Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Witam Wszystkich :)

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 04 gru 2019, 21:02

Witam Wszystkich :)
Trochę zaniedbałem bytność tutaj....przepraszam.
...no i Eldorado ubrane jak chciałem....w tym sezonie nawinięte 14 tyś km....czyli trochę pojeździłem....
Powiem tak, różne motocykle miałem , ale takiej frajdy z jazdy nie dał mi żaden do tej pory :)
...owszem , jest ciężki, długi i nie do końca na szykany się nadaje , ale jak się człowiek przełamie to daje radę :)
...czas teraz szukać coś kolejnego z MG do garażu .... Grizo ...Stelvio...
Załączniki
Eldorado 1400.jpg
Eldorado 1400.jpg (283.41 KiB) Przejrzano 2531 razy
Eldorado 1400.jpg
Eldorado 1400.jpg (283.5 KiB) Przejrzano 2531 razy

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: zqubaniec » 05 gru 2019, 07:51

No coś w tym musi być jednak, skoro podobne opinie nieustannie się powtarzają. Polecam Griso ;)

DDBreva
Posty: 199
Rejestracja: 07 lut 2018, 22:15
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: DDBreva » 05 gru 2019, 10:25

Armatura jest ok.
Na pewno swoje waży.
Ja polecam Griso, Brevę, Stelvio czy choćby v7 lub podobny sprzętonaked.
Szerokości i udanych poszukiwań

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 09 gru 2019, 16:32

Witam,
Brevę mam z 2007r, ale to sprzęt raczej dla mojego ojca , a mnie się marzy coś mocniejszego...wybór padnie chyba na Griso....

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 31 maja 2020, 11:58

Witajcie,
Skoro to strona MG to wypada trochę opisać co się dzieje w życiu naszych maszyn ....
U mnie cóż..., jeśli chodzi o Eldorado to w tym sezonie nawinięte już ponad 7 tyś km...dosłownie na dniach zrobiony serwis olejowy - kompletny jak zawsze z resztą.
Poza tym zmieniłem zawieszenie z przodu , a dokładniej kompletne wkłady z firmy Matris model F20K - mam zamiar w najbliższych dniach sprawdzić o ile i jak bardzo poprawiła się trakcja . Z info Pana Jakuba, który montował i objeżdżał to zawieszenie wynika , że różnica jest DUŻA, jednak sam stwierdził, że powinienem móc więcej powiedzieć po przejechaniu się jakiegoś dystansu.
Dlaczego zmieniłem zawias ? ...bo oryginalny był zepsuty i nie działał poprawnie (ktoś wziął się za serwisowanie i spier...robote) . Koszt nowego, a koszt akcesoryjnego okazał się praktycznie taki sam, więc wybrałem Matrisa (czytając wcześniej o nim na forach zagranicznych) . Zawias ma pełną regulację (dobicie , odbicie) i można to robić praktycznie z pokładu kierowcy. Machnę kilka fotek i wrzucę ....
Myślę , że dorzucę w przyszłości jeszcze zawiasy do tyłu z tej marki (M40KC) - również mają regulację i większy zakres działania.
Dlaczego to wszystko robię ? , ktoś powie , że oryginalne jest dobre...pewno tak , ale wbrew pozorom i wyglądowi tego motocykla on naprawdę lubi jeździć po zakrętach, silnik zachęca do kręcenia i daje to naprawdę dużo frajdy. Na szczęści da się też jeździć bulwarowo :)
Ponad to zmieniłem przy okazji opony na AVONy COBRA Chrome (oczywiście z buałymi pasami :) ...więc jest co testować.
Pojeżdżę ...potestuję...i dam znać :)
Niebawem jadę z kumplami w Bieszczady na kilka dni więc będzie czas na testowanie. :) i nawinięcie ładnych km :)
W serwisie u Pana Jakuba szykuje się jeszcze STELVIO, które przechodzi obecnie gruntowny serwis .... więc będzie co objeżdżać w tym sezonie.
Pozdrawiam Wszystkich ,
Iras

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 31 maja 2020, 12:07

Podbeskidzie.jpg
Podbeskidzie.jpg (278.81 KiB) Przejrzano 2091 razy
...a właśnie...jak widać zdjąłem oparcie....bo zdecydowanie lepiej wygląda bez niego (w razie czego to oparcie jest na sprzedaż)
Tu jeszcze na starych oponach i zawiasie.

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 31 maja 2020, 12:18

zawias.jpg
Matris F20K
zawias.jpg (147.59 KiB) Przejrzano 2090 razy
Wspomniany wcześniej zawias.

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 31 maja 2020, 12:21

Nic tylko lepszej pogody teraz trzeba .....
Załączniki
...w oczekiwaniu na lepszą pogodę i testy....jpg
...w oczekiwaniu na lepszą pogodę i testy....jpg (212.01 KiB) Przejrzano 2090 razy

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: zqubaniec » 01 cze 2020, 08:40

No to juz jest :)

Iras
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:22
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: Iras » 01 cze 2020, 22:08

...no i pierwsze 120 km na nowych oponach i zawiasie nawinięte... :)
....innymi słowy jakby sobie nowy motor kupił ! DOSŁOWNIE.

ODPOWIEDZ