje na temat 1200 Sport 8V

Post autor: DDBreva » 16 kwie 2020, 14:04

Potwierdzam, o takie duperele chodzi.
Dodam, że sprzęgło normalnie wytrzymuje spokojnie do wartości sześciocyfrowej km lub więcej, czy nawet do końca.
Wiadomo u niektórych, jak się postarają to..... niewielką chwilę.
Oczywiście trzeba dodać, że im więcej elektroniki, a to w tych czasach nieuniknione, ciekawostki czujnikowe mogą się odzywać. Te wspomagające elementy przynoszą też sporo korzyści. Teraz wszyscy tak mają. Im nowszy tym tego więcej.
Jednak za - przemawia pozytywne dyganie pieca.

ODPOWIEDZ