Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Nowe forum, otwarte!

dera

Nowe forum, otwarte!

Post autor: dera » 01 lut 2018, 20:57

Pisać, ludziska, pisać! To nie 1 kwietnia okulary2

Słowem wyjaśnienia:
Wszystkie wiadomości ze starego forum zostały zaimportowane tutaj - oprócz tych napisanych w grudniu 2017 oraz styczniu 2018 - poza tym - cała historia od samego początku - jest dostępna.. bez wyjątków! okulary4


Także zaczynamy drugie życie forum!!! Teraz już (odpukać) bez awarii i tygodni niedostępności!

Jeśliby ktoś znalazł coś, co nie działa - dawajcie znać do mnie lub do Grega, będziemy reagować szybko i skutecznie.



Z nowych opcji na forum: polecam wklejanie obrazków.
obrazki3.png

Teraz znacznie łatwiejsze niż dotychczas!

OK... do przeczytania! skoczek2 skoczek2

Awatar użytkownika
Zimny72
Posty: 45
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:49

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: Zimny72 » 01 lut 2018, 22:02

Cześć w nowym miejscu. Przy okazji zmieniłem sobie nicka. ;)

Aha - jeżeli jest taka możliwość to popracujcie nad górnym banerem: może da się wkleić oryginalny napis Moto Guzzi z Orzełkiem albo logo Klubu? Również zmieniłbym te niebieskie tło forum, bo wygląda buduarowo. Teraz to wygląda tak jak tysiące bezosobowych forum. To nasze stare wyróżniało się graficznie.
Na starym forum pod nickiem "Fresu".
MG Nevada > MG V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.

dera

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: dera » 01 lut 2018, 22:36

Zimny72 pisze:
01 lut 2018, 22:02
Cześć w nowym miejscu. Przy okazji zmieniłem sobie nicka. ;)

Aha - jeżeli jest taka możliwość to popracujcie nad górnym banerem: może da się wkleić oryginalny napis Moto Guzzi z Orzełkiem albo logo Klubu? Również zmieniłbym te niebieskie tło forum, bo wygląda buduarowo. Teraz to wygląda tak jak tysiące bezosobowych forum. To nasze stare wyróżniało się graficznie.
Ahoy! :-)
Tak - kolory/oprawa graficzna będą lepszejsze - kwestia, niedługiego, czasu.

Awatar użytkownika
Zimny72
Posty: 45
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:49

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: Zimny72 » 01 lut 2018, 22:53

Aha - z takich moich doświadczeń z różnych forum: zwróćcie uwagę, żeby wklejane lub linkowane zdjęcia formatowały się do jakiegoś defaultowego rozmiaru tak żeby nie rozciągały okna wiadomości - wypychają narzędzia modyfikacji posta poza ekran. Wtedy trzeba prosić moderatorów o korekty, a to będzie dla Was męczące. Ponadto przydałoby się okno szybkich odpowiedzi pojawiające się na dole każdego wątku.
Na starym forum pod nickiem "Fresu".
MG Nevada > MG V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.

dera

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: dera » 01 lut 2018, 22:55

Zimny72 pisze:
01 lut 2018, 22:53
Aha - z takich moich doświadczeń z różnych forum: zwróćcie uwagę, żeby wklejane lub linkowane zdjęcia formatowały się do jakiegoś defaultowego rozmiaru tak żeby nie rozciągały okna wiadomości - wypychają narzędzia modyfikacji posta poza ekran.
Proszę o linka do takiej wiadomości na naszym nowym forum, jeśli taka sytuacja ma miejsce, podołamy.

Awatar użytkownika
Zimny72
Posty: 45
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:49

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: Zimny72 » 01 lut 2018, 23:25

Dera chodzi mi o to żeby wklejane lub linkowane zdjęcia automatycznie się formatowały.
Na starym forum pod nickiem "Fresu".
MG Nevada > MG V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1368
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: adamigo » 01 lut 2018, 23:29

Cześć zimny Fresu:) Ja też nie byłam gorsza i zmieniłam pseudo:>

Postulat z fotkami jak najbardziej na miejscu.

Ale że nowy obrazek koło nazwysska ma mieć tylko 6kb - no nie wiem, chyba czarna kreska na białym tle jest cięższa:>
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

dera

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: dera » 02 lut 2018, 07:12

No to test.
To jest mega wielki obrazek (7305 na 5479)
Jak się wyświetla? Komuś się coś rozjeżdża?

Obrazek

dera

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: dera » 02 lut 2018, 07:22

adamigo pisze:
01 lut 2018, 23:29
Ale że nowy obrazek koło nazwysska ma mieć tylko 6kb - no nie wiem, chyba czarna kreska na białym tle jest cięższa:>
Cześć Adam :-)
OK, zmieniłem na 32kB
Zobaczmy, czy to wystarczy...

misiowy
Posty: 17
Rejestracja: 02 lut 2018, 07:20

Re: Nowe forum, otwarte!

Post autor: misiowy » 02 lut 2018, 07:33

Fajnie, że Zachowaliście czarne tło jest klimatycznie rad10
Jeśli można to mam taką uwagę aby logowanie zrobić przez https'a tak chyba pyt1 było w naszym starym forum.
Ponieważ intencja jest taka aby wchodzić przez stronę MGCP to proponuję zlikwidować intro ponieważ nie wszystkie przeglądarki radzą sobie jego z wyświetlaniem.
misiowyCV

ODPOWIEDZ